Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Ogrodzenia ogrodu > Ogrodzenia metalowe z siatki ogrodzeniowej. Montaż siatki ogrodzeniowej
Ogrodzenia ogrodu

Ogrodzenia metalowe z siatki ogrodzeniowej. Montaż siatki ogrodzeniowej

Siatka ogrodzeniowa to najpopularniejsze i najprostsze metalowe ogrodzenie

Metalowe ogrodzenia cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedymi z najczęściej montowanych są ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej. Siatka ogrodzeniowa - montaż ogrodzenia z siatki.

Do ogrodzeń metalowych należą też te budowane z siatki ogrodzeniowej. Mogą być rozwiązaniami systemowymi – od jednego producenta kupuje się siatkę o wybranym wzorze i dopasowane do niej słupki wraz z elementami łączącymi – albo zestawianymi indywidualnie z akcesoriami kupowanymi oddzielnie.

Ogrodzenie: siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa może być pleciona – z tradycyjnymi oczkami o wielkości 50 x 50 mm lub 60 x 60 mm – i zgrzewana: z oczkami prostokątnymi o wielkości 51 x 102 mm. Plecioną robi się z drutu grubości 2,8-3,1 mm, sprzedawana jest w rolkach długości 15 i 25 m i wysokości od 1 do 2,5 m. Natomiast siatkę zgrzewaną robi się z drutu grubości 2-2,5 mm, sprzedawana jest w rolkach długości 10 i 25 m i wysokości od 0,4 do 2 m. Oba rodzaje siatki dostępne są z powłoką z tworzywa sztucznego, najczęściej w kolorze zielonym, ale jest też brązową, srebrną, przezroczystą.

Ogrodzenie: montaż ogrodzenia z siatki

Montując siatkę, należy się stosować do zaleceń jej producenta i dokupić elementy montażowe: napinacze, drut wiązałkowy i naprężający oraz pręty napinające.
Słupki montuje się co 2,3-2,5 m, początkowy i końcowy podpierając ukośnymi zastrzałami. Jeżeli ogrodzenie jest długie, w ten sposób podpiera się także słupki pośrednie. Zastrzały przenoszą na grunt obciążenie od naciągu drutu naprężającego. Aby ogrodzenie się nie przewróciło, zastrzały muszą być umieszczone w linii ogrodzenia. Po jej ustaleniu wykopuje się dołek fundamentowy pod pierwszy słupek, wstawia się go do środka, a dołek wypełnia betonem. Po sprawdzeniu poziomnicą położenia słupka beton się zagęszcza i do słupka przykręca śrubami zastrzał, którego dolną część również zatapia się w fundamencie.
Na dole oraz pośrodku pierwszego i ostatniego słupka mocuje się napinacze, a w słupkach pośrednich uchwyty, przez które przewleka się drut naprężający.
W pionowe oczka brzegu siatki wkłada się drut napinający i mocuje drutem wiązałkowym do narożnego słupka lub zawiesza na specjalnych hakach. Siatkę rozwija się na całej długości ogrodzenia, jej rolkę kończąc również prętem napinającym i do ostatniego słupka mocując ją drutem wiązałkowym.
Słupki metalowe mogą mieć dowolny przekrój dopasowany do wyglądu przęseł.
Dolne i górne końcówki siatki odgina się, nawleka drut naprężający i ponownie zagina. W niektórych rozwiązaniach w górnej krawędzi ogrodzenia można zamocować poziomy pręt usztywniający siatkę. Montaż siatki zgrzewanej jest prostszy. Potrzebujemy do niego klipsów stalowych, szczypców zginających i napinacza. Mocuje się ją do słupków, używając grzebienia naciągającego i napinacza. Dzięki temu siatkę można równomiernie naciągnąć. Jeśli po naciągnięciu okaże się, że oczka mają różną wielkość, można je wyrównać szczypcami, zaginając poziome druty i powiększając karby.

Autor tekstu: Karolina Matysiak-Rakoczy, Radosław Murat
Autor zdjęć: Agnieszka Sternicka, Wiktor Greg, Marek Sternicki, materiały prasowe Tabal
Źródło: Murator NS Ogrodzenia, ścieżki, tarasy
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Merry Christmass !
Merry Christmass !

Wesołych świąt! My już teraz wytwarzamy stroiki różnych maści- z swiecami, z igliowa, z...

Przeczytaj też:
Ogrodzenie ogrodu: 4 oryginalne materiały na ogrodzenie
Ogrodzenie ogrodu: 4 oryginalne materiały na ogrodzenie

Gdy planujemy ogrodzenie ogrodu, przede wszystkim zastanawiamy się, z jakiego materiału je ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia