Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Ogrodzenia ogrodu > Drewniane ogrodzenie: uroczy płotek
Ogrodzenia ogrodu

Drewniane ogrodzenie: uroczy płotek

Na to, jak odbieramy otoczenie domu, duży wpływ ma nie tylko zadbany ogródek, ale też ogrodzenie. Do ogrodu w stylu wiejskim pasuje drewniane ogrodzenie, na przykład uroczy płotek z drewnianych sztachet.

W wiejskiej okolicy doskonale sprawdza się zwykły drewniany płot ze sztachet. Sielski, naturalny, przyjazny, świetnie wpisuje się w krajobraz i nawet nieodnawiany, obrośnięty porostami - ma urodę i klasę.

Szczególnie dobrze pasuje do domów z drewnem na elewacji. Postawowym materiałem do budowy płotów jest sosna. Ponieważ jest ona dosyć nietrwała, wymaga zabezpieczenia przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych (sprzyjają butwieniu drewna) i działaniem szkodników, a co kilka lat - konserwacji. Warto ją zabezpieczyć także dlatego, że surowe drewno znacznie łatwiej chłonie brud.
Elementy płotu można pomalować lakierem do drewna przeznaczonym do stosowania na zewnątrz. Tworzy on bezbarwną powłokę zachowującą naturalny rysunek słojów. Jeśli chcemy wzmocnić kolor ogrodzenia, możemy je pomalować lakierobejcą. W sprzedaży są preparaty kryjące i transparentne.

Trwałość ogrodzenia można zwiększyć, budując cokół (na przykład kamienny) i tak mocując przęsła i słupki, by między nimi a cokołem była niewielka przerwa. Zapobiegnie ona podsiąkaniu wody i sprawi, że drewno szybciej będzie przesychało.

Autor tekstu: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Autor zdjęć: photos.com
Źródło: Zbuduj dom
Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Teoria krajobrazu. Typy i zróżnicowanie krajobrazu w Polsce.

Krajobraz to niezwykle szerokie pojęcie, charakteryzowane i różnicowane na wiele...

Przeczytaj też:
Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]
Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne. Zapewnia osłonę przed wzrokiem ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia