Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Cyklameny - nawożenie. Dobre nawozy dla kwitnących roślin doniczkowych

Cyklameny to popularne rośliny doniczkowe o dekoracyjnych kwiatach. Pielęgnując cyklameny w domu nie wolno zapominać o ich systematycznym nawożeniu. Poznaj ...

Ściółkowanie gleby na wiosnę pomaga pozbyć się chwastów. Agrowłóknina Agrimpex

Ściółkowanie gleby to jedna z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych, którą należy przeprowadzić w ogrodzie wczesną wiosną. Okrycie gleby odpowiednim materiałem zabezpieczy ...

Trawnik potrzebuje nawożenia: ekologiczny nawóz do trawnika

Trawnik potrzebuje nawożenia, aby być prawdziwą wizytówką ogrodu. Obok koszenia i podlewania, nawożenie trawnika to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. ...

 • Ściółkowanie gleby na wiosnę pomaga pozbyć się chwastów. Agrowłóknina Agrimpex

  Ściółkowanie gleby na wiosnę pomaga pozbyć się chwastów. Agrowłóknina Agrimpex

  Ściółkowanie gleby to jedna z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych, którą należy przeprowadzić w ogrodzie wczesną wiosną. Okrycie gleby odpowiednim materiałem zabezpieczy przed nadmiernym rozwojem chwastów, a w dłuższej perspektywie pozwoli na oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na pielenie. Spośród materiałów nieorganicznych rozwiązaniami polecanymi do ściółkowania gleby jest agrowłóknina oraz tkanina firmy Agrimpex.

 • Chore storczyki: zwiotczałe liście

  Witam, mam pytanie odnośnie moich storczyków mianowicie: 1. Storczyk pierwszy i drugi: obie rośliny miesiąc temu przesadziłam do nowego podłoża, usuwając stare, zgniłe i zaschnięte korzenie. Przez 10 dni ich nie podlewałam ...

 • Wiosenne opryskiwanie drzew i krzewów owocowych

  Wiosenne opryskiwanie drzew i krzewów owocowych

  Walkę z chorobami i szkodnikami na roślinach sadowniczych powinno się rozpocząć już w okresie wczesno wiosennym. Pierwsze opryski wykonuje się w fazie bezlistnej, część z nich należy później ponowić. Przed czym trzeba chronić drzewa i krzewy owocowe? Jak wykonywać wiosenne opryskiwania drzew i krzewów owocowych?

Drzewko bonsai na kamieniu. Jak formować bonsai na skale

Bonsai na kamieniu naśladują drzewa rosnące w górskim krajobrazie. Podpowiadamy jak formować drzewka bonsai na kamieniu. Styl bonsai: Ishizuke.

Choroby storczyków – rozpoznawanie i zwalczanie. Na co chorują storczyki i jak je leczyć?

Choroby storczyków mogą mieć różne przyczyny. Zdarza się, że w domowej uprawie storczyków popełniamy błędy, które skutkują choroabmi fizjologicznymi. ale storczyki są także porażane przez choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne. Dowiedz się, jakie choroby dotykaja storczyki, jak je rozpoznac i zwalczać. Na co chorują storczyki i jak je leczyć?

 

Pomysł na ogród: kompozycja roślinna z trawnikiem w tle

Choć ogród ten został założony przez człowieka, wygląda tak, jakby rośliny z okolicy same „podeszły” pod okna. Znaczną część działki zajmuje wypielęgnowany trawnik.

Zatrwiany – gatunki zatrwianów do ogrodu. Uprawa i zastosowanie zatrwianów

Zatrwiany to kwiaty wykorzystywane głównie jako kwiaty cięte i na suszone bukiety. Ale zatrwiany mogą też być ciekawym urozmaiceniem ogrodowych rabat. Podpowiadamy, jakie gatunki zatrwianów można uprawiać w ogrodzie. Uprawa zatrwianów i zastosowanie zatrwianów w ogrodzie.

Październikowe refleksje
Październikowe refleksje

Październik na ogół kojarzy się z "babim latem", ze "złotą polską jesienią". W tym roku...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia