Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Forsycja – cięcie. Kiedy i jak ciąć forsycję

Podpowiadamy kiedy i jak ciąć forsycje. Kwitnące wiosną forsycje pięknie zdobią ogrody. Aby forsycje co roku obficie kwitły i dobrze ...

Cięcie roślin: podstawowe zasady przycinania roślin w ogrodzie

Cięcie roślin w ogrordzie jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Cięcie pozwala na kształtowanie pokroju i rozmiarów roślin. Dzięki przycinaniu wpływamy też ...

Warzywa z rozsady: wysiew nasion i pielęgnacja rozsady warzyw

Produkcja warzyw z rozsady jest bardziej pracochłonna od siewu wprost do gruntu i wymaga zorganizowania dodatkowego miejsca. To niewielkie utrudnienia ...

  • Wiąz holenderski

    Uprzejmie proszę o podanie jak i kiedy (ile razy) należy ciąć wiąz holenderski, aby korona miała kształt tulipana. Trochę go przycięłam, ale czy nie potrzeba więcej?

Wiązanka na grób na Wszystkich Świętych – jak zrobić prostą wiązankę na grób. Poradnik krok po kroku

Wiązankę na grób na Wszystkich Świętych można kupić w kwiaciarni, ale można też zrobić ją samodzielnie. To nie jest bardzo trudne, a do tego nasza wiązanka będzie miała indywidualny charakter!

Oncidium – storczyk o kwiatach jak skrzydła motyli

Storczyk Oncidium, ze względu na kształt kwiatów, nazywany jest motylnikiem. Oncidium jako roślinę doniczkową można uprawiać w domu, choć trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyk Oncidium.

Ogród wiosenny z kwitnącymi roślinami cebulowymi

Oto ogród, w którym tak dobrano rośliny, by wiosną zachwycał wielobarwnymi kwiatami. W tym ogrodzie kwitną rośliny cebulowe. Najpierw rozwijają się rośliny cebulowe: przebiśniegi, cebulice, krokusy, hiacynty, tulipany, narcyzy. Wiosenny ogród.

Wrotycz pospolity – roślina ozdobna i lecznicza

Wrotycz pospolity to pospolicie występująca w Polsce roślina, która jest zarówno rośliną ozdobną, jak i rośliną leczniczą. Poznaj charakterystykę wrotyczu.

Temat miesiąca
Wiosenne porządki w ogrodzie’

Wiosna w ogrodzie to czas porządków: przycinania, grabienia, czyszczenia i usuwania pozostałości roślin.

Roślina tygodnia RSS
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
hibiskus...

Prezent...

Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia