Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie: jakie nawozy stosować, kiedy zakończyć nawożenie

Jesienne nawożenie w ogrodzie to ważny zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu w następnym roku rośliny rozpoczną sezon w dobrej kondycji. Przeczytaj, ...

Kwiaty doniczkowe w przedpokoju – możesz je tam postawić, jeśli przedpokój ma okno

Kwiaty doniczkowe, którymi zdobimy nasze domy, mieszkania czy biura, do właściwego wzrostu potrzebują światła. Jeśli chcemy ustawić kwiaty doniczkowe w ...

Podlewanie i nawożenie roślin w ogrodzie - podstawowe zasady

Podlewanie i nawożenie roślin w ogrodzie to ważne zabiegi pielęgnacyjne, które zapewnią prawidłowy wzrost, obfite kwitnienie i owocowanie. Częstotliwość podlewania ...

  • Czy iglaki i liściaste rośliny zimozielone trzeba podlewać zimą?

    Czy iglaki i liściaste rośliny zimozielone trzeba podlewać zimą?

    Iglaki oraz liściaste rośliny zimozielone w okresie późnojesiennym i zimowym wymagają specyficznej pielęgnacji. Przed nastaniem zimy należy je odpowiednio zabezpieczyć, by nie uszkodziły ich mróz i śnieg. Nie wolno także zapominać o uzupełnianiu niedoboru wody. Dlaczego iglaki i rośliny zimozielone trzeba podlewać jesienią i zimą? Co to jest susza fizjologiczna?

  • Jesienne rozmnażanie i odmładzanie bylin i warzyw wieloletnich

    Jesienne rozmnażanie i odmładzanie bylin i warzyw wieloletnich

    Jesienne rozmnażanie i odmładzanie bylin oraz warzyw wieloletnich to zabieg, dzięki któremu rośliny staną się w kolejnym sezonie silniejsze oraz wydadzą większe kwiaty, a liście będą bardziej okazałe. Jakie byliny można rozmnażać i odmładzać jesienią? Poznaj zasady jesiennego rozmnażania bylin i warzyw wieloletnich.

Najlepsze kwiaty cięte do wazonu na grób na Wszystkich Świętych

Na Wszystkich Świętych dekorujemy groby naszych bliskich, układając wieńce i umieszczając w wazonach kwiaty. Jakie kwiaty cięte są najlepsze na Wszystkich Świętych?

Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki Dendrobium

Storczyki z rodzaju Dendrobium mają szczególne wymagania uprawowe. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyki Dendrobium uprawiane w domu. Uprawa storczyków Dendrobium w domu.

Ogrodowa aranżacja z roślin o różnym pokroju i kolorze liści

Ta aranżacja ogrodu powstała z zaledwie kilku roślin różniących się pokrojem oraz zabarwieniem liści. Dodatkowo posadzone tu rośliny nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych w sezonie.

Ciekawe odmiany róż do ogrodu i na balkon

Spośród licznych odmian róż wiele znakomicie nadaje się zarówno do sadzenia w ogrodach, jak i do uprawy w pojemnikach na balkonie czy tarasie. Poznaj ciekawe odmiany róż, które można posadzić w gruncie i w pojemnikach.

Temat miesiąca
Skuteczne nawadnianie roślin w ogrodzie, na balkonie i tarasie
Skuteczne nawadnianie roślin w ogrodzie, na balkonie i tarasie’

Rośliny do życia potrzebują wody. Co zrobić, aby zapewnić im wystarczającą ilość wody? Jak utrzymać odpowiednia wilgotność podłoża?

Czarno-biały ślub
Czarno-biały ślub

Oto wiązanka na wesele w klimacie black and white. Dodaliśmy do niej czarne piórka, oraz cienka,...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia