Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin
 • Rośliny w pojemnikach na balkonie i w domu – ochrona roślin

  Rośliny w pojemnikach na balkonie i w domu – ochrona roślin

  MATERIAŁ PŁATNY

  Rośliny uprawiane w pojemnikach na balkonach i w domu są szczególnie narażone na występowanie chorób i szkodników. Przyczyny mogą być różne: przelanie wodą, przesuszenie bryły korzeniowej, suche powietrze lub po prostu „gradacja” danego gatunku owada z innych upraw. Dlatego cenne okazy warto profilaktycznie chronić, a w razie potrzeby problem doraźnie zwalczać. Jak skutecznie chronić rośliny w pojemnikach przed chorobami i szkodnikami?

 • Jak usunąć chwasty z trawnika i nawierzchni w ogrodzie?

  Jak usunąć chwasty z trawnika i nawierzchni w ogrodzie?

  MATERIAŁ PŁATNY

  Chwasty rosnące na trawniku czy pojawiające się pomiędzy szczelinami nawierzchni mogą zepsuć estetykę ogrodu. Ponadto szybko rozsiewają się i w rezultacie „zanieczyszczają” inne uprawy. To wystarczające powody, aby chwasty regularnie zwalczać. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie środki oraz dobrej jakości sprzęt. Dowiedz się, jak skutecznie usunąć chwasty z trawnika i nawierzchni w ogrodzie.

 • Wiosenne opryskiwanie drzew i krzewów owocowych

  Wiosenne opryskiwanie drzew i krzewów owocowych

  MATERIAŁ PŁATNY

  Walkę z chorobami i szkodnikami na roślinach sadowniczych powinno się rozpocząć już w okresie wczesno wiosennym. Pierwsze opryski wykonuje się w fazie bezlistnej, część z nich należy później ponowić. Przed czym trzeba chronić drzewa i krzewy owocowe? Jak wykonywać wiosenne opryskiwania drzew i krzewów owocowych?

 • Opryski warzyw pod osłonami

  Opryski warzyw pod osłonami

  MATERIAŁ PŁATNY

  Uprawa warzyw pod osłonami jest znacznie skuteczniejsza od polowej. Warzywa można siać lub sadzić nawet kilka tygodni wcześniej. Ponadto rośliny mają lepsze warunki do rozwoju. Niestety z taką metodą uprawy wiąże się zwiększone ryzyko występowania chorób (zwłaszcza grzybowych) oraz szkodników. Jak z nimi walczyć?

 • Zaraza ziemniaka na pomidorach – objawy i zwalczanie

  Zaraza ziemniaka na pomidorach – objawy i zwalczanie

  Zaraza ziemniaka to jedna z najgroźniejszych chorób roślin psiankowatych, w tym pomidorów. Prowadzi nie tylko do zmniejszenia plonów, ale nawet do zniszczenia całych upraw. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można ustrzec się porażenia krzewów pomidorów przez zarazę ziemniaka lub ograniczyć ryzyko pojawienia się patogena do minimum.

 • Komary w ogrodzie, na balkonie i tarasie – jak się ich pozbyć?

  Komary w ogrodzie, na balkonie i tarasie – jak się ich pozbyć?

  Komary to jedne z najbardziej znienawidzonych i uciążliwych owadów. Obecność komarów w ogrodzie, na balkonie i tarasie może być szczególnie uciążliwa w letnie, ciepłe wieczory. Jak urządzić ogród nieprzyjazny komarom? Jak pozbyć się komarów z ogrodu - naturalne sposoby na komary.

 • Stonka ziemniaczana – szkodliwość i zwalczanie

  Stonka ziemniaczana – szkodliwość i zwalczanie

  Stonka ziemniaczana to najgroźniejszy szkodnik ziemniaków w Polsce. Pomimo ustawicznej walki prowadzonej od dekad, stonka ziemniaczana co roku zagraża plonom. Poznaj biologię i szkodliwość stonki ziemniaczanej i dowiedz się, jak zwalczać stonkę metodami naturalnymi i chemicznymi.

 • Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Kaktusy, choć wydają się bardzo odporne, także mogą chorować. Poznaj najczęstsze choroby kaktusów. Dowiedz się, jakie choroby występują na kaktusach, jak je rozpoznać i jak zwalczać choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

 • Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Stosowanie środków ochrony roślin, takich jak insektycydy, fungicydy, herbicydy, pozwala skutecznie walczyć z chorobami i szkodnikami roślin, ale jednocześnie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego i ludzi. Dlatego zabiegów z użyciem chemicznych środków ochrony roślin nie powinno się wykonywać bez posiadania przynajmniej podstawowej wiedzy tych preparatach. Poznaj podział środków ochrony roślin, dowiedz się co zwalczają, kiedy i jak stosować i gdzie kupować środki ochrony roślin.

 • Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Uprawa roślin często niesie ze sobą konieczność stosowania środków ochrony roślin. Niemal każdy gatunek rośliny trzeba chronić przed chorobami, szkodnikami i nadmierną konkurencją – chwastami. Po wykonaniu zabiegów ochronnych pojawia się problem: co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów? Podpowiadamy rozwiązanie!

Ochrona roślin. Podpowiadamy, jak chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami. Dowiesz się, jak zwalczać szkodniki roślin i choroby roślin. Środki ochrony roślin : cenne wskazówki czym i kiedy opryskiwać rośliny. Informacje jakie szkodniki i choroby atakują rośliny w ogrodzie i rośliny doniczkowe. W jaki sposób zwalczać mszyce, przędziorki, pędraki. Osy, szerszenie i mrówki w ogrodzie. Podpowiadamy jak się pozbyć kreta z ogrodu. Porady jak zwalczać choroby grzybowe roślin.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia