Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Skuteczne nawożenie roślin w ogrodzie - nawozy 2w1 i BIO

Aby rośliny w naszym ogrodzie bujnie rosły, obficie kwitły i owocowały, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest ...

Wygodne koszenie trawnika - wykorzystaj roboty Orion!

Zapewnij sobie wygodne koszenie trawnika i wykorzystaj roboty Orion! Sezon ogrodowy w pełni. Piękny, zielony trawnik jest nie tylko niebywałą ...

Rośliny o czerwonych kwiatach, owocach i liściach. Jak je nawozić?

Rośliny o czerwonych kwiatach, owocach i liściach ożywiają ogród, tworząc w nim barwne plamy, doskonale komponujące się z zielenią liści. ...

  • Prawidłowe sadzenie roślin w pojemnikach

    Prawidłowe sadzenie roślin w pojemnikach

    Rośliny uprawiane w pojemnikach wymagają specyficznego postępowania, gdyż w porównaniu z tymi posadzonymi w gruncie są bardziej uzależnione od ingerencji człowieka. Istotną sprawą w uprawie jest także zadbanie o odpowiedni dobór pojemników. Jak prawidłowo sadzić rośliny na balkonach i tarasach?

  • Problem z magnolią

    Mam problem z magnolią. Od dwóch tygodni obserwuję, że jest z nią coś nie tak. Usycha, na liściach występują brązowe plamki oraz białawy nalot. W zeszłym tygodniu opryskałem ją Biochikolem 020SC, ale ...

Róże na suche bukiety: jak zasuszyć kwiaty róż

Zasuszone róże są często wykorzystywane do tworzenia suchych bukietów. Podpowiadamy, jak zasuszyć kwiaty róż. Poznaj sposoby suszenia kwiatów róż.

Oncidium – storczyk o kwiatach jak skrzydła motyli

Storczyk Oncidium, ze względu na kształt kwiatów, nazywany jest motylnikiem. Oncidium jako roślinę doniczkową można uprawiać w domu, choć trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyk Oncidium.

Nachyłki – kwiaty na rabaty i do doniczki. Odmiany nachyłków o kolorowych kwiatach. ZDJĘCIA

Obficie kwitnące nachyłki zdobia ogrody latem. Najbardziej znane są odmiany nachyłków o żółtych kwiatach. Coraz częściej spotyka się ciekawe nachyłki o kwiatach w innych kolorach: czerwonych, różowych, białych oraz dwubarwnych. Zobacz zdjęcia pięknych odmian nachyłków.

Cytryniec chiński - roślina ozdobna i lecznicza. Charakterystyka i uprawa cytryńca [WIDEO]

Cytryniec chiński to pnącze, mające zastosowanie jako roślina ozdobna i lecznicza. Cytryniec chiński ma jadalne, wartościowe owoce. Na Dalekim Wschodzie jest jedną z najpopularniejszych roślin leczniczych. Cytryniec chiński doskonale nadaje się do uprawy w naszym klimacie. Poznaj pnącze: cytryniec chiński.

Temat miesiąca
Trawnik na wiosnę: regeneracja trawnika przed sezonem’

Trawnik na wiosnę, na początku sezonu, wymaga często regeneracji. Aby trawnik odzyskał zdrowy i piękny wygląd, trzeba go odpowiednio pielęgnować. Podpowiadamy jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać, jakie nawozy zastosować do trawnika i jak usunąć chwasty z trawnika. Wiosenna pielęgnacja trawnika.

Z wizytą we wrocławskim zoo :)
Z wizytą we wrocławskim zoo :)

Miałam okazję ostatnio zwiedzić wrocławskie zoo. Chociaż przytłoczyła mnie cena- 40 zł! za bilet (w...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia