Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Nawierzchnie w ogrodzie > Pomysły na spójną aranżację nawierzchni i domu. Galeria ZDJĘĆ
Nawierzchnie w ogrodzie

Pomysły na spójną aranżację nawierzchni i domu. Galeria ZDJĘĆ

Aby budynek i wszystko dokoła niego stanowiło spójną całość, musimy urządzić je w tym samym stylu. To jedna z najważniejszych zasad, którymi powinniśmy się kierować, planując aranżację terenu wokół domu. Na zdjęciu kostka brukowa Mosaic gothic (fot. Bruk)

MATERIAŁ PŁATNY
Urządzając ogród i taras powinniśmy pamiętać, by dom i jego otoczenie stanowiły spójną całość. W spójnej aranżacji przestrzeni przydomowej pomocne będzie zastosowanie odpowiedniego materiału na nawierzchnię. Zobacz pomysły na aranżację nawierzchni w ogrodzie i na tarasie: galeria zdjęć.

Aby budynek i jego otoczenie stanowiło spójną całość, należy urządzić je w tym samym stylu. To jedna z najważniejszych zasad, którymi powinniśmy się kierować, planując aranżację terenu wokół domu. Nowoczesna architektura wymaga zastosowania nowoczesnych nawierzchni.

Aranżacja nawierzchni w ogrodzie: umiejętne powiązanie różnych materiałów

Spójność przestrzeni przydomowej można zachować poprzez wykorzystanie na nawierzchniach tych samych materiałów, które są zastosowane na elewacji. Rozwiązaniem trudniejszym, ale posiadającym większe możliwości aranżacyjne, jest umiejętne powiązanie ze sobą różnych materiałów. Aby zachować harmonię, najlepiej dobierać je na zasadzie podobieństwa kolorystycznego. Chyba, że celowo stawiamy na przemyślany kontrast.
Zachowanie spójności przestrzeni można osiągnąć również poprzez zastosowanie w obrębie całego domu tego samego materiału nawierzchniowego. W tym wypadku warto postawić na taki, który charakteryzuje się dużą dozą uniwersalności i można go wykorzystać we wszystkich najważniejszych strefach przy domu: na podjeździe, chodnikach, tarasie i w ogrodzie. Taka nawierzchnia sprawdzi się jako aranżacyjna klamra kompozycyjna unifikująca całą przydomową przestrzeń.

Kostka brukowa i płyty betonowe – dobre materiały na nawierzchnie

Do materiałów na nawierzchnie charakteryzujących się bardzo dużą uniwersalnością zaliczamy wykonane z betonu kostkę brukową i płyty. Możemy wykorzystać je do aranżacji całego otoczenia domu: od chodników i podjazdów począwszy, na tarasach i ścieżkach ogrodowych zakończywszy. Wybierając betonowe elementy nawierzchni, trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią ich grubość – zależy ona od obciążenia, którym będzie poddawana nawierzchnia (inną kostkę stosujemy na chodnikach, inną na podjazdach).

Zobacz pomysły na aranżację nawierzchni w ogrodzie i na tarasie

Kostki i płyty z betonu występują w tak bogatej gamie kolorystycznej oraz stylistycznej, że z łatwością dobierzemy takie, które będą pasowały do architektury i pomogą w budowaniu spójnej przestrzeni przydomowej. Betonowe nawierzchnie dobrej jakości są także bardzo praktyczne: zazwyczaj już na etapie produkcyjnym są impregnowane, co sprawia, że w czasie użytkowania nie wymagają specjalnie skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Są mrozoodporne, wystarczy regularne zamiatanie i okresowe zmywanie wodą, aby długo cieszyły oko swoim pięknym wyglądem.

Więcej na www.bruk.info.pl

Bruk-nawierzchnia

Kolorystyka betonowej nawierzchni wokół domu istotnie wpływa na harmonijny odbiór przestrzeni. Z zasady przyjmuje się, że powinna być ona dopasowana do barwy elewacji, dachu lub jakiegoś elementu dominującego w otoczeniu. Nie warto również przesadzać z ilością kolorów. Najlepiej ograniczyć się maksymalnie do trzech. harmonijnie ze sobą powiązanych. Zastosowanie w przestrzeni przydomowej betonowych elementów o podobnej kolorystyce i kształcie pomoże w zespoleniu i płynnym przechodzeniu z jednej jej strefy do drugiej (fot. Bruk)

Bruk-nawierzchnia

Betonowa kostka lub płyty powinny być dostosowane do budynku nie tylko kolorystyką, ale również i stylem. Elementy proste, kubiczne, o powiększonych rozmiarach doskonale sprawdzą się w otoczeniu architektury modernistycznej. Nadają się one do tworzenia nowoczesnych, minimalistycznych wzorów, w których królują proste linie, kąty i geometryczne kształty. W otoczeniu architektury utrzymanej w duchu tradycyjnym najlepiej wyglądają nawierzchnie podkreślające ich charakter. Dobrym rozwiązaniem dla wszelkich aranżacji w stylu np. dworkowym, rustykalnym czy vintage mogą być elementy postarzane, kostki o bardziej obłych kształtach, a także wzory nawierzchni formowane w miękkie – łukowate, płynnie prowadzone linie. Na zdjęciu: Płyty Linea gothic, ecoLinea szary, kostka postarzana Mosaic nestor color, Fantazja nestor light (fot. Bruk)

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Bruk Sp. z o.o.
Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Bukiet z kwiatów cebulowych
Bukiet z kwiatów cebulowych

Z ostatniego zamówienia mamy trochę spadów :) zostały nam hiacynty w różnych kolorach i frezje....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia