Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin
 • Wiosenne opryskiwanie drzew i krzewów owocowych

  Wiosenne opryskiwanie drzew i krzewów owocowych

  MATERIAŁ PŁATNY

  Walkę z chorobami i szkodnikami na roślinach sadowniczych powinno się rozpocząć już w okresie wczesno wiosennym. Pierwsze opryski wykonuje się w fazie bezlistnej, część z nich należy później ponowić. Przed czym trzeba chronić drzewa i krzewy owocowe? Jak wykonywać wiosenne opryskiwania drzew i krzewów owocowych?

 • Opryski warzyw pod osłonami

  Opryski warzyw pod osłonami

  MATERIAŁ PŁATNY

  Uprawa warzyw pod osłonami jest znacznie skuteczniejsza od polowej. Warzywa można siać lub sadzić nawet kilka tygodni wcześniej. Ponadto rośliny mają lepsze warunki do rozwoju. Niestety z taką metodą uprawy wiąże się zwiększone ryzyko występowania chorób (zwłaszcza grzybowych) oraz szkodników. Jak z nimi walczyć?

 • Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Kaktusy, choć wydają się bardzo odporne, także mogą chorować. Poznaj najczęstsze choroby kaktusów. Dowiedz się, jakie choroby występują na kaktusach, jak je rozpoznać i jak zwalczać choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

 • Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Stosowanie środków ochrony roślin, takich jak insektycydy, fungicydy, herbicydy, pozwala skutecznie walczyć z chorobami i szkodnikami roślin, ale jednocześnie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego i ludzi. Dlatego zabiegów z użyciem chemicznych środków ochrony roślin nie powinno się wykonywać bez posiadania przynajmniej podstawowej wiedzy tych preparatach. Poznaj podział środków ochrony roślin, dowiedz się co zwalczają, kiedy i jak stosować i gdzie kupować środki ochrony roślin.

 • Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Uprawa roślin często niesie ze sobą konieczność stosowania środków ochrony roślin. Niemal każdy gatunek rośliny trzeba chronić przed chorobami, szkodnikami i nadmierną konkurencją – chwastami. Po wykonaniu zabiegów ochronnych pojawia się problem: co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów? Podpowiadamy rozwiązanie!

 • Opadzina liści porzeczki (antraknoza liści porzeczki) - choroba grzybowa porzeczek i agrestu

  Opadzina liści porzeczki (antraknoza liści porzeczki) - choroba grzybowa porzeczek i agrestu

  Opadzina liści porzeczki (antraknoza liści porzeczki)  to choroba grzybowa atakująca krzewy porzeczek i agrestu oraz ozdobne gatunki z rodzaju Ribes. Jakie są objawy opadziny liści porzeczki i jak zwalczać antraknozę liści porzeczki. Zwalczanie chemiczne i naturalne opadziny liści porzeczki.

 • Fuzarioza tulipana - choroba grzybowa atakująca kwiaty cebulowe

  Fuzarioza tulipana - choroba grzybowa atakująca kwiaty cebulowe

  Fuzarioza tulipana to choroba grzybowa występująca na kwiatach cebulowych. Objawy fuzariozy tulipana to zahamowanie wzrostu, przebarwianie się liści, zasychanie pąków kwiatowych. Jak zwalczać fuzariozę tulipana?

 • Nasionnica jabłkówka - szkodnik pestkowych roślin owocowych

  Nasionnica jabłkówka - szkodnik pestkowych roślin owocowych

  Nasionnica jabłkówka to szkodnik atakujący rośliny owocowe, głównie jabłoń, gruszę, śliwę i wiśnię. Szkodliwe są larwy, które wgryzają się w miąższ owoców, powodując ich robaczywienie i przedwczesne opadanie. Uszkodzone owoce całkowicie nie nadają się do jedzenia, przeważnie gniją jeszcze na drzewie.

 • Mączniak jabłoni - groźna choroba drzew owocowych

  Mączniak jabłoni - groźna choroba drzew owocowych

  Mączniak jabłoni to jedna z chorób grzybowych, która występuje na drzewach jabłoni. Objawem porazęnia prze mączniaki jabłoni jest białoszary nalot na liściach. Poznaj objawy i szkodliwość mączniaka jabłoni. Jak zwalczać mączniaka jabłoni - sposoby zwalczania mączniaka jabłoni.

 • Gorzka zgnilizna jabłek - choroba przechowalnicza jabłek

  Gorzka zgnilizna jabłek - choroba przechowalnicza jabłek

  Gorzka zgnilizna jabłek to choroba, której objawy pojawiają się podczas przechowywania owoców. Co wywołuje gorzką zgniliznę jabłek i jakie są jej objawy? Jak zwalczać gorzką zgniliznę jabłek - zwalczanie chemiczne i naturalne.

Ochrona roślin. Podpowiadamy, jak chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami. Dowiesz się, jak zwalczać szkodniki roślin i choroby roślin. Środki ochrony roślin : cenne wskazówki czym i kiedy opryskiwać rośliny. Informacje jakie szkodniki i choroby atakują rośliny w ogrodzie i rośliny doniczkowe. W jaki sposób zwalczać mszyce, przędziorki, pędraki. Osy, szerszenie i mrówki w ogrodzie. Podpowiadamy jak się pozbyć kreta z ogrodu. Porady jak zwalczać choroby grzybowe roślin.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia