Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Nawierzchnie w ogrodzie > Modna nawierzchnia na taras: nowoczesne płyty betonowe. ZDJĘCIA
Nawierzchnie w ogrodzie

Modna nawierzchnia na taras: nowoczesne płyty betonowe. ZDJĘCIA

Modern Line płyta Longer, Szezlong Harmony (fot. Modern Line)

MATERIAŁ PŁATNY
Wśród modnych nawierzchni na taras wyróżniają się nowoczesne płyty betonowe. Ich zaletą jest nie tylko wyjątkowa trwałość i odporność na zmienne warunki pogodowe, ale także łatwość utrzymania w czystości. Zobacz ZDJĘCIA nowoczesnych nawierzchni tarasowych z płyt betonowych. Inspiracje na wykończenie posadzki na tarasie.    

Oferta materiałów na nawierzchnie tarasowe jest ogromna. Gres, beton, drewno – to tylko kilka najpopularniejszych z nich. Wybierając materiał na tarasową posadzkę, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jedne materiały bardziej odpowiadają danemu stylowi architektonicznemu, a inne mniej.

>>Zobacz zdjęcia nowoczesnych nawierzchni tarasowych

W projektach nowoczesnych tarasów wykorzystuje się materiały podkreślające ich charakter. Wybierane sa produkty o formach i kształtach umożliwiających tworzenie nowoczesnych wzorów, w których królują proste linie, kąty i geometryczne kształty. Do takich produktów należą płyty proste, kubiczne, coraz modniejsze są także te o dużych rozmiarach. Takie płyty na nawierzchnie świetnie podkreślają i uzupełniają nowoczesne projekty domów, ogrodów czy tarasów.

Beton na nawierzchnie tarasowe: praktyczny i uniwersalny

Beton to doskonały wybór na tarasowe posadzki. Jest praktyczny: wyjątkowo trwały, mrozoodporny, wytrzymały na zmienne warunki pogodowe, stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości. Doskonale prezentuje się w zestawieniu z różnymi materiałami, co ma duże znaczenie w przypadku doboru wyposażenia tarasu i różnych dodatków, takich jak meble czy donice.
Wielkim atutem betonowych płyt jest ich uniwersalność. Świetnie nadają się do tworzenia aranżacji, zarówno minimalistycznych, jak i bardziej dynamicznych, o niebanalnym wzorze lub ciekawej fakturze.

Dzięki bogatej kolorystyce, interesującym kształtom oraz fakturom, posadzki wykonane z betonowych płyt tarasowych mogą łączyć wiele sprzeczności. Pozwolą na wykonanie nawierzchni jednocześnie prostych i niebanalnych, wyróżniających się np. ciekawym wzorem.

Warto wiedzieć

Jak wybrać nawierzchnię?

Jak wybrać nawierzchnię?

Planując wybór nawierzchni, powinniśmy wziąć pod uwagę styl domu i ogrodu.

  • W otoczeniu architektury nowoczesnej doskonale sprawdzą się elementy nawierzchniowe proste, kubiczne, o powiększonych rozmiarach. Nadają się one do tworzenia wzorów nowoczesnych, w których królują proste linie, kąty i geometryczne kształty.
  • Budynki i ogrody utrzymane w duchu tradycyjnym najlepiej wyglądają w sąsiedztwie nawierzchni podkreślających ich charakter. W aranżacjach w stylu np. dworkowym, rustykalnym czy vintage dobrze wyglądają elementy postarzane, kostki brukowe o obłych kształtach, wzory formowane w miękkie – łukowate, płynnie prowadzone linie.

Równie istotna co styl, jest odpowiednia kolorystyka nawierzchni. Duża różnorodność betonowych kostek i płyt może prowadzić do wielu błędów aranżacyjnych. Pamiętajmy, że kolorystyka nawierzchni powinna być dopasowana do dachu, elewacji domu lub jakiegoś motywu dominującego w jego otoczeniu. Najlepiej ograniczyć się do maksymalnie 3 odcieni, które powinny ze sobą harmonijnie współgrać.

Z czym łączyć płyty betonowe na tarasie?

Płyty z betonu to materiał, który na tarasach doskonale prezentuje się samodzielnie, wyjątkowo dobrze jednak jest mu także w towarzystwie. Stanowi świetne tło dla podkreślenia piękna zieleni tarasowej, dlatego bardzo dobrze prezentuje się w zestawieniu z różnymi gatunkami traw i roślin ozdobnych.

Płyty betonowe doskonale podkreślają ciepło drewna, wyjątkowo dobrze współgrają z dekoracyjnym kamieniem. Ze względu na swoje właściwości betonowe płyty mogą być bezpiecznie zestawiane z wodą, dlatego są idealnym sąsiadem modnych na nowoczesnych tarasach elementów wodnych.

Nowoczesne płyty betonowe

Nowoczesne płyty betonowe są dowodem na to, że nawierzchnie na tarasach nie muszą być monotonne, tworzone wg tego samego schematu. Charakter płyt z betonu powoduje, że stają się materiałem odpowiednim dla wszystkich, zarówno lubiących rozwiązania proste, ale efektowne, jak i dla tych liczących na bardziej oryginalne pomysły. Różnorodność kształtów płyt - od kubicznych po te bardziej skomplikowane, jednak wciąż oscylujące wokół form geometrycznych - umożliwiają tworzenie wielu niebanalnych zestawień aranżacyjnych – wszystko w ramach obowiązujących nowoczesnych trendów.

Więcej na: www.modernline.info.pl

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Bruk Sp. z o.o.
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Merry Christmass !
Merry Christmass !

Wesołych świąt! My już teraz wytwarzamy stroiki różnych maści- z swiecami, z igliowa, z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia