Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

Zabezpieczanie roślin w pojemnikach przed zimą. WIDEO

Listopad to odpowiedni moment na porządki na tarasach i balkonach. Poznaj sprawdzone sposoby zabezpieczania przed mrozem pnączy ogrodowych uprawianych w ...

Ogrodzenie z klinkieru – budowa ogrodzenia. Murujemy ogrodzenie klinkierowe - instrukcja krok kroku

Ogrodzenie z klinkieru jest trwałe i estetyczne. Klinkier to materiał doskonały na ogrodzenia, bo jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. ...

Czy lawendę trzeba okryć przed zimą. Jak zabezpieczyć lawendę przed mrozem?

Lawenda posadzona w ogrodzie może zimą przemarzać. Dlatego lawendę trzeba okryć przed zimą. Jak zabezpieczyć lawendę przed mrozem?

  • Jesienne cięcie drzew i krzewów owocowych – jakie gatunki ciąć jesienią

    Jesienne cięcie drzew i krzewów owocowych – jakie gatunki ciąć jesienią

    Cięcie drzew i krzewów owocowych to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, wpływających na dobre owocowanie. Większość drzew i krzewów owocowych przycina się zimą i wczesną wiosną, ale niektóre można ciąć także jesienią. Przeczytaj kiedy i jakie gatunki drzew i krzewów owocowych przycina się jesienią.

  • Jodła koreańska brązowieje

    Witam. Jeden dzień po zasadzeniu jodły koreańskiej, jej igły zaczęły brązowieć i opadać. Sadziłam ją, gdy na dworze było bardzo ciepło i słonecznie - może to miało wpływ. Gleba jest piaszczysta, ale po ...

Gardenia – roślina doniczkowa o pachnących kwiatach. Pielęgnacja gardenii

Gardenia to roślina doniczkowa chętnie kupowana ze względu na piękny zapach śnieżnobiałych kwiatów. Podpowiadamy jak pielęgnować doniczkową gardenię w domu. GARDENIA pielęgnacja.

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki. Uprawa Paphiopedilum w domu

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Szczawiki – rośliny o ozdobnych liściach. Uprawa szczawików w ogrodzie i w doniczce

Szczawiki to niewysokie rośliny o oryginalnych liściach. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany szczawików nadające się do uprawy w ogrodzie i w doniczkach na balkonie czy tarasie. Uprawa szczawików.

Aranżacja ogrodu - trawy ozdobne. Sadzenie i pielęgnacja traw ozdobnych w ogrodzie

Trawy ozdobne w ogrodzie to modne elementy aranżacji ogrodu. Trawy ozdobne często stają się głównym elementem kompozycji ogrodowej. Podpowiadamy: sadzenie traw ozdobnych, pielęgnacja traw ozdobnych w ogrodzie.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Pastelowe bukiety
Pastelowe bukiety

Kolejny pudrowy słodziak :) Na bazie róż prima balerina, róży gałązkowej bombastic i...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia