Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
ORZECH WŁOSKI: szkodniki i choroby orzecha włoskiego

Orzech włoski może być porażany przez choroby i atakowany przez szkodniki. Poznaj najczęściej występujące choroby i szkodniki orzecha włoskiego. Zwalczanie ...

Jak sprawdzić odczyn gleby. Jak pobrać próbki gleby do zbadania pH, przyrządy do badania kwasowości podłoża

Odczyn gleby to jeden z najważniejszych czynników w uprawie roślin. Od kwasowości gleby zależy m.in. efektywność pobierania wody i składników ...

Winogrona: jak zabezpieczyć winorośl przed zimą. Okrywanie winogron przed zimą

Okrywanie winogron przed zimą jest szczególnie ważne dla młodych krzewów. Jak zabezpieczyć winorośl przed zimą? Kiedy i jak okrywać winogrona ...

  • Co to za roślina?

    Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy specjalisty. Otóż w polu, na którym ma być prowadzona budowa rośnie pewna roślina. Mam wrażenie, że jest to jakaś trawa. Interesuje mnie nazwa tej rośliny, gdyż środowisko w ...

  • Zabezpieczanie bylin przed zimą. Jak okryć byliny na zimę

    Zabezpieczanie bylin przed zimą. Jak okryć byliny na zimę

    Większość uprawianych w ogrodach bylin ozdobnych to gatunki wytrzymałe na mróz. Są jednak wśród nich także wrażliwe, wymagające okrycia na zimę oraz niezimujące w gruncie. Jak zabezpieczyć byliny rosnące w ogrodzie przed zimą.

Gwiazda betlejemska w drewnianym pojemniku. Pomysł na świąteczną dekorację

Jaskrawoczerwona gwiazda betlejemska (poinsecja) w jasnym pojemniku wprowadza typową dla Bożego Narodzenia kolorystykę. Zrób sam tę świąteczną dekorację.

Storczyk MILTONIA: jak pielęgnować ten piękny kwiat doniczkowy

Miltonia to storczyk o niezwykle dekoracyjnych, dużych kwiatach. By miltonia zakwitła, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu. Podpowiadamy jak pielęgnować miltonię. Kwiaty doniczkowe: storczyk miltonia.

Piwonia krzewiasta – gdzie i jak sadzić, jak pielęgnować peonię krzewiastą

Piwonia krzewiasta (piwonia drzewiasta) to roślina długowieczna, często spotykana w ogrodach w stylu japońskim. Radzimy gdzie i jak sadzić oraz jak pielęgnować peonię krzewiastą.

Zasady urządzania małego ogrodu

Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu.

Temat miesiąca
Oczko wodne przed zimą: jak przygotować oczko wodne do zimy’

Jesienią, zanim temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza, trzeba przygotować do zimy oczko wodne. Podpowiadamy jak przygotować oczko wodne do zimy.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Czas na wrzosy
Czas na wrzosy

Wrzesień to wrzosy (jak sama nazwa wskazuje)...

Ogrodniku przeczytaj #
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2014 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia