Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Odśnieżanie przed domem i w ogrodzie - nie stosujmy soli!

Zimą, gdy opady śniegu są obfite, nie ominie nas odśnieżanie. Śnieg musimy usuwać z nawierzchni przed domem i w ogrodzie. ...

Zima w ogrodzie: zimowe napowietrzanie stawu i oczka wodnego

Gdy zima jest mroźna, ogrodowy staw czy oczko wodne często zamarza. Jeśli w zbiorniku wodnym zimują ryby, konieczne wtedy jest ...

Zima w ogrodzie: śnieg na trawniku. Dlaczego nie można zrzucać zwałów śniegu na trawnik

Gdy zimą odśnieżamy chodniki i podjazdy na naszych posesji, często zrzucamy śnieg na trawniki. Przeczytaj, dlaczego nie można składować zwałów ...

  • Plama u podstawy storczyka: co to jest?

    Mam problem: u podstawy mojego storczyka jest plama. Zaznaczam, że prócz tej wady, storczyk jest pięknym okazem zdrowia: ma twarde liście, piękne płatki, a korzenie jędrne i zielone. Kupiony był już z ...

Prymulki doniczkowe - w co posadzić prymule. ZDJĘCIA

Prymulki (pierwiosnki) doniczkowe to kwiaty, którymi chętnie dekorujemy nasze wnętrza w okresie zimowym i wiosennym. Już teraz kwiaciarnie i sklepy oferują nam prymulki w doniczkach o różnych kolorach kwiatów. Zobacz, w co można posadzić prymule, aby pięknie się prezentowały. Prymulki doniczkowe - ZDJĘCIA.

Choroby storczyków – rozpoznawanie i zwalczanie. Na co chorują storczyki i jak je leczyć?

Choroby storczyków mogą mieć różne przyczyny. Zdarza się, że w domowej uprawie storczyków popełniamy błędy, które skutkują choroabmi fizjologicznymi. ale storczyki są także porażane przez choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne. Dowiedz się, jakie choroby dotykaja storczyki, jak je rozpoznac i zwalczać. Na co chorują storczyki i jak je leczyć?

 

Miłorząb dwuklapowy – jak uprawiać miłorząb w Polsce

Miłorząb dwuklapowy to oryginalne drzewo, które z powodzeniem można uprawiać w naszym klimacie. Podpowiadamy kiedy, jak i gdzie sadzić, jak pielęgnować miłorząb. Uprawa miłorzebu w ogrodzie.

Pomysł na rośliny na tarasie: roślinne kompozycje w dużych donicach

Często zastanawiamy sie, jakimi roślinami obsadzić drewniane donice ustawione na tarasie. Oto pomysł na ciekawe kompozycje roślinne,  które doskonale nadają się zarówno do dekoracji tarasu przy domu jednorodzinnym, jak i tarasu przy apartamencie w bloku. Aranżacja tarasu.

Temat miesiąca
Choinki w donicach: jak o nie dbać, by stały jak najdłużej [WIDEO]’

Coraz wiecej osób kupuje na Boże Narodzenie choinki w donicach zamiast drzewek ścinanych. Podpowiadamy jak zadbać o drzewka i co zrobić, aby choinka w donicy jak najdłużej była dekoracyjna.

Wiosna, ach to TY :)
Wiosna, ach to TY :)

Wiosennie zrobiło się w naszej pracowni florystycznej. Wyczekujemy niecierpliwie słonecznych dni i...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia