Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Ogrodzenia, nawierzchnie

#
Brama przesuwna. Brama na działkę szeroką, ale płytką

Brama przesuwna jest idealna, gdy działka jest szeroka, ale odległość między wjazdem a domem czy garażem jest na tyle niewielka, ...

Drewniane ogrodzenia. Jak budować i konserwować ogrodzenia z drewna

Drewniane ogrodzenia znakomicie wtapiają się w otoczenie i nawet zaniedbane ładnie się starzeją, ale wymagają starannej konserwacji i odnawiania. Jak ...

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia drewniane są ponadczasowe, łatwe do postawienia i konserwacji. Dobrze wpisują się w pejzaż zarówno wsi, jak i miasta.

Ogrodzenia ogrodu

#

Nawierzchnie w ogrodzie

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Podlewanie kwiatów doniczkowych: kiedy i jak podlewać kwiaty doniczkowe

Podlewanie kwiatów doniczkowych to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Podpowiadamy kiedy i jak podlewać kwiaty doniczkowe uprawiane w mieszkaniach.

Uprawa storczyków w domu: okres spoczynku, podlewanie, nawożenie

Storczyki z powodzeniem można uprawiać w domu. W pielęgnacji storczyków istotne jest podlewanie i nawożenie, ale także zapewnienie roślinom okresu spoczynku.

Wietlice – ciekawe paprocie ogrodowe. ZDJĘCIA paproci

Wśród paproci ogrodowych na uwagę zasługują wietlice, ze względu na swoje dekoracyjne pierzaste liście. Zobacz zdjęcia pięknych odmian wietlic – paproci znakomitych do ogrodu. Ogrodowe paprocie: wietlice.

Najpopularniejsze kwitnące rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe (rośliny zadarniające) łatwo się rozrastają i szybko pokrywają przeznaczoną dla nich powierzchnię w ogrodzie. Wśród roślin okrywowych jest wiele gatunków o pięknych kwiatach. Poznaj najpopularniejsze kwitnące rośliny okrywowe.

  • Zakładanie trawnika pod drzewami owocowymi

    Witam serdecznie. Chciałbym założyć trawnik w ogrodzie na terenie bardzo mocno zachwaszczonym dodatkowo rosną na nim drzewa owocowe. Czy mogę zastosować jakąś chemie do ich usunięcia aby nie zaszkodzić drzewom.?

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Święta idą :)
Święta idą :)

Idą święta, a świąteczny klimat czuć już w każdym miejscu. Stroiki, bombki, choinki - te małe i...

Ogrodniku przeczytaj #
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Ogrodzenia i nawierzchnie w ogrodzie. Praktyczne rozwiązania, pomysły na ogrodowe ścieżki, ścieżka z drewna, kamienna ścieżka, drewniana ścieżka, renowacja ogrodzenia. Nawierzchnie z elementów betonowych. Klinkier, porady jak czyścić klinkier. Podpowiadamy czym się kierować wybierając materiał na nawierzchnię. Znajdziesz tu opisy różnych materiałów na nawierzchnię: nawierzchnia żwirowa, kostka brukowa, kostki kamienne, płyty chodnikowe, płyty kamienne łamane, beton artystyczny. Wskazówki i instruktaże jak ułożyć nawierzchnię. Ogrodzenia ogrodowe, renowacja siatki ogrodowej. Ogrodzenia oplecione roślinami, ciekawe pomysły i aranżacje. Ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia pełne, ażurowe. Rady jak dobrać ogrodzenie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia