Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Jak prawidłowo nawozić kwitnące rośliny w ogrodzie

Aby rośliny w ogrodzie pięknie i obficie kwitły, konieczne jest ich systematyczne nawożenie. Do zabiegów zasilania roślin kwitnących warto wybierać ...

Koszenie trawnika nigdy nie było takie proste! Robot koszący Honda Miimo [WIDEO]

Koszenie trawnika może być bardzo proste, gdy zadanie to wykona za nas samodzielny robot koszący Miimo! Skosi trawę tak, jak ...

Chwasty na trawniku. Zwalczanie chwastów na trawniku: najlepsze metody i preparaty na chwasty jednoliścienne i dwuliścienne [WIDEO]

Chwasty na trawniku szpecą murawę, a pozbycie się nie jest proste. Zwalczanie chwastów na trawniku: skuteczne metody i preparaty na ...

 • Kora do ogrodu – rodzaje i zastosowanie kory w ogrodzie

  Kora do ogrodu – rodzaje i zastosowanie kory w ogrodzie

  Kora z drzew to znakomity materiał do ściółkowania. Najczęściej w ogrodzie stosowana jest kora sosnowa, ale używana jest też kora świerkowa oraz kory z drzew liściastych. Poznaj rodzaje kory i jej zastosowanie w ogrodzie. Dowiedz się, jak ściółkować korą. Kora do ogrodu - krótki przewodnik dla ogrodników.

 • Biała plama na liściu storczyka

  Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z moim storczykiem. Kupiony był jakiej parę tygodni temu - był przelany z niektórymi korzeniami zgniłymi. Przesadziłam storczyka w nowe podłoże. Niestety, ze zbytniej troskliwości po pewnym ...

 • Zastosowanie sody oczyszczonej w ogrodzie

  Zastosowanie sody oczyszczonej w ogrodzie

  Soda oczyszczona znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, domowej apteczce czy w kosmetyce. Roztwory sody oczyszczonej z powodzeniem można wykorzystywać także w ogrodzie. To dobry sposób m.in. na walkę z chorobami, szkodnikami oraz chwastami. Jak i kiedy powinno się stosować sodę oczyszczoną w ogrodzie?

Formowanie drzewek bonsai: narzędzia do formowania bonsai

Lista profesjonalnych narzędzi do formowania drzewek bonsai jest dość długa. Podpowiadamy jakie narzędzia są potrzebne, aby zacząć formować drzewka bonsai.

Uprawa storczyków w domu: okres spoczynku, podlewanie, nawożenie

Storczyki z powodzeniem można uprawiać w domu. W pielęgnacji storczyków istotne jest podlewanie i nawożenie, ale także zapewnienie roślinom okresu spoczynku. Uprawa storczyków w domu: podlewanie i nawożenie oraz okres spoczynku - poradnik.

Storczyki ogrodowe: jakie storczyki można sadzić w ogrodzie

Storczyki to rośliny o oryginalnych i niezwykle dekoracyjnych kwiatach, zazwyczaj uprawiane przez nas w domu w doniczkach. A czy są storczyki, które można sadzić w ogrodach? Poznaj storczyki ogrodowe.

Winorośl pachnąca – uprawa, cięcie i zastosowanie winorośli w ogrodzie

Winorośl pachnąca to oryginalne pnącze o pachnących kwiatach i ozdobnych liściach, które jesienią przebarwiają się na żółto. Podpowiadamy, jak uprawiać winorośl pachnącą, jak pielęgnować i ciąć to pnącze. Winorośl pachnąca – uprawa i zastosowanie w ogrodzie.

Hortensja ogrodowa
Hortensja ogrodowa

Hortensja ogrodwa jest bardzo często sadzona w przydomowych ogrodach. Inna nazwa tej rośliny to...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia