Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogrodzenia, nawierzchnie > Nawierzchnie w ogrodzie > 5 powodów, dla których warto zastosować betonowe nawierzchnie wokół domu
Nawierzchnie w ogrodzie

5 powodów, dla których warto zastosować betonowe nawierzchnie wokół domu

Kostka brukowa Fantazja giallo wykorzystana jako nawierzchnia tarasu (fot. Bruk)

MATERIAŁ PŁATNY
Beton to jeden z najlepszych materiałów do utwardzenia nawierzchni wokół domu. Sprawdź, dlaczego kostkę brukową i płyty warto wykorzystać w ogrodach i na tarasach. Zobacz zdjęcia ciekawego zastosowania i łączenia nawierzchni betonowych.

Dlaczego warto zastosować betonowe nawierzchnie wokół domu?

Po pierwsze: beton jest modny

Nie ulega żadnej wątpliwości: popularność betonu nie maleje. Znajduje on zastosowanie praktycznie wszędzie: we wnętrzach i na zewnątrz budynków, jako budulec materiałów na podłogi, ściany, nawierzchnie, jako tworzywo, z którego produkuje się meble do wnętrz, ogrodów, na tarasy… Do niezwykłego powodzenia betonu przyczyniły z jednej strony wzrost popularności stylu nowoczesnego, z drugiej zaś uniwersalność, wytrzymałość i stosunkowo niewielka cena materiału.

Po drugie: beton jest uniwersalny   

Jedną z najważniejszych cech betonu i wykonanych z niego kostek oraz płyt jest uniwersalność. Betonowe nawierzchnie mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko w ogrodach i na tarasach, ale i wokół całego domu (podjazdy, chodniki).  Możliwość wykorzystania tego samego materiału (kolor, kształt) w wielu miejscach na posesji pozwala na stworzenie spójnej aranżacji. Wybierając produkty, musimy zwracać jednak uwagę na ich grubość. Zależy ona od obciążenia, któremu będzie poddawana dana nawierzchnia. Wokół domów zazwyczaj stosujemy elementy o grubości od 4 do 6 cm.

Warto wiedzieć

Nowoczesne nawierzchnie w ogrodzie

Nowoczesne nawierzchnie w ogrodzie

W ofercie firmy Bruk znajdziemy kilka rodzajów szlachetnych powierzchni kostek i płyt :

  • powierzchnia płukana Callisto: wyroby płukane charakteryzują się szlachetną, szorstką powierzchnią. Dzięki starannie dobranym kruszywom oraz specjalistycznej metodzie płukania, kostki uzyskują nowoczesny i ekskluzywny wygląd. Szczególnymi zaletami tej linii produktowej są perfekcyjna estetyka i uniwersalność. Nawierzchnia ułożona z kostek płukanych doskonale komponuje się niemal z każdym typem domu i ogrodu, nadając otoczeniu niepowtarzalny styl.
  • wyroby linii Colormix zostały stworzone z myślą o wielbicielach barwnej przestrzeni, efektownych rozwiązań i naturalnego piękna. Bogata paleta kolorystycznych melanży ułatwia dobór produktów idealnie komponujących się z otoczeniem. Produkty w kolorystyce Colormix doskonale sprawdzą się zarówno na przydomowym tarasie, ścieżce ogrodowej, jak i na ruchliwej promenadzie. Przy produkcji zastosowane zostały innowacyjne technologie: Bruk Protect Quality, zabezpieczająca powierzchnię przed zabrudzeniami i wilgocią oraz Bruk Color Quality gwarantująca wyjątkową wyrazistość kolorów.
  • powierzchnia Nestor: linia wyrobów brukowych wykonana z użyciem innowacyjnej technologii postarzania. Proces polega na dodatkowej obróbce produktu, tak aby uzyskać efekt ekskluzywnego, patynowanego bruku. Nawierzchnia wykończona postarzanymi elementami betonowymi nadaje otoczeniu ciepły, harmonijny i nieco nostalgiczny charakter. Kostka imitująca postarzany kamień doskonale komponuje się niemalże z każdym typem domu i ogrodu: idealnie współgra z otoczeniem w stylu rustykalnym i tradycyjnym, umiejętnie zastosowana odnajdzie się również w nowoczesnym otoczeniu.

Po trzecie: beton ma możliwości unifikacyjne  

Dobrze dobrana nawierzchnia nadaje wyraz całej aranżacji wokół domu. Możliwość wykorzystania betonu w różnych miejscach na naszej posesji sprawia, że pełni on rolę unifikacyjną, zespalając ze sobą całe otoczenie wokół architektury!  I w tym przypadku beton pełni bardzo ważną rolę - staje się niejako klamrą kompozycyjną aranżacji. Ale to nie wszystko: dzięki możliwościom zastosowania materiału w domu oraz w różnych przestrzeniach wokół niego, pozwala on na unifikację i zespalanie ze sobą wnętrz i zewnętrzy.

Po czwarte: beton można dopasować do wielu aranżacji   

Betonowe produkty występują w tak ogromnej gamie kolorystycznej i stylistycznej, że z pewnością znajdziemy takie, które będą odpowiadały stylistyce i kolorystyce zastosowanej na naszej posesji. Wielka różnorodność produktów może jednak doprowadzić do błędów aranżacyjnych i chaosu estetycznego. Pamiętajmy, że barwa nawierzchni powinna być dopasowana do elewacji, dachu lub jakiegoś elementu dominującego w otoczeniu. Wybierzmy maksymalnie 3 harmonijnie ze sobą współgrające kolory nawierzchni oraz dopasujmy ją stylistycznie do charakteru naszego domu lub ogrodu.  

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Bruk Sp. z o.o.
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

anemony
anemony

Ostatnie w tym sezonie wiosenne anemony... :) Udało nam się zdobyć białe z ciemnym środkiem. Te są...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia