Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Ogrodzenia ogrodu > Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]
Ogrodzenia ogrodu

Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne. Zapewnia osłonę przed wzrokiem przechodniów, kurzem i błotem z drogi, a jednocześnie jest lekko przepuszczalne dla wiatru.

Nazwa gabion pochodzi od włoskiego gabbione i oznacza klatkę z kamieniami. Takie klatki wykorzystuje się zazwyczaj do wznoszenia murów oporowych stabilizujących skarpy, a ostatnio także do budowy ogrodzeń o nowoczesnej formie.

Ogrodzenia gabionowe

Do wypełnienia metalowych klatek najczęściej stosuje sie kamienne otoczaki, kostkę lub kamień łamany. Można też użyć grubych kawałków kolorowego szkła bez ostrych krawędzi, gruzu, ziemi czy materiałów pochodzących z recyklingu, na przykład granulatów z odpadów lub beton z odzysku. Rodzaj wypełnienia należy dopasować do materiałów, z których wykonane są pozostałe elementy małej architektury, takie jak nawierzchnie czy murki.
Gabiony używane jako elementy ogrodzeń i ozdoby do ogrodów, świetnie komponują się z nowoczesnymi miejskimi budynkami, ale także dobrze wtapiają się w wiejski krajobraz.
Zaletą ogrodzeń gabionowych jest łatwość montażu. Dostarcza się je na budowę gotowe. W miejscu wbudowania wypełnia się je kamieniami lub innym kruszywem.
W sprzedaży są klatki szerokości 1 m i wysokości 0,5-1 m. Po uzupełnieniu kamieniami są bardzo stabilne i nie wymagają dodatkowego wzmocnienia – po prostu ustawia się je na ziemi, jedną na drugą.

Zobacz film o ogrodzeniach gabionowych

Autor zdjęć: Firma Betafence
Opracowanie: redakcja Wymarzonyogrod.pl
Źródło: Murator
Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Wizyta w rezerwacie Obory
Wizyta w rezerwacie Obory

Jakiś czas temu miałam przyjemność odwiedzić rezerwat Obory. Stacjonują w nim głównie dziki, lisy,...

Przeczytaj też:
Kamienne ogrodzenie: jaki kamień na ogrodzenie ogrodu
Kamienne ogrodzenie: jaki kamień na ogrodzenie ogrodu

Kamienne ogrodzenie jest solidne i zarazem eleganckie. Pasuje do nowoczesnej architektury i ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia