Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Ogrodzenia ogrodu > Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]
Ogrodzenia ogrodu

Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne. Zapewnia osłonę przed wzrokiem przechodniów, kurzem i błotem z drogi, a jednocześnie jest lekko przepuszczalne dla wiatru.

Nazwa gabion pochodzi od włoskiego gabbione i oznacza klatkę z kamieniami. Takie klatki wykorzystuje się zazwyczaj do wznoszenia murów oporowych stabilizujących skarpy, a ostatnio także do budowy ogrodzeń o nowoczesnej formie.

Ogrodzenia gabionowe

Do wypełnienia metalowych klatek najczęściej stosuje sie kamienne otoczaki, kostkę lub kamień łamany. Można też użyć grubych kawałków kolorowego szkła bez ostrych krawędzi, gruzu, ziemi czy materiałów pochodzących z recyklingu, na przykład granulatów z odpadów lub beton z odzysku. Rodzaj wypełnienia należy dopasować do materiałów, z których wykonane są pozostałe elementy małej architektury, takie jak nawierzchnie czy murki.
Gabiony używane jako elementy ogrodzeń i ozdoby do ogrodów, świetnie komponują się z nowoczesnymi miejskimi budynkami, ale także dobrze wtapiają się w wiejski krajobraz.
Zaletą ogrodzeń gabionowych jest łatwość montażu. Dostarcza się je na budowę gotowe. W miejscu wbudowania wypełnia się je kamieniami lub innym kruszywem.
W sprzedaży są klatki szerokości 1 m i wysokości 0,5-1 m. Po uzupełnieniu kamieniami są bardzo stabilne i nie wymagają dodatkowego wzmocnienia – po prostu ustawia się je na ziemi, jedną na drugą.

Zobacz film o ogrodzeniach gabionowych

Autor zdjęć: Firma Betafence
Opracowanie: redakcja Wymarzonyogrod.pl
Źródło: Murator
Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Wizyta w rezerwacie Obory
Wizyta w rezerwacie Obory

Jakiś czas temu miałam przyjemność odwiedzić rezerwat Obory. Stacjonują w nim głównie dziki, lisy,...

Przeczytaj też:
Jakie ogrodzenie wybrać do ogrodu: rodzaje ogrodzenia
Jakie ogrodzenie wybrać do ogrodu: rodzaje ogrodzenia

Ogrodzenie, obok funkcji ochronnych, ma także zdobić otoczenie domu i ogród. Ogrodzenie ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia