Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Pnącza to doskonałe rośliny na balkony i tarasy! Sadzenie pnączy do pojemników

Pnącza to rośliny, które doskonale nadają się do sadzenia na balkonach i tarasach. Staną się piękną, a do tego praktyczną ...

Forsycja – cięcie. Kiedy i jak ciąć forsycję

Podpowiadamy kiedy i jak ciąć forsycje. Kwitnące wiosną forsycje pięknie zdobią ogrody. Aby forsycje co roku obficie kwitły i dobrze ...

Cięcie roślin: podstawowe zasady przycinania roślin w ogrodzie

Cięcie roślin w ogrordzie jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Cięcie pozwala na kształtowanie pokroju i rozmiarów roślin. Dzięki przycinaniu wpływamy też ...

 • Pielęgnacja roślin iglastych

  Pielęgnacja roślin iglastych

  W ogrodach iglaki są często i chętnie sadzone, przede wszystkim dlatego, że są dekoracyjne cały rok. Aby rośliny iglaste były ozdobą ogrodów, pamiętajmy o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych. Jak pielęgnować iglaki w ogrodzie?

 • Ciemierniki: czy będą rosły w słońcu?

  Dzień dobry, dostałam piękne sadzonki ciemiernika korsykańskiego i białego ogrodowego. W moim ogródku nie ma cienia, jest dużo słońca. Chciałam zapytać, czy ciemierniki będą rosły w słońcu . Proszę o jakieś wskazówki dotyczące ...

 • Pielęgnacja roślin iglastych

  Pielęgnacja roślin iglastych

  W ogrodach iglaki są często i chętnie sadzone, przede wszystkim dlatego, że są dekoracyjne cały rok. Aby rośliny iglaste były ozdobą ogrodów, pamiętajmy o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych. Jak pielęgnować iglaki w ogrodzie?

Protea – egzotyczny kwiat. Czy proteę można uprawiać w domu?

Protea cesarska w środowisku naturalnym porasta skaliste wzgórza Afryki Południowej. To zimozielony krzew osiągający około1,5 m wysokości. W Polsce proteę można uprawiać jako roślinę pokojową, chociaż oczywiście nie osiągnie tak znacznych rozmiarów.

Storczyki - najlepsze kwiaty doniczkowe na Walentynki

Wśród wielu roślin doniczkowych kwitnących zimą, na walentynkowy prezent znakomicie nadają się storczyki. Zobacz ZDJĘCIA STORCZYKÓW. Kwiaty na Walentynki: storczyki.

Kwiaty na balkon i taras. Ciekawe kompozycje w donicach i skrzynkach

Oto kilka ciekawych propozycji kompozycji z roślin balkonowych posadzonych w różnych pojemnikach. Kwiatowe kompozycje w donicach i skrzynkach przepięknie ozdobią balkon bądź taras.

Pięciornik krzewiasty - pięknie kwitnący i łatwy w uprawie krzew liściasty

Pięciornik krzewiasty to łatwy w uprawie, szybko rosnący krzew liściasty, który długo i obficie kwitnie. Podpowiadamy jak uprawiać pieciornik krzewiasty w ogrodzie. Uprawa pięciornika.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Polny bukiet

Polny bukiet w towarzystwie pysznego podwieczorku z pewnością cieszy oko i sprawia, że arbuz jest...

Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia