Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Pielęgnacja ogrodu

#
Ścieżki ogrodowe i podjazdy z klinkierowej cegły brukowej – instrukcja brukowania w kilku krokach

Podjazdy i ścieżki ogrodowe wykonane z klinkierowej cegły brukowej wyglądają estetycznie i efektownie. Dowiedz się, jak prawidłowo układać bruk klinkierowy. ...

Lilie w ogrodzie: jak sadzić i pielęgnować lilie

Lilie do niedawna zapomniane, powracają triumfalnie do naszych ogrodów. Wszystkie lilie są tak piękne, że trudno wybrać tę jedną jedyną ...

Wielkopąkowiec porzeczkowy – groźny szkodnik porzeczki. Jak zwalczać wielkopąkowca porzeczkowego?

Wielkopąkowiec porzeczkowy jest jednym z najgroźniejszych szkodników porzeczki, który żeruje na pąkach. Podpowiadamy jak zwalczać wielkopąkowca porzeczkowego. Poradnik: zwalczanie szkodników ...

  • Ostrokrzew nie owocuje

    Kilka lat temu kupiłem w szkółce ostrokrzew Meserwy, którym zachwyciłem się podczas pobytu w Anglii. Miałem nadzieję, że stanie się on zimową ozdobą ogrodu. Przez pierwsze lata rósł bardzo powoli, ale potem ...

Uprawa kawy w domu. Kawa: uprawa doniczkowa

Uprawa kawy w doniczce w domu: poradnik. Kawa, a właściwie kawowiec, to krzew, który z powodzeniem nadaje się do uprawy doniczkowej w domu. Podpowiadamy, jak uprawiać kawę w domu.

Oncidium – storczyk o kwiatach jak skrzydła motyli

Storczyk Oncidium, ze względu na kształt kwiatów, nazywany jest motylnikiem. Oncidium jako roślinę doniczkową można uprawiać w domu, choć trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyk Oncidium.

Ogród na skarpie: jałowce płożące i tawuła japońska umacniają stok

Zakładając ogród na stoku należy wybrać rośliny, które rozrastając się będą umacniać skarpę. Muszą to być gatunki i odmiany o małych wymaganiach siedliskowych.

Azalie w ogrodzie: feria barw. Azalie wymagania, pielęgnacja, uprawa

Azalie w ogrodzie są cenione za niezliczoną ilość kolorów dostępnych w setkach odmian. Jeśli chcesz mieć kolorowy ogród, posadź azalie. Przeczytaj jak pielegnować azalie, by intensywnie kwitły, sprawdź jakie azalia ma wymagania.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Koniec lata na balkonie
Koniec lata na balkonie

Na moim balkonie w skrzynkach kwitnie jeszcze dużo roślin

Ogrodniku przeczytaj #
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia