Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Ogrodzenia, nawierzchnie

#
Kostka brukowa

Odkąd kostka brukowa zaczęła robić karierę, wypełniając przestrzeń wokół domów jednorodzinnych, jej wygląd znacznie się zmienił.

Ogrodzenia metalowe z siatki ogrodzeniowej. Montaż siatki ogrodzeniowej

Metalowe ogrodzenia cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedymi z najczęściej montowanych są ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej. Siatka ogrodzeniowa - montaż ogrodzenia ...

Oryginalne pomysły na ścieżki w ogrodzie. ZDJĘCIA ogrodowych ścieżek

Ścieżki w ogrodzie pozwalają łatwo dotrzeć do domu, a także do najczęściej użytkowanych fragmentów ogrodu. Ogrodowe ścieżki powinny pasować do ...

Ogrodzenia ogrodu

#
 • Drewniane ogrodzenie: uroczy płotek

  Drewniane ogrodzenie: uroczy płotek

  Na to, jak odbieramy otoczenie domu, duży wpływ ma nie tylko zadbany ogródek, ale też ogrodzenie. Do ogrodu w stylu wiejskim pasuje drewniane ogrodzenie, na przykład uroczy płotek z drewnianych sztachet.

Nawierzchnie w ogrodzie

#
 • Pomysł na ścieżkę w ogrodzie: ścieżka z samej ziemi

  Pomysł na ścieżkę w ogrodzie: ścieżka z samej ziemi

  Ścieżki i drogi ziemne doskonale pasują do ogrodów w stylu naturalnym. Pięknie wpisują się w kompozycje ogrodowe, nie dominują i, co bardzo ważne, są tanie i łatwe do wykonania. Oto pomysł na ścieżke z samej ziemi.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
Urządzanie Łazienki: kwiaty w łazience

Największym problemem który napotykamy podczas aranżacji wnętrz jest mała łazienka. Co zrobić aby urządzanie łazienki było łatwe i przyjemne? Czy w małej łazience można ustawić kwiaty? Przedstawiamy Wam kilka sprawdzonych pomysłów na rozmieszczenie i aranżacje tego miejsca.

Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki Dendrobium

Storczyki z rodzaju Dendrobium mają szczególne wymagania uprawowe. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyki Dendrobium uprawiane w domu. Uprawa storczyków Dendrobium w domu.

Zimowity na powitanie jesieni

Zimowity kwitną jesienią. Łacińska nazwa zimowita – Colchicum – pochodzi od położonej w Gruzji Niziny Kolchidzkiej, gdzie roślina ta występuje na stanowiskach naturalnych.

Grupy powojników – charakterystyka grup clematisów i ich i zastosowanie

Powojniki (clematisy) to jedne z najpopularniejszych kwitnących pnączy ogrodowych. Poznaj charakterystykę grup clematisów i ich zastosowanie.

 • Jodła kalifornijska usycha - jak ją ratować?

  Od trzech lat walczę o przeżycie jodły kalifornijskiej. Najpierw uschły gałązki od zacisznej, ale zacienionej strony zachodniej, co tłumaczyło się cieniem, następnie w dolnych partiach do wysokości około 2,5 metra zaczęły ...

Temat miesiąca
Płot - modne ogrodzenie nie tylko wiejskich ogrodów’

Drewniane ogrodzenia mają swój urok. Pasują nie tylko do działek rekreacyjnych i wiejskich posesji.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Irysy
Irysy

Irysy! Kolejna zdobycz z babcinego ogródka, czyż nie są piekne? Piekny habrowy kolor...

Ogrodniku przeczytaj #
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU
100 NAJLEPSZYCH ROŚLIN DO TWOJEGO OGRODU

To przydatny każdemu ogrodnikowi-amatorowi album z opisem roślin kwitnących polecanych do uprawy na działce i w ogrodzie. Obok portretów roślin znajdziesz tu poradnik pielęgnacji roślin i ogrodu.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Ogrodzenia i nawierzchnie w ogrodzie. Praktyczne rozwiązania, pomysły na ogrodowe ścieżki, ścieżka z drewna, kamienna ścieżka, drewniana ścieżka, renowacja ogrodzenia. Nawierzchnie z elementów betonowych. Klinkier, porady jak czyścić klinkier. Podpowiadamy czym się kierować wybierając materiał na nawierzchnię. Znajdziesz tu opisy różnych materiałów na nawierzchnię: nawierzchnia żwirowa, kostka brukowa, kostki kamienne, płyty chodnikowe, płyty kamienne łamane, beton artystyczny. Wskazówki i instruktaże jak ułożyć nawierzchnię. Ogrodzenia ogrodowe, renowacja siatki ogrodowej. Ogrodzenia oplecione roślinami, ciekawe pomysły i aranżacje. Ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia pełne, ażurowe. Rady jak dobrać ogrodzenie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia