Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Zielona woda w stawie. Sprawdzone sposoby na staw bez glonów

Zielona woda w stawie to sygnał, że w wodzie rozwija się za dużo glonów - są one szczególnie kłopotliwe w ...

Taras przy domu i mieszkaniu. Jakie deski tarasowe wybrać?

Taras przy domu to miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Aby taras prezentował się dobrze i służył wiele lat, trzeba ...

Agrest: choroby i szkodniki agrestu

Agrest to popularny krzew owocowy, który może byc porażany przez wiele chorób roślin i atakowany przez różne szkodniki roślin. Poznaj ...

  • Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

    Budleja Dawida: co zrobić by obficie kwitła

    Budleja Dawida to pięknie kwitnący w drugiej połowie lata krzew znany z tego, że jego kwiatostany przyciągają motyle. Aby „motyli krzew” obficie kwitł, potrzebuje starannej pielęgnacji. Jak zapewnić obfite kwitnienie budlei Dawida.

  • Sundaville pink

    Mam piękną sundaville, chyba pink. Obecnie zrzuca liście. Trzymam ją na podłodze w pokoju w dużej donicy. Jest raczej chłodno. Czy mam ją obciąć (odrosty)? Chciałabym ją utrzymać do lata i dłużej ...

Ukorzenianie sadzonek. Rośliny doniczkowe: rozmnażanie z sadzonek ukorzenianych w wodzie

Ukorzenianie sadzonek w domu: poradnik. Jednym ze sposobów wegetatywnego rozmnażania roślin doniczkowych jest rozmnażanie z sadzonek ukorzenianych w wodzie. Jak rozmnażać rośliny doniczkowe w wodzie?

Storczyk Phalaenopsis – co zrobić gdy storczyk przekwitnie?

Phalaenopsis to najpopularniejszy gatunek storczyka uprawiany w naszych mieszkaniach. Podpowiadamy co zrobić, gdy Phalaenopsis przekwitnie. Storczyk Phalaenopsis po przekwitnięciu.

SKALNIAK: 5 najpopularniejszych bylin na skalniaki. ZDJĘCIA

Co posadzić na SKALNIAK? Wśród roślin najczęściej sadzonych na skalniakach wymienia się tzw. bylinową piątkę skalną. Poznaj 5 najpopularniejszych bylin na skalniaki. ZDJĘCIA: BYLINY NA SKALNIAKI.

Ogród skalny w ogrodzie. Skalniak

Ogród skalny to element wyrazisty i dominujący w ogrodowej przestrzeni. Dlatego wielkość i sposób zakomponowania skalniaka powinny być zawsze starannie przemyślane i dopasowane do pozostałych elementów aranżacji działki.

Temat miesiąca
Nawożenie roślin latem’

Nie zapominajmy, że bujnie rozwijające się w ogrodzie rośliny powinny być nawożone także latem. Jak nawozić rośliny w ogrodzie w letnie miesiące. Nawożenie pogłówne.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Swieto plonow i Dzien Dzialkowca.
Swieto plonow i Dzien Dzialkowca.

Ludzie - ludzie jak ten czas leci............

Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia