Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Nasionnica jabłkówka - szkodnik pestkowych roślin owocowych

Nasionnica jabłkówka to szkodnik atakujący rośliny owocowe, głównie jabłoń, gruszę, śliwę i wiśnię. Szkodliwe są larwy, które wgryzają się w ...

Nawożenie iglaków: kiedy i jak prawidłowo nawozić rośliny iglaste

Nawożenie iglaków jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Iglaki, aby dobrze rosły i zdobiły nasz ogród, muszą być systematycznie zasilane. W zależności ...

Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie

Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie to obowiązkowy element prac pielęgnacyjnych pod koniec sezonu. Jesienią rośliny powoli przygotowują się do zimy, ...

  • Rośliny na rabatę

    Witam, chcę stworzyć piękną rabatę i potrzebuję pomocy. Obecnie w miejscu, gdzie chcę założyć rabatę jest kilka iglaków i drzew, ale brakuje mi kwiatów, bylin... Szerokość tego miejsca to 19 m, długość ...

  • Jak i czym podlewać ogród. Poradnik dobrego podlewania

    Jak i czym podlewać ogród. Poradnik dobrego podlewania

    Czy wiesz jak i czym podlewać ogród? Podlewanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie. Sposoby podlewania roślin w ogrodzie: podlewanie tradycyjne czy instalacja nawadniająca. Poradnik: jak prawidłowo podlewać ogród.

Kaktusy doniczkowe – jak pielęgnować kaktusy w domu

Kaktusy to kwiaty doniczkowe do wnętrz idealne wprost dla tych, którzy notorycznie zapominają o podlewaniu roślin w mieszkaniu. Bowiem kaktusy to rośliny doniczkowe odporne na suszę. Podpowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować kaktusy w mieszkaniach. Pielęgnacja kaktusów - najważniejsze zasady.

Phalaenopsis: najpopularniejszy storczyk. Jak pielęgnować Phalaenopsis

Phalaenopsis to najbardziej znany przedstawiciel rodziny storczyków. Można go z łatwością kupić w kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych, supermarketach. Podpowiadamy, jakie warunki zapewnić temu storczykowi w domu i jak go pielęgnować.

Wąska działka. Pomysł na ogród wąski i cienisty

Gdy budujemy dom na małej działce, miejsca na ogród pozostaje niewiele. Najwięcej problemów pojawia się wtedy, gdy wzdłuż bocznej północnej elewacji pozostaje wąski, zacieniony pas terenu.

Wysokie rośliny cebulowe: korona cesarska, lilie, acidantera, czosnek ozdobny

Wysokie rośliny cebulowe, takie jak korona cesarska, lilie, niektóre gatunki czosnków ozdobnych czy acidantera, stanowią ciekawe uzupełnienie rabat kwiatowych. Ich znaczne rozmiary pozwalają na efektowne ich wyeksponowanie. Poznaj wysokie rośliny cebulowe.

Temat miesiąca
Skuteczne nawadnianie roślin w ogrodzie, na balkonie i tarasie
Skuteczne nawadnianie roślin w ogrodzie, na balkonie i tarasie’

Rośliny do życia potrzebują wody. Co zrobić, aby zapewnić im wystarczającą ilość wody? Jak utrzymać odpowiednia wilgotność podłoża?

Roślina tygodnia
wczoraj była piękna pogoda

Wczoraj było tak pięknie, słoneczko grzało i było ciepło. Spędziłam kilka godzin na działce, ale z...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia