Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Nawierzchnie w ogrodzie > Nowoczesne nawierzchnie do ogrodu: dlaczego warto wybrać nawierzchnie betonowe
Nawierzchnie w ogrodzie

Nowoczesne nawierzchnie do ogrodu: dlaczego warto wybrać nawierzchnie betonowe

Modern Line - płyta ecoSolid, donica Regular, Box Regular, płyta Slim (fot. Modern Line)

MATERIAŁ PŁATNY
Wybierz nowoczesne nawierzchnie do ogrodu. Betonowe nawierzchnie wpisujące się w stylistykę nowoczesnej architektury są nadal bardzo na czasie. Wiąże się to z ciągle rosnącą popularnością tego typu domów i ogrodów. Zobacz zdjęcia nowoczesnych nawierzchni betonowych.

Zalety betonu

Beton jest bardzo praktyczny – odporny na działania warunków atmosferycznych, mrozoodporny, stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości. Posiada też ważną cechę – wyjątkową uniwersalność zastosowania. Świetnie współgra z naturą i innymi materiałami. Może być wykorzystywany we wnętrzach i na zewnątrz, jako budulec mebli, na ścianach, podłogach, nawierzchniach ogrodowych, tarasowych. Sprzyja tym samym unifikacji przestrzeni. Szczególnie dobrze wygląda w otoczeniu nowoczesnej architektury, sprawdzając się jako nawierzchniowe uzupełnienie ogrodów i tarasów zaprojektowanych w tym stylu.

Nowoczesne nawierzchnie – gdzie stosować?

Nowoczesne nawierzchnie są bardzo trendy. Planując ich zakup nie powinniśmy jednak kierować się jedynie modą, ale brać przede wszystkim pod uwagę styl naszego ogrodu i domu. To, co pasuje do architektury modernistycznej, nie do końca spełni bowiem rolę w przestrzeniach tradycyjnych i odwrotnie.

Rodzaje betonowych nawierzchni

Wykonane z betonu nawierzchnie zamykane są w wiele form, takich jak kostka brukowa, płyty, okładziny ścienne i podłogowe. Dzięki uniwersalności zastosowania, możemy je wykorzystać do aranżacji całego otoczenia domu. Mogą być zastosowane na podjeździe, chodnikach, tarasie lub w ogrodzie. Ograniczeniem w tym względzie jest jedynie grubość elementów.

Nowoczesne kostki i płyty – cechy

Do grupy nowoczesnych nawierzchni zaliczamy kostki i płyty, które stylistycznie wpisują się w otoczenie architektury modernistycznej. Są to elementy o formach i kształtach umożliwiających tworzenie nowoczesnych wzorów, w których królują proste linie, kąty i geometryczne kształty. Należą do nich elementy proste, kubiczne, coraz modniejsze są także te o powiększonych rozmiarach. Świetnie podkreślają one i uzupełniają nowoczesne projekty domów, ogrodów czy tarasów.

Betonowe płyty i kostka w ogrodzie

W nowoczesnych ogrodach królują oryginalność, minimalizm wraz z zasadą „mniej znaczy więcej” oraz geometria. Wszystko, od układu ogrodu po kształty rabat podporządkowane jest regularnym formom,  liniom prostym lub łukom. Niewątpliwie nowoczesne betonowe nawierzchnie wpisują się w klimat tego typu ogrodów idealnie. Pomagają wytyczyć proste rzędy chodników lub ścieżek, tworzyć geometryczne płaszczyzny oddzielające roślinność, zastępują krótko przystrzyżoną trawę, która wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, pozwalają na tworzenie oryginalnych akcentów w postaci nawierzchniowych mozaik, podkreślają stylowość i elegancję zielonej przestrzeni. Niektóre rodzaje płyt i kostek brukowych wpisują się też w trendy ekologiczne, charakterystyczne dla ogrodów nowoczesnych, pozwalając na stworzenie nawierzchni z jednej strony zwartej, utwardzonej i wytrzymałej,  z drugiej zaś doskonale integrującej się z otoczeniem i zapewniającej m.in swobodny odpływ deszczówki do gleby.

Nowoczesne tarasy z betonem w tle

Tarasy w stylu nowoczesnym zachowują oszczędność w doborze niemal wszystkiego: kształtów, materiałów, kolorów czy dodatków. Wystrzegają się nadmiaru, unikając w ten sposób niepożądanego efektu chaosu. Podobnie jak w przypadku ogrodów wszechobecny jest na nich geometryczny kształt, prostota i minimalizm. Nie oznacza to jednak nudy. Konsekwentnie i umiejętne stosowanie na tarasach tych samych materiałów, wzorów geometrycznych i tonacji kolorystycznych może dać niezwykle oryginalny efekt. Nowoczesna betonowa nawierzchnia może stać się na nich doskonałym tłem dla ciekawych mebli lub wręcz przeciwnie – elementem dekoracyjnym. Otwarcie na ogród, brak balustrady i krótko przystrzyżony zielony trawnik w  bezpośrednim sąsiedztwie tarasu lub rozwiązanie bardziej zdecydowane – zastąpienie trawnika betonową nawierzchnią – to wszystko sprawia, że w nowoczesnych projektach płynnie zanika granica między tarasem a zielonym terenem wokół domu.
Charakter nowoczesnych nawierzchni z betonu sprawia, że stają się materiałem dla wszystkich: lubiących rozwiązania minimalistyczne oraz liczących na awangardowość. Zarówno proste, kubiczne kształty, jak i te bardziej skomplikowane, ale wciąż oscylujące wokół geometrii, pozwalają na kreowanie wielu wzorów – a to wszystko w ramach obowiązujących nowoczesnych trendów.

Więcej na www.modernline.info.pl

Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk Sp z o.o.

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Bruk Sp. z o.o.
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Kompozycje nagrobne
Kompozycje nagrobne

Zbliżają się zaduszki... A my zbieramy zamówienia na kompozycje nagrobne. Można wykonać taką...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia