Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Zima w ogrodzie: jak śnieg i lód mogą szkodzić roślinom

Zimą w ogrodzie nie ma wiele pracy, ale gdy opady śniegu są obfite, mogą zostać uszkodzone rośliny. Jak śnieg może ...

Jakie kwiaty wysiewa się w styczniu? Piątka szklarniowa

W styczniu wysiewa się do pojemników nasiona tych kwiatów, których okres wegetacji jest najdłuższy. Poznajcie tzw. piątkę szklarniową, czyli te ...

Nawozy mineralne: przechowywanie. Złe przechowywanie nawozów

Nawozy mineralne można przechować do następnego sezonu, ale w odpowiednich warunkach. Czy wiesz, jak złe przechowywanie nawozów wpływa na jakość ...

 • Jesienne cięcie drzew i krzewów owocowych – jakie gatunki ciąć jesienią

  Jesienne cięcie drzew i krzewów owocowych – jakie gatunki ciąć jesienią

  Cięcie drzew i krzewów owocowych to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, wpływających na dobre owocowanie. Większość drzew i krzewów owocowych przycina się zimą i wczesną wiosną, ale niektóre można ciąć także jesienią. Przeczytaj kiedy i jakie gatunki drzew i krzewów owocowych przycina się jesienią.

 • Jak uratować zniszczony storczyk

  Witam serdecznie. Około 4 tygodnie temu, znalazłam przy kontenerze ze śmieciami zmarznięty "kwiatek" w plastikowej doniczce. Jego korzenie, które wystawały poza plastikową formę, przypominały korzenie storczyka. Ktoś chyba nie miał siły już ...

 • Fertygacja – co to jest fertygacja, jak stosować fertygację u roślin doniczkowych w domu

  Fertygacja – co to jest fertygacja, jak stosować fertygację u roślin doniczkowych w domu

  Fertygacja to znana od lat i ceniona metoda nawożenia. Poleca na wymieszaniu nawozów z wodą i podawaniu ich podczas podlewania roślin. Najczęściej fertygację stosuje się w profesjonalnych uprawach warzyw, roślin ozdobnych i owocowych. W pewnych warunkach fertygację można stosować także u roślin doniczkowych uprawianych w domu. Co to jest fertygacja? Jak stosować fertygację u kwiatów doniczkowych?

Dekoracje na Boże Narodzenie: wieńce na drzwi. ZDJĘCIA

Na Boże Narodzenie warto ozdobić nie tylko wnętrze domu. Dobrym pomysłem jest dekoracja drzwi wejściowych bożonarodzeniowym wieńcem. Wieńce na Boże Narodzenie. ZDJĘCIA

Uprawa storczyków w domu: okres spoczynku, podlewanie, nawożenie

Storczyki z powodzeniem można uprawiać w domu. W pielęgnacji storczyków istotne jest podlewanie i nawożenie, ale także zapewnienie roślinom okresu spoczynku.

Najpopularniejsze rośliny o kolczastych kwiatach: przegorzan, mikołajek, szczeć

Rośliny o kolczastych kwiatach to ciekawa propozycja do ogrodu. Poznaj najpopularniejsze rośliny o kolczastych kwiatach: przegorzan, szczeć, mikołajek.

Przedogródek: między ulicą a domem

Przedogródkiem nazywamy część działki położoną w części frontowej. Warto dbać o jej wygląd, bo jest wizytówką posesji.

Temat miesiąca
Pielęgnacja iglaków zimą’

Ze względu na to, że iglaki są zimozielone, pielęgnuje się je również zimą. Jak dbać o iglaki zimą.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Brr! zimno!
Brr! zimno!

Zima jest to musi być zimno! Na giełdzie pojawiły się już pierwsze kwiaty cebulowe, oczywiście na...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia