Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Nowe zasady wycinania drzew na prywatnej posesji: pozwolenie nie jest już potrzebne!

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązują nowe zasady wycinania drzew na prywatnej posesji. Zgodnie z nimi nie potrzeba już pozwolenia ...

Jak ochronić rośliny przed mrozem: Kaptur ochronny. Skuteczna zimowa ochrona

Jeśli zastanawiasz się, jak ochronić rośliny przed mrozem, zastosuj Kaptur ochronny na zimę Agrimpex. Zapewni on optymalne warunki ochrony roślin ...

Dobre zimowe zabezpieczenie roślin: Agrowłóknina Zimowa. Skuteczna ochrona

Jeśli chcesz mieć dobre zimowe zabezpieczenie roślin w ogrodzie, wykorzystaj Agrowłokninę Hobby Zimową firmy Agrimpex. Możesz osłonić krzewy i drzewa ...

 • Jak ochronić rośliny przed mrozem: Kaptur ochronny. Skuteczna zimowa ochrona

  Jak ochronić rośliny przed mrozem: Kaptur ochronny. Skuteczna zimowa ochrona

  Jeśli zastanawiasz się, jak ochronić rośliny przed mrozem, zastosuj Kaptur ochronny na zimę Agrimpex. Zapewni on optymalne warunki ochrony roślin przed mrozem w sezonie zimowym. Duże możliwości zastosowania, znakomite właściwości produktu oraz bardzo łatwy montaż sprawią, że rośliny zimujące w ogrodzie będą odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Kaptur ochronny na zimę Agrimpex to skuteczna zimowa ochrona roślin przed mrozem!

 • Plamy na liściach magnolii 'Yellow River'

  Posadziłam magnolię 'Yellow River' do lekko kwaśnej ziemi. Niedawno zauważyłam na niektórych listkach czarne plamki. Na zewnętrznej stronie liści są pojedyncze, a wewnątrz bardziej zlane. Liście nie żółkną i nie opadają. Co ...

 • Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin i resztkami preparatów?

  Uprawa roślin często niesie ze sobą konieczność stosowania środków ochrony roślin. Niemal każdy gatunek rośliny trzeba chronić przed chorobami, szkodnikami i nadmierną konkurencją – chwastami. Po wykonaniu zabiegów ochronnych pojawia się problem: co zrobić z pustymi opakowaniami po środkacj ochrony roslin i resztkami preparatów? Podpowiadamy rozwiązanie!

Kwiaty na Walentynki. Co oznaczają kolory kwiatów [WIDEO]

Najczęściej na Walentynki wybierane są kwiaty czerwone. Ten kolor oznacza miłość. Czy wiesz jaka jest symbolika innych kolorów kwiatów?

Pielęgnacja storczyków w domu: temperatura, światło, podłoże

Pielęgnacja storczyków w domu wymaga od nas sporo uwagi. Od tego, ile uwagi poświęcimy uprawianym w domu storczykom, zależy ich kondycja. Podpowiadamy, jak pielęgnowac storczyki w domu. Temperatura, światło i podłoże w domowej uprawie storczyków. Poradnik.

Winorośl pachnąca – uprawa, cięcie i zastosowanie winorośli w ogrodzie

Winorośl pachnąca to oryginalne pnącze o pachnących kwiatach i ozdobnych liściach, które jesienią przebarwiają się na żółto. Podpowiadamy, jak uprawiać winorośl pachnącą, jak pielęgnować i ciąć to pnącze. Winorośl pachnąca – uprawa i zastosowanie w ogrodzie.

Ciekawy pomysł obsadzenia roślinami schodów do ogrodu

Schody do ogrodu będą ładniej wyglądać, jeśli obsadzimy je roślinnością. Gęsta zieleń zdrowych liści zawsze dodaje wdzięku elementom architektury. Ujęte w roślinną ramę schody o niskich stopniach utwardzonych białą kostką kamienną zapraszają do wnętrza domu.

kocham deszcz, wreszcie pada

Doczekaliśmy się opadów deszczu i w końcu mamy wodę do podlewania. Trudno cokolwiek zrobić...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia