Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Nawierzchnie w ogrodzie > Ogrodowe elementy z betonu wyglądają jak z kamienia
Nawierzchnie w ogrodzie

Ogrodowe elementy z betonu wyglądają jak z kamienia

Płyty Bradstone Old Town w kolorze piaskowym

Klimat ogrodu – oprócz roślinności – tworzą także inne elementy: ścieżki, tarasy, obrzeża rabat, murki, schody. Zgodnie z obecnie panującymi trendami powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z kamienia.

Alternatywą dla tego drogiego i trudnego w obróbce materiału są produkty wykonane z betonu. Dużą popularnością cieszą się materiały stylizowane na naturalny kamień.

Ciekawym przykładem stylizacji naturalnego kamienia są produkty z serii Bradstone, które odzwierciedlają oryginalną strukturę i kształt naturalnych płyt kamiennych i murków. Charakteryzuje je naturalnie profilowana powierzchnia oraz nieregularne krawędzie, a także odporność na mróz i sól. Są dostępne w bogatej palecie barw. Seria Bradstone składa się z dużej liczby dopasowanych do siebie elementów, dzięki czemu możliwa jest kompleksowa aranżacja tarasów, schodów, murków, kwietników, rabat kwiatowych, ścieżek, obrzeży basenów.

Taras z płyt betonowych

Jeśli chcemy stworzyć, aby nasz ogród nabrał śródziemnomorskiego klimatu, warto sięgnąć po płyty tarasowe Old Town. Dzięki delikatnie profilowanej fakturze oraz ciepłym barwom ziemi nadają powierzchni harmonijny ton.
Ciekawym rozwiązaniem kompozycyjnym jest wzbogacenie przestrzeni ogrodu rozetami Old Town w kolorze piaskowym lub wapiennym, które wyglądają jak kamienne płyty. Okrągłe place ułożone z rozet stanowią doskonałe miejsce do odpoczynku w ogrodzie.
Interesującym pomysłem, zapożyczonym z kręgu Morza Śródziemnego, jest układanie płyt tarasowych wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu klimat i nastrój tarasu możemy wprowadzić do wnętrza domu.

Murki i obrzeża

Budowa w ogrodzie ozdobnych murków z kamieni jest trudna oraz czaso- i pracochłonna. Szybszym i tańszym rozwiązaniem jest ich wykonanie z gotowych elementów, na przykład systemów murków Madoc i Mountain Block, które kształtem i kolorem przypominają naturalny kamień łupkowy bądź skalne bloki piaskowca. Można z nich budować murki okalające, otaczać tarasy i kwietniki, a w połączeniu z innymi produktami, na przykład płytami tarasowymi, tworzyć spójną kompozycję. Uzupełnieniem serii są płyty przykrywające i dekoracyjne, umożliwiające zdobienie cokołów domów i podłóg oraz elementy dodatkowe: daszki i kamienie wypełniające.

Autor tekstu: Na podstawie materiałów z firmy Semmelrock Stein+Design
Autor zdjęć: Firma Semmelrock Stein+Design
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Kompozycje ze strelicji
Kompozycje ze strelicji

Kompozycje ze strelicji! Zostały wykonane na event w stylu afrykańskim :) Mocne, wyraziste kolory...

Przeczytaj też:
Modna nawierzchnia na taras: nowoczesne płyty betonowe. ZDJĘCIA
Modna nawierzchnia na taras: nowoczesne płyty betonowe. ZDJĘCIA

Wśród modnych nawierzchni na taras wyróżniają się nowoczesne płyty betonowe. Ich zaletą ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia