Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

Jak skutecznie pozbyć się perzu z ogrodu. Sposoby zwalczania perzu

Perz właściwy to jeden z najbardziej uciążliwych chwastów rosnących w naszych ogrodach. Czy jest sposób na to, by skutecznie pozbyć ...

Klinkier w ogrodzie: jak można wykorzystać klinkier wokół domu

Klinkier w ogrodzie to dobry pomysł na estetycznie urządzoną posesję. Klinkier wykorzystuje się do budowy ogrodzenia, ogrodowych murków czy ścieżek. ...

Ogrodzenie z klinkieru – budowa ogrodzenia. Murujemy ogrodzenie klinkierowe - instrukcja krok kroku

Ogrodzenie z klinkieru jest trwałe i estetyczne. Klinkier to materiał doskonały na ogrodzenia, bo jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. ...

  • Jesienne cięcie drzew i krzewów owocowych – jakie gatunki ciąć jesienią

    Jesienne cięcie drzew i krzewów owocowych – jakie gatunki ciąć jesienią

    Cięcie drzew i krzewów owocowych to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, wpływających na dobre owocowanie. Większość drzew i krzewów owocowych przycina się zimą i wczesną wiosną, ale niektóre można ciąć także jesienią. Przeczytaj kiedy i jakie gatunki drzew i krzewów owocowych przycina się jesienią.

  • Szkodnik na gruszy: podskórnik gruszowy

    Mam dwuletnie grusze. Po powrocie z 5-dniowego urlopu (16-21 kwietnia) na moich gruszach zauważyłem bardzo niepokojące zmiany (zdjęcia w załączeniu). Podejrzewam, że może być to jakiś szkodnik. W zachyłkach liści i młodych ...

Kalatea - roślina doniczkowa o pięknych liściach. ZDJĘCIA

Kalatea to roślina doniczkowa zachwycająca bardzo dekoracyjnymi liśćmi, dzięki czemu stanowi wyjątkowa ozdobę każdego wnętrza. Jako rośliny doniczkowe uprawianych jest kilka gatunków kalatei.  Podpowiadamy, jakie warunki zapewnić kalatei, aby dobrze rosła i zachwycała swymi ozdobnymi liśćmi. ZDJĘCIA kalatei we wnętrzach.

Storczyk Cattleya – królowa orchidei. Uprawa storczyka Cattleya w domu

Storczyki Cattleya zasługują na uwagę i warto je mieć w swojej kolekcji storczykowej. Storczyki Cattleya dobrze sobie radzą w warunkach uprawy na parapecie, o ile spełnimy ich podstawowe wymagania.

Pigwowce – gatunki uprawiane w ogrodach, wymagania i pielęgnacja pigwowców

Pigwowce to ozdobne krzewy liściaste, które wiosną zachwycają pięknymi kwiatami, a jesienią atrakcyjnymi owocami. Poznaj gatunki i wymagania pigwowców. Jak pielęgnować pigwowce?

Rośliny ozdobne najczęściej sadzone w ogrodach w 2013 roku

Co roku w ogrodach sadzimy nowe rośliny ozdobne: krzewy, byliny i pnącza. Dowiedz się, jakie rośliny najczęściej wybierano do ogrodów w 2013 roku. Ranking: rośliny ogrodowe 2013.

Temat miesiąca
Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie’

Jesienią także nawozi się rośliny w ogrodzie. Jakie nawozy można stosować do jesiennego nawożenia roślin?

Roślina tygodnia
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Wspomnienie lata
Wspomnienie lata

Za oknami szaruga i niestety pięknie wybarwione drzewa też powoli tracą swój urok. Zima zbliża się...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia