Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Rośliny motylkowe - zalety i zastosowanie w ogrodzie

Rośliny motylkowe mogą pobierać z głębszych warstw gleby składniki pokarmowe niedostępne dla innych roślin, dostarczać do podłoża znaczne ilości azotu. ...

Jak odmłodzić stare tuje?

Żywotnik zachodni, nazywany potocznie tują od łacińskiej nazwy, to jeden z najpopularniejszych iglaków sadzonych w ogrodach. Starsze egzemplarze żywotników czasem ...

Ekologiczna ochrona roślin w ogrodzie: jak ochronić rośliny przed szkodnikami w zgodzie z naturą?

Szkodniki roślin to jeden z największych problemów i wyzwań dla właścicieli ogrodów. Przez cały sezon trzeba prowadzić profilaktyczne działania, a ...

  • Jak odmłodzić stare tuje?

    Jak odmłodzić stare tuje?

    Żywotnik zachodni, nazywany potocznie tują od łacińskiej nazwy, to jeden z najpopularniejszych iglaków sadzonych w ogrodach. Starsze egzemplarze żywotników czasem przestają wyglądać atrakcyjnie - wtedy warto je odmłodzić. Podpowiadamy jak odmłodzić stare tuje.

  • Różne odmiany wrzosów

    Chciałabym posadzić różne odmiany wrzosów i wrzośców, tylko nie wiem jak to się ma do zimy, bo niektóre kwitną do grudnia a inne zaczynają kwitnąć już w lutym. Przy jakiej temperaturze należy ...

Czystek – gatunki i odmiany czystka, zasady uprawy

Czystek to krzew ozdobny o bardzo dekoracyjnych kwiatach, wyjątkowo wrażliwy na niską temperaturę. Dlatego czystek jest uprawiany jako roślina doniczkowa, którą w sezonie można wystawić na zewnątrz, ale zimę musi spędzić w domu. Poznaj zasady uprawy czystka. Czystek: uprawa.

Storczyk Cymbidium - uprawa w domu. Jak pielęgnować Cymbidium

Cymbidium to jeden z popularnych rodzajów storczyków, które można z powodzeniem uprawiać w domu jako roślinę doniczkową. Cymbidium pochodzi z podnóża Himalajów i dlatego lubi chłodne warunki uprawy.

Skalniak w donicy - ciekawy pomysł na aranżację balkonu i tarasu

Balkony i tarasy najczęściej ozdabiamy roślinami posadzonymi w donicach i skrzynkach. Można też stworzyć mini skalniak w okrągłej ceramicznej misie. Oto propozycja aranżacji balkonu dla miłośników skalnych ogrodów. Skalniak w donicy.

Bodziszki – gatunki polecane do ogrodu, zastosowanie bodziszków

Bodziszki (łac. Geranium) należą do jednych z najchętniej uprawianych w ogrodach roślin ozdobnych. Większość z nich dobrze radzi sobie w naszych warunkach klimatycznych i ma małe wymagania uprawowe. Poznaj gatunki bodziszków i ich zastosowanie w ogrodzie.

Zima - nie zima.
Zima - nie zima.

Koniec stycznia a tu czort wie co jest - teoretycznie powinna być zima a w praktyce...? Sniegu...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia