Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Suche liście zgrabione jesienią: czy mogą służyć jako nawóz?

Jesienią w ogrodzie grabimy w ogrodzie suche liście, opadłe z drzew i krzewów. Czy zgrabione liście można wykorzystać jako nawóz? ...

Jesienne nawożenie roślin w ogrodzie: jakie nawozy stosować, kiedy zakończyć nawożenie

Jesienne nawożenie w ogrodzie to ważny zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu w następnym roku rośliny rozpoczną sezon w dobrej kondycji. Przeczytaj, ...

Kwiaty doniczkowe w przedpokoju – możesz je tam postawić, jeśli przedpokój ma okno

Kwiaty doniczkowe, którymi zdobimy nasze domy, mieszkania czy biura, do właściwego wzrostu potrzebują światła. Jeśli chcemy ustawić kwiaty doniczkowe w ...

  • Czy iglaki i liściaste rośliny zimozielone trzeba podlewać zimą?

    Czy iglaki i liściaste rośliny zimozielone trzeba podlewać zimą?

    Iglaki oraz liściaste rośliny zimozielone w okresie późnojesiennym i zimowym wymagają specyficznej pielęgnacji. Przed nastaniem zimy należy je odpowiednio zabezpieczyć, by nie uszkodziły ich mróz i śnieg. Nie wolno także zapominać o uzupełnianiu niedoboru wody. Dlaczego iglaki i rośliny zimozielone trzeba podlewać jesienią i zimą? Co to jest susza fizjologiczna?

Doniczkowe rośliny pokojowe do formowania bonsai. ZDJĘCIA

Drzewka bonsai rosnące w domu (indoor) można formować z różnych gatunków doniczkowych roślin pokojowych. Jakie rośliny doniczkowe najbardziej nadają się do formowania bonsai? Zobacz ZDJĘCIA bonsai uformowanych z różnych gatunków roslin pokojowych.

Storczyk MILTONIA: jak pielęgnować ten piękny kwiat doniczkowy

Miltonia to storczyk o niezwykle dekoracyjnych, dużych kwiatach. By miltonia zakwitła, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu. Podpowiadamy jak pielęgnować miltonię. Kwiaty doniczkowe: storczyk miltonia.

Rudbekia i jeżówka – rośliny ozdobne o dekoracyjnych kwiatach

Rudbekia i jeżówka pochodzą z Ameryki Północnej i są ze sobą spokrewnione. Obie rośliny należą do rodziny astrowatych, a łączy je taka sama budowa kwiatostanu – koszyczka. Poznaj gatunki rudbekii i jeżówki. Uprawa rudbekii i jeżówki.

Krzewy liściaste: ostrokrzew. Gatunki ostrokrzewu polecane do sadzenia w ogrodzie

Najlepszym ostrokrzewem do uprawy w naszym klimacie jest zimozielony ostrokrzew Meservy, ale w ogrodzie można sadzić także inne gatunki ostrokrzewu. Poznaj gatunki ostrokrzewu polecane do sadzenia w ogrodzie.

Czarno-biały ślub
Czarno-biały ślub

Oto wiązanka na wesele w klimacie black and white. Dodaliśmy do niej czarne piórka, oraz cienka,...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia