Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Ochrona roślin, szkodniki i choroby roślin
 • Ekologiczna ochrona roślin w ogrodzie: jak ochronić rośliny przed szkodnikami w zgodzie z naturą?

  Ekologiczna ochrona roślin w ogrodzie: jak ochronić rośliny przed szkodnikami w zgodzie z naturą?

  Szkodniki roślin to jeden z największych problemów i wyzwań dla właścicieli ogrodów. Przez cały sezon trzeba prowadzić profilaktyczne działania, a i tak nie można wykluczyć pojawienia się żarłocznych owadów, roztoczy czy ślimaków. Gdy wystąpią masowo, mogą spowodować prawdziwe spustoszenie w zieleni.

 • POMIDORY CHOROBY. Najczęstsze choroby pomidorów gruntowych - objawy i zwalczanie

  POMIDORY CHOROBY. Najczęstsze choroby pomidorów gruntowych - objawy i zwalczanie

  Pomidory choroby: objawy i zwalczanie. Zobacz, jakie są najczęstsze choroby pomidorów uprawianych w ogrodzie (zaraza ziemniaka, mączniak prawdziwy pomidora, szara pleśń na pomidorach).

 • Zwijanie się liści pomidora – co to za choroba i jak ją zwalczyć

  Zwijanie się liści pomidora – co to za choroba i jak ją zwalczyć

  Zwijanie i deformacja liści pomidorów może wynikać z niewłaściwej pielęgnacji. Zmiany często można odwrócić. Zdarza się jednak, że jest to objaw występowania chorób. O czym świadczy zwijanie liści pomidora?

 • Choroby różaneczników – jak je rozpoznawać i zwalczać

  Choroby różaneczników – jak je rozpoznawać i zwalczać

  Różaneczniki, zwane od ich łacińskiej nazwy rododendronami, to jedne z najpiękniejszych kwitnących krzewów. Zdrowe różaneczniki to wyjątkowa ozdoba ogrodu, ale gdy zostaną porażone przez choroby, ich atrakcyjność maleje. Poznaj najważniejsze choroby różaneczników i sposoby ich zwalczania.

 • Zastosowanie sody oczyszczonej w ogrodzie

  Zastosowanie sody oczyszczonej w ogrodzie

  Soda oczyszczona znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, domowej apteczce czy w kosmetyce. Roztwory sody oczyszczonej z powodzeniem można wykorzystywać także w ogrodzie. To dobry sposób m.in. na walkę z chorobami, szkodnikami oraz chwastami. Jak i kiedy powinno się stosować sodę oczyszczoną w ogrodzie?

 • Zaraza ziemniaka na pomidorach – objawy i zwalczanie

  Zaraza ziemniaka na pomidorach – objawy i zwalczanie

  Zaraza ziemniaka to jedna z najgroźniejszych chorób roślin psiankowatych, w tym pomidorów. Prowadzi nie tylko do zmniejszenia plonów, ale nawet do zniszczenia całych upraw. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można ustrzec się porażenia krzewów pomidorów przez zarazę ziemniaka lub ograniczyć ryzyko pojawienia się patogena do minimum.

 • Komary w ogrodzie, na balkonie i tarasie – jak się ich pozbyć?

  Komary w ogrodzie, na balkonie i tarasie – jak się ich pozbyć?

  Komary to jedne z najbardziej znienawidzonych i uciążliwych owadów. Obecność komarów w ogrodzie, na balkonie i tarasie może być szczególnie uciążliwa w letnie, ciepłe wieczory. Jak urządzić ogród nieprzyjazny komarom? Jak pozbyć się komarów z ogrodu - naturalne sposoby na komary.

 • Stonka ziemniaczana – szkodliwość i zwalczanie

  Stonka ziemniaczana – szkodliwość i zwalczanie

  Stonka ziemniaczana to najgroźniejszy szkodnik ziemniaków w Polsce. Pomimo ustawicznej walki prowadzonej od dekad, stonka ziemniaczana co roku zagraża plonom. Poznaj biologię i szkodliwość stonki ziemniaczanej i dowiedz się, jak zwalczać stonkę metodami naturalnymi i chemicznymi.

 • Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Najczęstsze choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

  Kaktusy, choć wydają się bardzo odporne, także mogą chorować. Poznaj najczęstsze choroby kaktusów. Dowiedz się, jakie choroby występują na kaktusach, jak je rozpoznać i jak zwalczać choroby kaktusów. Na co chorują kaktusy i jak je leczyć?

 • Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Środki ochrony roślin: insektycydy, fungicydy, herbicydy. Kompendium wiedzy o preparatach do ochrony roślin

  Stosowanie środków ochrony roślin, takich jak insektycydy, fungicydy, herbicydy, pozwala skutecznie walczyć z chorobami i szkodnikami roślin, ale jednocześnie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego i ludzi. Dlatego zabiegów z użyciem chemicznych środków ochrony roślin nie powinno się wykonywać bez posiadania przynajmniej podstawowej wiedzy tych preparatach. Poznaj podział środków ochrony roślin, dowiedz się co zwalczają, kiedy i jak stosować i gdzie kupować środki ochrony roślin.

Ochrona roślin. Podpowiadamy, jak chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami. Dowiesz się, jak zwalczać szkodniki roślin i choroby roślin. Środki ochrony roślin : cenne wskazówki czym i kiedy opryskiwać rośliny. Informacje jakie szkodniki i choroby atakują rośliny w ogrodzie i rośliny doniczkowe. W jaki sposób zwalczać mszyce, przędziorki, pędraki. Osy, szerszenie i mrówki w ogrodzie. Podpowiadamy jak się pozbyć kreta z ogrodu. Porady jak zwalczać choroby grzybowe roślin.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia