Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Zielona woda w stawie. Sprawdzone sposoby na staw bez glonów

Zielona woda w stawie to sygnał, że w wodzie rozwija się za dużo glonów - są one szczególnie kłopotliwe w ...

Taras przy domu i mieszkaniu. Jakie deski tarasowe wybrać?

Taras przy domu to miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Aby taras prezentował się dobrze i służył wiele lat, trzeba ...

Agrest: choroby i szkodniki agrestu

Agrest to popularny krzew owocowy, który może byc porażany przez wiele chorób roślin i atakowany przez różne szkodniki roślin. Poznaj ...

  • Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

    Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

    Budleja Dawida to pięknie kwitnący w drugiej połowie lata krzew znany z tego, że jego kwiatostany przyciągają motyle. Aby „motyli krzew” obficie kwitł, potrzebuje starannej pielęgnacji. Jak zapewnić obfite kwitnienie budlei Dawida.

  • Zwiędnięty kroton

    Kupiłam ostatnio takiego kwiatka i stoi w moim pokoju na oknie. Jest u mnie zaledwie od tygodnia, a liście które przy zakupie były kolorowe i stały pięknie w górę, teraz prawie wszystkie ...

Drzewko bonsai: czy warto kupić bonsai w supermarkecie

Miłośników bonsai wciąż przybywa. Wielu z nich chciałoby ozdobić swoje mieszkania drzewkami bonsai. Podpowiadamy, czy warto kupować drzewka bonsai w supermarketach.

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Żurawki: byliny o ozdobnych liściach na ogrodowe rabaty

Żurawki to byliny o ozdobnych liściach. Mnogość gatunków i odmian żurawek pozwala na komponowanie ciekawych rabat bylinowych w ogrodzie. Poznaj gatunki i odmiany żurawek. Podpowiadamy jak pielęgnować żurawki w ogrodzie. Żurawki: wymagania.

Pomysł na ogród wiejski. Wiejska rabata przed domem

Typowa wiejska rabata przed frontem domu powinna aż kipieć od bujnie rosnących i kwitnących roślin. Barwy kwiatów muszą być nasycone, krzyczące, żeby je podziwiać z daleka.

Temat miesiąca
Nawożenie roślin latem’

Nie zapominajmy, że bujnie rozwijające się w ogrodzie rośliny powinny być nawożone także latem. Jak nawozić rośliny w ogrodzie w letnie miesiące. Nawożenie pogłówne.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Jesień już jest!
Jesień już jest!

Czekaliśmy i doczekaliśmy się na jesień.

Ogrodniku przeczytaj #
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia