Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Rośliny w pojemnikach na balkonie i w domu – ochrona roślin

Rośliny uprawiane w pojemnikach na balkonach i w domu są szczególnie narażone na występowanie chorób i szkodników. Przyczyny mogą być ...

Jak usunąć chwasty z trawnika i nawierzchni w ogrodzie?

Chwasty rosnące na trawniku czy pojawiające się pomiędzy szczelinami nawierzchni mogą zepsuć estetykę ogrodu. Ponadto szybko rozsiewają się i w ...

Cyklameny - nawożenie. Dobre nawozy dla kwitnących roślin doniczkowych

Cyklameny to popularne rośliny doniczkowe o dekoracyjnych kwiatach. Pielęgnując cyklameny w domu nie wolno zapominać o ich systematycznym nawożeniu. Poznaj ...

 • Ściółkowanie gleby na wiosnę pomaga pozbyć się chwastów. Agrowłóknina Agrimpex

  Ściółkowanie gleby na wiosnę pomaga pozbyć się chwastów. Agrowłóknina Agrimpex

  Ściółkowanie gleby to jedna z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych, którą należy przeprowadzić w ogrodzie wczesną wiosną. Okrycie gleby odpowiednim materiałem zabezpieczy przed nadmiernym rozwojem chwastów, a w dłuższej perspektywie pozwoli na oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na pielenie. Spośród materiałów nieorganicznych rozwiązaniami polecanymi do ściółkowania gleby jest agrowłóknina oraz tkanina firmy Agrimpex.

 • Storczyki - dlaczego korzenie obumarły?

  Przesyłam zdjęcia storczyków po obcięciu korzeni z doniczki. Nie wiem dlaczego korzenie obumarły, storczyki namaczałam co ok. 1,5 tygodnia, latem co tydzień. Wydaje mi się, że nie dopuszczałam do ich zbytniego ...

 • Wiosenne rozmnażanie bylin: kiedy i jak dzielić rozrośnięte karpy

  Wiosenne rozmnażanie bylin: kiedy i jak dzielić rozrośnięte karpy

  Wiosna to dobra pora na rozmnażanie bylin, które w poprzednich sezonach zdążyły się rozrosnąć. Jednym ze sposobów rozmnażania bylin jest podział roślin. Dzięki temu rośliny możemy także odmłodzić, zwłaszcza jeśli zauważyliśmy wcześniej zamieranie środkowej części karpy, osłabienie wzrostu i mniej obfite kwitnienie.

 • Komary w ogrodzie, na balkonie i tarasie – jak się ich pozbyć?

  Komary w ogrodzie, na balkonie i tarasie – jak się ich pozbyć?

  Komary to jedne z najbardziej znienawidzonych i uciążliwych owadów. Obecność komarów w ogrodzie, na balkonie i tarasie może być szczególnie uciążliwa w letnie, ciepłe wieczory. Jak urządzić ogród nieprzyjazny komarom? Jak pozbyć się komarów z ogrodu - naturalne sposoby na komary.

Jak przesadzać kaktusy i się przy tym nie pokłuć

Kaktusy to bardzo popularne rośliny doniczkowe. Podobnie jak inne rośliny pokojowe, kaktusy wymagają co jakiś czas przesadzenia. Jak przesadzać kaktusy, żeby ich kolce nie pokłuły.

Uprawa storczyków w domu: okres spoczynku, podlewanie, nawożenie

Storczyki z powodzeniem można uprawiać w domu. W pielęgnacji storczyków istotne jest podlewanie i nawożenie, ale także zapewnienie roślinom okresu spoczynku. Uprawa storczyków w domu: podlewanie i nawożenie oraz okres spoczynku - poradnik.

Posadź w ogrodzie kwitnące krzewy

Krzewy tworzą szkielet ogrodu i są łatwe w uprawie. Wiele z nich pięknie kwitnie. Można tak dobrać krzewy do ogrodu, aby zdobiły go od wiosny do jesieni. Kwitnące krzewy do ogrodu.

Kroplik ogrodowy – doskonała roślina na rabaty i obwódki. Uprawa i odmiany kroplika

Kroplik ogrodowy to wdzięczna roślina o charakterystycznych kwiatach. Uprawiając kroplik w ogrodzie należy pamietać, że nie toleruje on suszy. Dowiedz się, jakie są wymagania uprawowe kroplika i jak go pielęgnować. Poznaj ciekawe odmiany kroplika ogrodowego i jego zastosowanie w ogrodzie.

Koralowe love :)
Koralowe love :)

Koralowa kolorystyka na ślub to wyjątkowo oryginalny wybór. Uwielbiam kwiaty w  tych...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia