Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Ogrodzenia, nawierzchnie

#
Ogrodzenie ogrodu: rodzaje ogrodzenia

Ogrodzenie ma nie tylko chronić posesje, ale także zdobic otoczenie domu. Ogrodzenie ogrodu powinno współgrać z jego wystrojem. Przedstawiamy rodzaje ...

Ogrodzenia metalowe: trwałe i uniwersalne. Zdjęcia metalowych parkanów

Ogrodzenia metalowe cieszą się niesłabnącą popularnością, głównie dzięki swej trwałości, ale także uniwersalności. Ogrodzenia z metalu łatwo dobrać do domów ...

Jak skutecznie pozbyć się mchu z nawierzchni, ściany czy ogrodzenia?

Mech można spotkać w różnych miejscach, między innymi na dachach, ścianach, płotach, nawierzchniach w ogrodzie. Najczęściej pojawia się w zacienionych, ...

Ogrodzenia ogrodu

#
 • Klinkier w ogrodzie: inspiracje. Co można zrobić z klinkieru - ZDJĘCIA

  Klinkier w ogrodzie: inspiracje. Co można zrobić z klinkieru - ZDJĘCIA

  Z klinkieru można wykonać nie tylko nawierzchnie ścieżek, podjazdów i tarasów, lecz także schody ogrodowe, murki i ogrodzenia. Klinkier to materiał mało nasiąkliwy oraz odporny na ścieranie i mróz, co czyni go cennym budulcem elementów ogrodu narażonych na działanie wody i niskiej temperatury.

Nawierzchnie w ogrodzie

#

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
 • Chloroza – fizjologiczna choroba roślin. Jak rozpoznać i zwalczać chlorozę

  Chloroza – fizjologiczna choroba roślin. Jak rozpoznać i zwalczać chlorozę

  Chloroza to nieinfekcyjna choroba fizjologiczna występująca na roślinach przy niedoborze substancji pokarmowych. Objawem chlorozy są zwykle żółte przebarwiania na młodych liściach i krawędziach blaszek liściowych. Jakie są główne przyczyny występowania chlorozy? Jak zwalczać chlorozę? Chloroza – objawy i zwalczanie.

Drzewka bonsai w grupie – jak zrobić lasek bonsai?

Lasek bonsai to chyba jeden z najbardziej niezwykłych pomysłów na naturalną kompozycję w płaskiej doniczce. Wiele malutkich drzewek tworzy prawdziwy las w miniaturze. Jak zrobić lasek bonsai?

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Zasady urządzania małego ogrodu

Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu.

Pomysł na urządzenie eleganckiego patio

Przy domu zamiast tarasu można urządzić patio. Oto propozycja wnętrza ogrodowego z wykorzystaniem roślin kwitnących na biało.

 • Choroby sosny

  Witam. Sosna o cienkich igłach przed zimą miała brązową gałąź. Teraz odkryłam pleśń na korze nad tym konarem. Na sośnie czarnej, której igły brązowieją, znalazłam jaja - chyba już wylęgnięte. Ponadto trzeci rok ...

Temat miesiąca
Płot - modne ogrodzenie nie tylko wiejskich ogrodów’

Drewniane ogrodzenia mają swój urok. Pasują nie tylko do działek rekreacyjnych i wiejskich posesji.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
POMYSŁ NA OGRÓD ?
POMYSŁ NA OGRÓD ?

Sama nie wiem :(

Ogrodniku przeczytaj #
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Ogrodzenia i nawierzchnie w ogrodzie. Praktyczne rozwiązania, pomysły na ogrodowe ścieżki, ścieżka z drewna, kamienna ścieżka, drewniana ścieżka, renowacja ogrodzenia. Nawierzchnie z elementów betonowych. Klinkier, porady jak czyścić klinkier. Podpowiadamy czym się kierować wybierając materiał na nawierzchnię. Znajdziesz tu opisy różnych materiałów na nawierzchnię: nawierzchnia żwirowa, kostka brukowa, kostki kamienne, płyty chodnikowe, płyty kamienne łamane, beton artystyczny. Wskazówki i instruktaże jak ułożyć nawierzchnię. Ogrodzenia ogrodowe, renowacja siatki ogrodowej. Ogrodzenia oplecione roślinami, ciekawe pomysły i aranżacje. Ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia pełne, ażurowe. Rady jak dobrać ogrodzenie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia