Cięcie i przycinanie roślin

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu > Cięcie i przycinanie roślin
 • Jak odmłodzić stare tuje?

  Jak odmłodzić stare tuje?

  Żywotnik zachodni, nazywany potocznie tują od łacińskiej nazwy, to jeden z najpopularniejszych iglaków sadzonych w ogrodach. Starsze egzemplarze żywotników czasem przestają wyglądać atrakcyjnie - wtedy warto je odmłodzić. Podpowiadamy jak odmłodzić stare tuje.

 • Czy przycina się różaneczniki (rododendrony)

  Czy przycina się różaneczniki (rododendrony)

  Różaneczniki nie wymagają przycinania, ale jeśli zachodzi taka potrzeba, można skrócić ich pędy. Kiedy i jak przycinać rododendrony?

 • Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

  Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

  Budleja Dawida to pięknie kwitnący w drugiej połowie lata krzew znany z tego, że jego kwiatostany przyciągają motyle. Aby „motyli krzew” obficie kwitł, potrzebuje starannej pielęgnacji. Jak zapewnić obfite kwitnienie budlei Dawida.

 • Iglaki w ogrodzie - pielęgnacja. Nawożenie, podlewanie, cięcie iglaków [WIDEO]

  Iglaki w ogrodzie - pielęgnacja. Nawożenie, podlewanie, cięcie iglaków [WIDEO]

  Iglaki to grupa roślin chętnie sadzona w ogrodach przede wszystkim dlatego, że są dekoracyjne cały rok. Aby rośliny iglaste były ozdobą ogrodów, pamiętajmy o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych. Jak pielęgnować iglaki w ogrodzie? Nawożenie, podlewanie i cięcie iglaków.

 • Jak przycinać młode drzewka owocowe po posadzeniu - instrukcja krok po kroku. ZDJĘCIA

  Jak przycinać młode drzewka owocowe po posadzeniu - instrukcja krok po kroku. ZDJĘCIA

  Młode drzewka owocowe, po posadzeniu w ogrodzie czy na działce, wymagają przycięcia. Dowiedz się, dlaczego należy przycinać mode drzewka owocowe oraz kiedy i jak zrobić to prawidłowo. Cięcie młodych drzewek owocowych krok po kroku. ZDJECIA

 • HORTENSJA w ogrodzie. Czy trzeba ciąć hortensje? Jakich hortensji nie można ciąć?

  HORTENSJA w ogrodzie. Czy trzeba ciąć hortensje? Jakich hortensji nie można ciąć?

  Hortensja to bardzo dekoracyjna roślina. W ogrodach uprawianych jest kilka gatunków hortensji. Jak wykonać cięcie hortensji? Cięcie krzewów hortensji zależy od gatunku. Dlaczego nie wolno ciąć hortensji ogrodowej.

 • Wiosenna pielęgnacja żywopłotu: przycinanie żywopłotu

  Wiosenna pielęgnacja żywopłotu: przycinanie żywopłotu

  Wiosną, gdy ogród budzi się do życia, należy zadbać także o żywopłot. Przede wszystkim należy przeprowadzić zabieg przycinania żywopłotu. Jak zadbać wiosną o żywopłot wiosną. Wiosenne cięcie żywopłotu.

 • Cięcie aronii: dlaczego należy ciąć aronię, sposoby cięcia, terminy cięcia

  Cięcie aronii: dlaczego należy ciąć aronię, sposoby cięcia, terminy cięcia

  Aronia czarna to jeden z najpopularniejszych krzewów owocowych. Uprawia się go zarówno na wielkoobszarowych plantacjach, jak i w przydomowych ogrodach. Cięcie aronii to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dowiedz się dlaczego należy ciąć aronię, poznaj terminy i sposoby cięcia aronii.

 • Lawenda w ogrodzie: kiedy i jak przycinać lawendę?

  Lawenda w ogrodzie: kiedy i jak przycinać lawendę?

  Lawenda to roślina chętnie sadzona w ogrodach. Aby lawenda obficie kwitła i tworzyła gęste kępy, trzeba ją regularnie przycinać. Podpowiadamy, kiedy i jak prawidłowo przycinać lawendę. Przycinanie lawendy: poradnik.

 • Jak ciąć nowo posadzone krzewy?

  Jak ciąć nowo posadzone krzewy?

  Cięcie nowo posadzonych krzewów jest przydatnym zabiegiem. Sprawia, że nasze krzewy mają lepszy pokrój, są gęstsze i obficiej kwitną. podpowiadamy, jak prawidłowo ciąć nowo posadzone krzewy.

Cięcie i przycinanie roślin. Dowiesz się, kiedy należy ciąć drzewa i krzewy ozdobne i owocowe. Techniki cięcia. Porady dotyczące przycinania roślin w ogrodzie. Strzyżenie żywopłotów, formowanie żywopłotów - porady. Przeczytasz, jakie są terminy cięcia roślin kwitnących wiosną, latem i jesienią oraz jakie narzędzia służą do cięcia i przycinania drzew i krzewów w ogrodzie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia