Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Rewolucja w nawadnianiu roślin: jak uchronić się przed suszą

Rośliny do życia potrzebują wody, dlatego podlewanie roślin to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, o którym musimy pamiętać przez cały ...

Skuteczne nawożenie roślin w ogrodzie - nawozy 2w1 i BIO

Aby rośliny w naszym ogrodzie bujnie rosły, obficie kwitły i owocowały, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest ...

Wygodne koszenie trawnika - wykorzystaj roboty Orion!

Zapewnij sobie wygodne koszenie trawnika i wykorzystaj roboty Orion! Sezon ogrodowy w pełni. Piękny, zielony trawnik jest nie tylko niebywałą ...

  • Ogniki

    W zeszłym roku na wiosnę kupiłam kilka ogników. Wszystkie kwitły i miały piękne owoce. Niestety, w tym roku nie zakwitły. Czy w tym roku powinnam je okryć na zimę? Może to był ...

  • Letnia pielęgnacja rabaty bylinowej

    Letnia pielęgnacja rabaty bylinowej

    Rabaty bylinowe to jedne z najpiękniejszych elementów ogrodu. Aby rabaty bylinowe pozostawały atrakcyjne cały seozn, nalezy je odpoiwdnio pielęgnować. Jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać na rabatach latem? Letnia pielęgnacja rabaty bylinowej - njajważniejsze prace.

Rośliny doniczkowe dla zapracowanych. Niewymagające kwiaty doniczkowe. WIDEO

Wiele osób twierdzi, że nie trzyma w domu roślin doniczkowych, bo nie ma czasu na ich pielęgnację. Wśród kwiatów doniczkowych znajdą się jednak takie rośliny doniczkowe, które znakomicie nadają się dla zapracowanych. Kwiaty doniczkowe dla leniwych.

Storczyk MILTONIA: jak pielęgnować ten piękny kwiat doniczkowy

Miltonia to storczyk o niezwykle dekoracyjnych, dużych kwiatach. By miltonia zakwitła, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu. Podpowiadamy jak pielęgnować miltonię. Kwiaty doniczkowe: storczyk miltonia.

Liście zamiast kwiatów. Rabata z roślin o ozdobnych liściach

Ogród, w którym przeważają rośliny o dekoracyjnych liściach, ma dwie zalety. Po pierwsze jego uroda nie znika wraz z przekwitającymi kwiatami, jest więc dekoracyjny przez cały sezon. Po drugie z reguły jest łatwy w uprawie, bo większość tych roślin nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji.

Lak pospolity wraca do łask – uprawa laku w ogrodzie, najlepsze odmiany laku

Lak pospolity to pięknie pachnące kwiaty, coraz chętniej uprawiane w ogrodach. Poznaj ciekawe odmiany laku pospolitego o pięknych kolorach kwiatów! Lak pospolity: odmiany do uprawy w ogrodzie.

Kwiaty w wodzie
Kwiaty w wodzie

Najwiekszym hitem tegorocznych targów ślubnych były chyba storczyki zanurzone w tubach. Jak...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia