Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Nawierzchnie w ogrodzie

Ogrodowe elementy z betonu wyglądają jak z kamienia

Klimat ogrodu – oprócz roślinności – tworzą także inne elementy: ścieżki, tarasy, obrzeża rabat, murki, schody. Zgodnie z obecnie panującymi trendami powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z kamienia.
Płyty Bradstone Old Town w kolorze piaskowym

Płyty Bradstone Old Town w kolorze piaskowym

Alternatywą dla tego drogiego i trudnego w obróbce materiału są produkty wykonane z betonu. Dużą popularnością cieszą się materiały stylizowane na naturalny kamień.

Ciekawym przykładem stylizacji naturalnego kamienia są produkty z serii Bradstone, które odzwierciedlają oryginalną strukturę i kształt naturalnych płyt kamiennych i murków. Charakteryzuje je naturalnie profilowana powierzchnia oraz nieregularne krawędzie, a także odporność na mróz i sól. Są dostępne w bogatej palecie barw. Seria Bradstone składa się z dużej liczby dopasowanych do siebie elementów, dzięki czemu możliwa jest kompleksowa aranżacja tarasów, schodów, murków, kwietników, rabat kwiatowych, ścieżek, obrzeży basenów.

Taras z płyt betonowych

Jeśli chcemy stworzyć, aby nasz ogród nabrał śródziemnomorskiego klimatu, warto sięgnąć po płyty tarasowe Old Town. Dzięki delikatnie profilowanej fakturze oraz ciepłym barwom ziemi nadają powierzchni harmonijny ton.
Ciekawym rozwiązaniem kompozycyjnym jest wzbogacenie przestrzeni ogrodu rozetami Old Town w kolorze piaskowym lub wapiennym, które wyglądają jak kamienne płyty. Okrągłe place ułożone z rozet stanowią doskonałe miejsce do odpoczynku w ogrodzie.
Interesującym pomysłem, zapożyczonym z kręgu Morza Śródziemnego, jest układanie płyt tarasowych wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu klimat i nastrój tarasu możemy wprowadzić do wnętrza domu.

Murki i obrzeża

Budowa w ogrodzie ozdobnych murków z kamieni jest trudna oraz czaso- i pracochłonna. Szybszym i tańszym rozwiązaniem jest ich wykonanie z gotowych elementów, na przykład systemów murków Madoc i Mountain Block, które kształtem i kolorem przypominają naturalny kamień łupkowy bądź skalne bloki piaskowca. Można z nich budować murki okalające, otaczać tarasy i kwietniki, a w połączeniu z innymi produktami, na przykład płytami tarasowymi, tworzyć spójną kompozycję. Uzupełnieniem serii są płyty przykrywające i dekoracyjne, umożliwiające zdobienie cokołów domów i podłóg oraz elementy dodatkowe: daszki i kamienie wypełniające.

Autor tekstu: Na podstawie materiałów z firmy Semmelrock Stein+Design
Autor zdjęć: Firma Semmelrock Stein+Design
Roślina tygodnia RSS
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Ogrodniku przeczytaj #
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Zima - nie zima.
Zima - nie zima.

Koniec stycznia a tu czort wie co jest - teoretycznie powinna być zima a w praktyce...? Sniegu...

Przeczytaj też:
Nawierzchnie w ogrodzie: duże płyty betonowe na ścieżki i tarasy
Nawierzchnie w ogrodzie: duże płyty betonowe na ścieżki i tarasy

O ile kostki betonowe na dobre zagościły jako nawierzchnie w ogrodach, o ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia