Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin
 • Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Kaktusy, choć wydają się bardzo odporne, także mogą chorować. Poznaj najczęstsze choroby kaktusów. Dowiedz się, jakie choroby występują na kaktusach, jak je rozpoznać i jak zwalczać choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

 • Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Stosowanie środków ochrony roślin, takich jak insektycydy, fungicydy, herbicydy, pozwala skutecznie walczyć z chorobami i szkodnikami roślin, ale jednocześnie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego i ludzi. Dlatego zabiegów z użyciem chemicznych środków ochrony roślin nie powinno się wykonywać bez posiadania przynajmniej podstawowej wiedzy tych preparatach. Poznaj podział środków ochrony roślin, dowiedz się co zwalczają, kiedy i jak stosować i gdzie kupować środki ochrony roślin.

 • Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Uprawa roślin często niesie ze sobą konieczność stosowania środków ochrony roślin. Niemal każdy gatunek rośliny trzeba chronić przed chorobami, szkodnikami i nadmierną konkurencją – chwastami. Po wykonaniu zabiegów ochronnych pojawia się problem: co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów? Podpowiadamy rozwiązanie!

 • Opadzina liści porzeczki (antraknoza liści porzeczki) - choroba grzybowa porzeczek i agrestu

  Opadzina liści porzeczki (antraknoza liści porzeczki) - choroba grzybowa porzeczek i agrestu

  Opadzina liści porzeczki (antraknoza liści porzeczki)  to choroba grzybowa atakująca krzewy porzeczek i agrestu oraz ozdobne gatunki z rodzaju Ribes. Jakie są objawy opadziny liści porzeczki i jak zwalczać antraknozę liści porzeczki. Zwalczanie chemiczne i naturalne opadziny liści porzeczki.

 • Fuzarioza tulipana - choroba grzybowa atakująca kwiaty cebulowe

  Fuzarioza tulipana - choroba grzybowa atakująca kwiaty cebulowe

  Fuzarioza tulipana to choroba grzybowa występująca na kwiatach cebulowych. Objawy fuzariozy tulipana to zahamowanie wzrostu, przebarwianie się liści, zasychanie pąków kwiatowych. Jak zwalczać fuzariozę tulipana?

 • Nasionnica jabłkówka - szkodnik pestkowych roślin owocowych

  Nasionnica jabłkówka - szkodnik pestkowych roślin owocowych

  Nasionnica jabłkówka to szkodnik atakujący rośliny owocowe, głównie jabłoń, gruszę, śliwę i wiśnię. Szkodliwe są larwy, które wgryzają się w miąższ owoców, powodując ich robaczywienie i przedwczesne opadanie. Uszkodzone owoce całkowicie nie nadają się do jedzenia, przeważnie gniją jeszcze na drzewie.

 • Mączniak jabłoni - groźna choroba drzew owocowych

  Mączniak jabłoni - groźna choroba drzew owocowych

  Mączniak jabłoni to jedna z chorób grzybowych, która występuje na drzewach jabłoni. Objawem porazęnia prze mączniaki jabłoni jest białoszary nalot na liściach. Poznaj objawy i szkodliwość mączniaka jabłoni. Jak zwalczać mączniaka jabłoni - sposoby zwalczania mączniaka jabłoni.

 • Gorzka zgnilizna jabłek - choroba przechowalnicza jabłek

  Gorzka zgnilizna jabłek - choroba przechowalnicza jabłek

  Gorzka zgnilizna jabłek to choroba, której objawy pojawiają się podczas przechowywania owoców. Co wywołuje gorzką zgniliznę jabłek i jakie są jej objawy? Jak zwalczać gorzką zgniliznę jabłek - zwalczanie chemiczne i naturalne.

 • Tuje w ogrodzie: dlaczego tuje żółkną, brązowieją i usychają – najważniejsze przyczyny

  Tuje w ogrodzie: dlaczego tuje żółkną, brązowieją i usychają – najważniejsze przyczyny

  Tuje (żywotniki) to jedne z najpopularniejszych roślin na żywopłoty. Tuje rosną szybko, nie mają dużych wymagań i tworzą szczelne ściany chroniące przed ciekawskim okiem, kurzem oraz hałasem. Niestety, w ostatnim czasie obserwuje się masowe żółknięcie, brązowienie i usychanie tui. Dlaczego tuje żółkną, brązowieją i usychają? Przyczyny brązowienia i usychania tui.

 • Jakie choroby i szkodniki atakują rośliny w ogrodzie latem

  Jakie choroby i szkodniki atakują rośliny w ogrodzie latem

  Choroby i szkodniki atakują rośliny w ciągu całego sezonu, także latem, gdy ogród jest w pełni rozkwitu . Latem w ogrodzie kwitnie znaczna część roślin ozdobnych i dojrzewa wiele owoców i warzyw. Niestety, lato to jednocześnie wzmożony okres żerowania szkodników i rozwoju chorób. Jakie choroby i szkodniki najczęściej atakują rośliny w ogrodzie latem?

Ochrona roślin. Podpowiadamy, jak chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami. Dowiesz się, jak zwalczać szkodniki roślin i choroby roślin. Środki ochrony roślin : cenne wskazówki czym i kiedy opryskiwać rośliny. Informacje jakie szkodniki i choroby atakują rośliny w ogrodzie i rośliny doniczkowe. W jaki sposób zwalczać mszyce, przędziorki, pędraki. Osy, szerszenie i mrówki w ogrodzie. Podpowiadamy jak się pozbyć kreta z ogrodu. Porady jak zwalczać choroby grzybowe roślin.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia