Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Ogrodzenia ogrodu > Brama i furtka. Jakie powinny mieć wymiary?
Ogrodzenia ogrodu

Brama i furtka. Jakie powinny mieć wymiary?

Ogrodzenie musi mieć furtkę oraz bramę

Wybierając ogrodzenie do swojej posesji musimy pomysleć o furtce i bramie. Jakie wymiary powinny mieć te elementy ogrodzenia?

Ogrodzenie nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie wyposażone w furtkę oraz bramę. Zgodnie z przepisami furtka powinna mieć w świetle co najmniej 0,9 m szerokości. Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, lepiej jednak zdecydować się na szerszą niż 3 m. Dzięki temu będzie można łatwiej wjeżdżać na posesję z ulicy, bez naddawania zakrętu.
Bramę rozwieralną możemy montować, gdy między ogrodzeniem a garażem mamy tyle miejsca, by po rozwarciu skrzydeł nie utrudniać komunikacji wewnątrz posesji. Gdy część działki położonej od frontu jest mała, bo budynek stoi blisko ogrodzenia, korzystnym rozwiązaniem jest zamontowanie bramy przesuwnej. Warunkiem jest zapewnienie odpowiedniej ilości terenu z boku: skrzydło bramy ma wspornik długości około 1,5 m utrzymujący je w wymaganej pozycji, a wzdłuż ogrodzenia montowana jest szyna, po której przesuwa się ono na rolkach.

Autor tekstu: Anna Skórkowska, Anna Wojciechowska
Autor zdjęć: Andrzej Szandomirski
Źródło: Zbuduj dom
Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Jesienna dekoracja stołu
Jesienna dekoracja stołu

Tak wygląda od tygodnia mój stół:) Za każym razem gdy wracam do domu i spoglądam na...

Przeczytaj też:
Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]
Ogrodzenia gabionowe. Metal i kamień w ogrodzeniu [WIDEO]

Ogrodzenie gabionowe jest proste w formie i efektowne. Zapewnia osłonę przed wzrokiem ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia