Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Nawierzchnie w ogrodzie > Ścieżki ogrodowe z drewna - ciekawy pomysł na nawierzchnię w ogrodzie [WIDEO]
Nawierzchnie w ogrodzie

Ścieżki ogrodowe z drewna - ciekawy pomysł na nawierzchnię w ogrodzie [WIDEO]

Drewniane ścieżki w ogrodzie wyglądają bardzo naturalnie, dlatego doskonale pasują do większości ogrodowych założeń. Układanie ścieżek z drewna nie wymaga wiele zachodu. Ścieżki z drewna w ogrodzie.

Ścieżki z drewna to znakomity pomysł aranżacyjny, ale niestety, ścieżki wykonane z drewna w porównaniu z nawierzchniami zrobionymi z innych materiałów są mniej trwałe. Źle zaimpregnowane mogą się dość szybko rozpadać.

Nawierzchnie z drewna są mniej trwałe niż wykonane z innych materiałów. Nieimpregnowana sosna pod wpływem warunków atmosferycznych ulega powolnemu rozkładowi już po trzech-czterech latach. Nawet zaimpregnowana ciśnieniowo źle znosi upływ czasu. Z rodzimych gatunków jedynie dąb jest bardzo wytrzymały na działanie czynników zewnętrznych, czyli deszczu i śniegu, jest też odporny na uszkodzenia spowodowane przez szkodniki.

O trwałości nawierzchni decyduje sposób wykonania. Jej żywot znacznie przedłuża osadzenie elementów na odwadniającej warstwie ze żwiru. Planując drewniane nawierzchnie, trzeba pamiętać o tym, że zmoczone stają się śliskie i mogą być niebezpieczne. Można temu zapobiec, nacinając w drewnianych elementach rowki albo kupując drewno z już wyżłobionymi rowkami, czyli ryflowane.

Zobacz film: jak prosto zrobić ścieżkę z drewna i żwiru

Autor tekstu: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Autor zdjęć: Andrzej Szandomirski
mat. wideo: TTV/x-news
Źródło: Murator
Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Wianek polny
Wianek polny

Wianki! Hit tegorocznych slubow i wesel. Kolejne zamówienia na nie spływają do nas. Ten wianek miał...

Przeczytaj też:
Kostka brukowa - czym różnią się kostki brukowe dostępne w sprzedaży?
Kostka brukowa - czym różnią się kostki brukowe dostępne w sprzedaży?

Odkąd kostka brukowa zaczęła robić karierę, jako materiał na nawierzchnie ogrodowe, jej ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia