Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Ogrodzenia, nawierzchnie

#
Brama zimą. Co zrobić, aby zimą łatwo otworzyć bramę

Aby podczas zimy nie mieć problemów z otworzeniem bramy, trzeba zadbać o zawiasy i skrzydła bramy, a przy bramie przesuwnej ...

Brama i furtka. Jakie powinny mieć wymiary?

Wybierając ogrodzenie do swojej posesji musimy pomysleć o furtce i bramie. Jakie wymiary powinny mieć te elementy ogrodzenia?

Cegła klinkierowa na ścieżce, czyli nawierzchnie z klinkieru w ogrodzie

Jeżeli chcemy urządzić ogród z materiałów naturalnych, a przy tym solidnych, trwałych i efektownych, zdecydujmy się na klinkier. Nawierzchnia klinkierowa ...

Ogrodzenia ogrodu

#

Nawierzchnie w ogrodzie

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Wiązanka na grób na Wszystkich Świętych – jak zrobić prostą wiązankę na grób. Poradnik krok po kroku

Wiązankę na grób na Wszystkich Świętych można kupić w kwiaciarni, ale można też zrobić ją samodzielnie. To nie jest bardzo trudne, a do tego nasza wiązanka będzie miała indywidualny charakter!

Storczyk Phalaenopsis – co zrobić gdy storczyk przekwitnie?

Phalaenopsis to najpopularniejszy gatunek storczyka uprawiany w naszych mieszkaniach. Podpowiadamy co zrobić, gdy Phalaenopsis przekwitnie. Storczyk Phalaenopsis po przekwitnięciu.

Kwitnący murek. Pomysł na obsadzenie kamiennego murka roślinami

Kamienny murek może stać się efektownym elementem dekoracyjnym, zwłaszcza jeśli na kamiennej ścianie stworzymy ogród wertykalny. Jak obsadzić kamienny murek roślinami.

Sumak octowiec - drzewo o kolorowych liściach jesienią. Czy warto sadzić sumaka w ogrodzie?

Sumak octowiec to drzewo, którego liście jesienią przebarwiają się pięknie na czerwono, żółto i pomarańczowo. Czy warto sadzić sumaka octowca w ogrodzie?

  • Czarne plamy na liściu storczyka

    Witam, jestem początkującym "storczykomaniakiem" i mam problem z jedna z roślin: na liściu, zarówno od strony wierzchniej, jak i spodniej są plamki, które z czasem zrobiły się czarne. Proszę o identyfikację choroby ...

Temat miesiąca
Ogrodzenia metalowe’

Ogrodzenia metalowe cieszą się niesłabnącą popularnością, głównie dzięki swej trwałości, ale także uniwersalności.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Wianek raz jeszcze
Wianek raz jeszcze

Wianki świąteczne - najpopularniejsza ozdoba zamawiana u nas na święta. Z cynamonem, pomarańczą,...

Ogrodniku przeczytaj #
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Ogrodzenia i nawierzchnie w ogrodzie. Praktyczne rozwiązania, pomysły na ogrodowe ścieżki, ścieżka z drewna, kamienna ścieżka, drewniana ścieżka, renowacja ogrodzenia. Nawierzchnie z elementów betonowych. Klinkier, porady jak czyścić klinkier. Podpowiadamy czym się kierować wybierając materiał na nawierzchnię. Znajdziesz tu opisy różnych materiałów na nawierzchnię: nawierzchnia żwirowa, kostka brukowa, kostki kamienne, płyty chodnikowe, płyty kamienne łamane, beton artystyczny. Wskazówki i instruktaże jak ułożyć nawierzchnię. Ogrodzenia ogrodowe, renowacja siatki ogrodowej. Ogrodzenia oplecione roślinami, ciekawe pomysły i aranżacje. Ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia pełne, ażurowe. Rady jak dobrać ogrodzenie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia