Pielęgnacja ogrodu

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Pielęgnacja ogrodu
Wiosenne okrywanie grządek Agrowłókniną Hobby. Zabezpieczenie roślin przed przymrozkami

Wiosenne okrywanie grządek Agrowłókniną Hobby Wiosenną z Technologią Agro Marina (nowością w ofercie Agrimpex), pozwoli na skuteczną ochronę zasadzonych roślin ...

Odkrywanie roślin po zimie: kiedy i jak zdejmować zimowe osłony

Odkrywanie roślin po zimie to jedna z ważniejszych wiosennych prac w ogrodzie. Ochronę roślin przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych zimą ...

Sadzenie i przesadzanie rododendronów. Kiedy i jak sadzić i przesadzać różaneczniki: poradnik

Do sadzenia i przesadzania różaneczników (rododendronów) należy się dobrze przygotować. Przede wszystkim wybierzmy odpowiednie miejsce dla tych krzewów i przygotujmy ...

  • Jak samodzielnie przygotować rozsadę kwiatów i warzyw do ogrodu?

    Jak samodzielnie przygotować rozsadę kwiatów i warzyw do ogrodu?

    Samodzielne przygotowanie rozsady kwiatów nie jest trudne! Zamiast kupować gotową rozsadę roślin jednorocznych, można samodzielnie przygotować rozsadę w domu. Niektóre gatunki roślin do przygotowania rozsady należy wysiać już w lutym. Przygotowanie rozsady kwiatów w domu: poradnik.

Grudnik - zygokaktus - kaktus Bożego Narodzenia. Jak pielęgnować grudnik w domu

Grudnik, znany też jako zygokaktus bądź kaktus Bożego Narodzenia, to kwitnąca roślina doniczkowa chętnie kupowana przed Bożym Narodzeniem. Podpowiadamy jak pielęgnować grudnik w domu. Co zrobić, by grudnik zakwitł ponownie. Grudnik: pielęgnacja.

Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki Dendrobium

Storczyki z rodzaju Dendrobium mają szczególne wymagania uprawowe. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyki Dendrobium uprawiane w domu i jak uratować zasuszone Dendrobium. Uprawa storczyków Dendrobium w domu.

Byliny długo i obficie kwitnące – efektowna ozdoba ogrodu

Byliny długo i obficie kwitnące sprawiają, że ogród jest dekoracyjny niemal przez cały sezon. Poznaj byliny, które dzięki długiemu okresowi kwitnienia sprawią, że ogród będzie atrakcyjny od wiosny do jesieni. Byliny długo i obficie kwitnące do ogrodu to efektowna ozdoba ogrodu.

Serduszka – popularne gatunki, uprawa i zastosowanie

Serduszka to byliny znane z obfitego kwitnienia, atrakcyjnych pierzastodzielnych liści i charakterystycznego kształtu kwiatów. Serduszka były obowiązkową „pozycją” w ogrodach naszych babć. Teraz moda na nie powraca. Poznaj gatunki serduszek do uprawy w ogrodach i dowiedz się, jakie warunki należy im zapewnić.

Temat miesiąca
Jak urządzić ogród: projekt i zakładanie ogrodu’

Założony dziś ogród będzie się rozwijał i dojrzewał przez lata, bo posadzone rośliny żyją, rosną i ciągle się zmieniają. Dlatego przy projektowaniu ogrodu trzeba wybiegać

Floks wiechowaty
Floks wiechowaty

Floks wiechowaty jest rośliną, która nie powinna przemarzać. Popularna nazwa floksów...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Pielęgnacja ogrodu. Środki ochrony roślin, skuteczne sposoby na walkę ze szkodnikami. Choroby roślin. Podpowiadamy jak zadbać o ochronę roślin. Sadzenie kwiatów, przesadzanie roślin, przycinanie drzew i krzewów owocowych. Zobacz jak odpowiednio sadzić, podlewać, nawozić rośliny. Nawozy azotowe, mineralne. Przechowywanie roślin. Zobacz jak dobrze przygotować ogród. Rośliny ozdobne, rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa owocowe. Pielęgnacja ogrodu ma istotne znaczenie. Dowiedz się jakich porach roku najlepiej przesadzać rośliny. Kiedy rozpocząć prace ogrodowe i kiedy zakończyć prace w ogrodzie. Jak przechować rośliny sezonowe, jak sadzić kwiaty cebulowe i jak o nie zadbać. Pielęgnacja ogrodu zimą, wiosną latem i jesienią.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia