Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Rośliny o czerwonych kwiatach, owocach i liściach. Jak je nawozić?

Rośliny o czerwonych kwiatach, owocach i liściach ożywiają ogród, tworząc w nim barwne plamy, doskonale komponujące się z zielenią liści. ...

Trawnik na wiosnę: regeneracja trawnika przed sezonem

Trawnik na wiosnę, na początku sezonu, wymaga często regeneracji. Aby trawnik odzyskał zdrowy i piękny wygląd, trzeba go odpowiednio pielęgnować. ...

Pelargonie i surfinie – jak pielęgnować i nawozić kwiaty balkonowe?

Pelargonie i surfinie to najpopularniejsze kwiaty balkonowe. Aby obficie kwitły i były prawdziwą ozdobą naszych balkonów i tarasów, konieczne jest ...

  • Prawidłowe sadzenie roślin w pojemnikach

    Prawidłowe sadzenie roślin w pojemnikach

    Rośliny uprawiane w pojemnikach wymagają specyficznego postępowania, gdyż w porównaniu z tymi posadzonymi w gruncie są bardziej uzależnione od ingerencji człowieka. Istotną sprawą w uprawie jest także zadbanie o odpowiedni dobór pojemników. Jak prawidłowo sadzić rośliny na balkonach i tarasach?

  • Trawnik na wiosnę: regeneracja trawnika przed sezonem

    Trawnik na wiosnę: regeneracja trawnika przed sezonem

    Trawnik na wiosnę, na początku sezonu, wymaga często regeneracji. Aby trawnik odzyskał zdrowy i piękny wygląd, trzeba go odpowiednio pielęgnować. Podpowiadamy jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać, jakie nawozy zastosować do trawnika i jak usunąć chwasty z trawnika. Wiosenna pielęgnacja trawnika.

Zimowy ogródek na parapecie okna: jak uprawiać zimą w domu warzywa i zioła w doniczkach

Dla tych, którzy także zimą lubią mieć świeże warzywa i zioła pod ręką, rozwiązaniem jest zimowy ogródek na parapecie okna. Podpowiadamy jak uprawiać zimą warzywa i zioła w doniczkach. Pędzenie warzyw w domu.

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki. Uprawa Paphiopedilum w domu

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Projekt ogrodu w stylu swobodnym

Ten projekt ogrodu jest utrzymany jest w stylu swobodnym, z akcentami nawiązującymi do ogrodów orientalnych.

Zastosowanie iglaków w ogrodzie. Zalety roślin iglastych

Iglaki są dekoracyjne przez cały rok. Mogą mieć różne zastosowanie w ogrodzie, a przy tym nie są bardzo wymagające i dobrze rosną w prawie każdym miejscu. Czy to nie są wystarczające powody, żeby je posadzić w ogrodzie?

Temat miesiąca
Trawnik na wiosnę: regeneracja trawnika przed sezonem’

Trawnik na wiosnę, na początku sezonu, wymaga często regeneracji. Aby trawnik odzyskał zdrowy i piękny wygląd, trzeba go odpowiednio pielęgnować. Podpowiadamy jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać, jakie nawozy zastosować do trawnika i jak usunąć chwasty z trawnika. Wiosenna pielęgnacja trawnika.

Kwiatowy samochód :)
Kwiatowy samochód :)

Jak przystroić oryginalnie ślubne auto? Dekoracje ślubne mogą mieć różne odsłony. Ta dekoracja...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia