Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Ogrodzenia, nawierzchnie

#
Ogrodzenia. Drewno z olchy na płot

Jakiego drewna użyć na ogrodzenie? Czy można zrobić płot z drewna olchowego? Czy deski z olchy paczą się i skręcają? ...

Brama z automatyką. Automatyczny napęd do bramy

Wybierając bramę, warto zdecydować się również na zakup urządzeń pozwalających na jej automatyczne otwieranie i zamykanie. Jakie zalety ma brama ...

Solidne ogrodzenia z kamienia

Kamienne ogrodzenia są solidne i trwałe. Skutecznie izolują wnętrze działki i wygłuszają zgiełk ulicy.

Ogrodzenia ogrodu

#
 • Klinkier w ogrodzie: inspiracje. Co można zrobić z klinkieru - ZDJĘCIA

  Klinkier w ogrodzie: inspiracje. Co można zrobić z klinkieru - ZDJĘCIA

  Z klinkieru można wykonać nie tylko nawierzchnie ścieżek, podjazdów i tarasów, lecz także schody ogrodowe, murki i ogrodzenia. Klinkier to materiał mało nasiąkliwy oraz odporny na ścieranie i mróz, co czyni go cennym budulcem elementów ogrodu narażonych na działanie wody i niskiej temperatury.

Nawierzchnie w ogrodzie

#
 • Pomysł na ścieżkę w ogrodzie: ścieżka z samej ziemi

  Pomysł na ścieżkę w ogrodzie: ścieżka z samej ziemi

  Ścieżki i drogi ziemne doskonale pasują do ogrodów w stylu naturalnym. Pięknie wpisują się w kompozycje ogrodowe, nie dominują i, co bardzo ważne, są tanie i łatwe do wykonania. Oto pomysł na ścieżke z samej ziemi.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Pomysł na świąteczną dekorację: kremowa gwiazda betlejemska w szklanym naczyniu

Z kremowej poinsecji (gwiazdy betlejemskiej) można w mgnieniu oka stworzyć świąteczną dekorację. Wystarczy wstawić gwiazdę betlejemską do szklanego naczynia i dodać świąteczne ozdoby.

Storczyk MILTONIA: jak pielęgnować ten piękny kwiat doniczkowy

Miltonia to storczyk o niezwykle dekoracyjnych, dużych kwiatach. By miltonia zakwitła, trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu. Podpowiadamy jak pielęgnować miltonię. Kwiaty doniczkowe: storczyk miltonia.

Bukszpan: roślina na strzyżone żywopłoty, obwódki i do formowania. ZDJĘCIA

Bukszpan wieczniezielony to zimozielony krzew, znakomicie nadający się na żywopłoty strzyżone, obwódki i do formowania w różne kształty. Zobacz zdjęcia: wykorzystanie bukszpanu w ogrodach.

Krokusy - wiosenne kwiaty cebulowe. Kiedy i jak sadzić krokusy

Krokusy to jedne z najpopularniejszych roslin cebulowych kwitnących wiosną - ich kwiaty pojawiają się już na przełomie lutego i marca. Kiedy i jak sadzić krokusy? Jak pielęgnować krokusy?

 • Brązowo-rdzawe igły na świerku

  Witam, pojawia się problem z rdzewieniem igieł na świerku kłującym. Niektóre gałązki np. o długości 10 cm mają jakby 1-2-centymetrowe "wstawki", w których igły są brązowe albo rdzawe. Czy to normalne? Latem ...

Temat miesiąca
Płot - modne ogrodzenie nie tylko wiejskich ogrodów’

Drewniane ogrodzenia mają swój urok. Pasują nie tylko do działek rekreacyjnych i wiejskich posesji.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Dekoracje z dyni

Co zrobić aby Twój ogród nabrał życia jesienią? Oto najciekawsze dekoracje, , które sprawię że twój...

Ogrodniku przeczytaj #
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Ogrodzenia i nawierzchnie w ogrodzie. Praktyczne rozwiązania, pomysły na ogrodowe ścieżki, ścieżka z drewna, kamienna ścieżka, drewniana ścieżka, renowacja ogrodzenia. Nawierzchnie z elementów betonowych. Klinkier, porady jak czyścić klinkier. Podpowiadamy czym się kierować wybierając materiał na nawierzchnię. Znajdziesz tu opisy różnych materiałów na nawierzchnię: nawierzchnia żwirowa, kostka brukowa, kostki kamienne, płyty chodnikowe, płyty kamienne łamane, beton artystyczny. Wskazówki i instruktaże jak ułożyć nawierzchnię. Ogrodzenia ogrodowe, renowacja siatki ogrodowej. Ogrodzenia oplecione roślinami, ciekawe pomysły i aranżacje. Ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia pełne, ażurowe. Rady jak dobrać ogrodzenie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia