Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Ogrodzenia, nawierzchnie

#
Ogrodzenie z metalu czy z drewna

Ogrodzenie to często pierwsza - i najbardziej widoczna - inwestycja na działce. Dlatego należy wybrać takie, które będzie pasowało do ...

Ogrodzenia pełne, ażurowe, z prześwitami. Jak dobrać ogrodzenie

Ogrodzenia są wizytówkami naszych domów. Ich zadaniem jest zapewnienie nam intymności i poczucia bezpieczeństwa oraz wyznaczenie granic. Mogą także otwierać ...

Nawierzchnie z kamiennego bruku

Nawierzchnie z kamiennego bruku mają zwykle surową formę ułożonych w rzędach kostek, ale mogą też być falujące, wielobarwne i we ...

Ogrodzenia ogrodu

#
  • Drewniane ogrodzenie: uroczy płotek

    Drewniane ogrodzenie: uroczy płotek

    Na to, jak odbieramy otoczenie domu, duży wpływ ma nie tylko zadbany ogródek, ale też ogrodzenie. Do ogrodu w stylu wiejskim pasuje drewniane ogrodzenie, na przykład uroczy płotek z drewnianych sztachet.

Nawierzchnie w ogrodzie

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Pielęgnacja paproci doniczkowych: jak dbać o domowe paprocie doniczkowe

Paprocie to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Dowiedz się, jak dbać o paprocie doniczkowe. Pielęgnacja paproci doniczkowych: poradnik.

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Najpopularniejsze byliny cieniolubne. Jakie byliny nadają się do cienia

W cienistych miejscach w ogrodzie z powodzeniem można sadzić byliny cieniolubne, które dobrze rosną na stanowiskach zacienionych. Poznaj najpopularniejsze byliny cieniolubne polecane do ogrodów.

PNĄCZA. Najpopularniejsze pnącza jednoroczne do ogrodu i na balkon

Pnącza to grupa roślin, nadająca się zarówno do ogrodu jak i na balkon. Pnącza są dekoracyjne, uniwersalne, szybko rosną i dają wiele możliwości aranżacji ogrodu czy balkonu. Poznaj najpopularniejsze pnącza jednoroczne do ogrodu i na balkon.

  • Araukaria chilijska

    W Niemczech (Mulheim k/Dortmundu) widziałem piękne drzewo. Nikt nie potrafił mi powiedzieć co to za drzewo. Dodatkowo podaję, że liście (jeśli tak można je nazwać) są bardzo ostre, kolczaste, twarde. Konar ...

Temat miesiąca
Ogrodzenie ogrodu: rodzaje ogrodzeń z kamienia’

Kamienne ogrodzenia są solidne i zarazem eleganckie. Pasują zarówno do nowoczesnej architektury, jak i domów w stylu dworków. Poznaj rodzaje ogrodzeń z kamienia. Różne rodzaje muru.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Mieszanka warzywna na zupy

Dzisiaj robiłam mieszankę warzywną na zupy. Z pokrojonego w kostkę, obgotowanego i zahartowanego...

Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Ogrodzenia i nawierzchnie w ogrodzie. Praktyczne rozwiązania, pomysły na ogrodowe ścieżki, ścieżka z drewna, kamienna ścieżka, drewniana ścieżka, renowacja ogrodzenia. Nawierzchnie z elementów betonowych. Klinkier, porady jak czyścić klinkier. Podpowiadamy czym się kierować wybierając materiał na nawierzchnię. Znajdziesz tu opisy różnych materiałów na nawierzchnię: nawierzchnia żwirowa, kostka brukowa, kostki kamienne, płyty chodnikowe, płyty kamienne łamane, beton artystyczny. Wskazówki i instruktaże jak ułożyć nawierzchnię. Ogrodzenia ogrodowe, renowacja siatki ogrodowej. Ogrodzenia oplecione roślinami, ciekawe pomysły i aranżacje. Ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia pełne, ażurowe. Rady jak dobrać ogrodzenie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia