Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogród wiejski > Ogród na wsi > Malwy w ogrodzie. Najpopularniejsze odmiany malwy
Ogród na wsi

Malwy w ogrodzie. Najpopularniejsze odmiany malwy

Malwy to malownicze kwiaty, które kiedyś były obowiązkową pozycją w każdym wiejskim ogrodzie. Dziś malwy są coraz częściej sadzone w ogrodach. Poznaj odmiany malwy do ogrodu. Malwy w ogrodzie.

Choć malwy na pewien czas zniknęły niemal zupełnie z ogrodów, to dzisiaj wracają do łask, i to w wielkim stylu. Hodowcy zajęli się bowiem malwami tak skutecznie, że proponowany obecnie przez nich wybór odmian malw jest naprawdę duży. Jakie wybrać malwy do ogrodu? Czym różnią się malwy, jakie mają kwiaty? Malwa: odmiany i pielęgnacja - poradnik.

Malwy: kwiaty i odmiany

Wśród odmian malw dostępnych w sprzedaży są nie tylko odmiany o klasycznych pojedynczych kwiatach różowego bądź bordowego koloru, ale także malwy o kwiatach półpełnych i pełnych w najrozmaitszych barwach (kwiaty białe, żółte, łososiowe, czerwone, bordowe, fioletowe, bordowe czy dwubarwne).

Najczęściej uprawianym gatunkiem, jest malwa różowa oraz wyprowadzone od niej mieszańce ogrodowe. Jeśli kochamy klasykę i marzą nam się rośliny jak w ogrodach naszych babć, wybierzmy wysokie odmiany malwy różowej o pojedynczych kwiatach w pastelowych kolorach: jednymi z ciekawszych w tej grupie są niemal czarna malwa ‘Nigra’ i żółto-czerwona malwa ‘Sunshine’. Jeżeli natomiast wolimy kwiaty pełne bądź półpełne, poszukajmy mieszańców ogrodowych. Wśród nich na uwagę zasługują: malwa morelowa ‘Chater’s Apricot’, malwa czerwona z jaśniejszym brzegiem płatków ‘Fiesta Time’, malwa biała ‘Chater's White’, malwa różowa ‘Chater's Pink’, malwa czerwona ‘Chater’s Red’, malwa purpurowa ‘Double Purple’ , malwa żółta ‘Chater’s Yellow’ czy malwa biało-bordowa ‘Creme de Cassis’.
Przy zakupie nasion lub sadzonek malwy warto zwrócić uwagę, czy jest to odmiana dwuletnia czy roczna (gdyż takie malwy również istnieją) oraz jaka jest jej docelowa wysokość (bywają odmiany malw wysokie i niskie). Malwy stanowią znakomity element dekoracyjny ogrodu w wiejskim stylu, ale mogą też z powodzeniem zaprezentować swoją urodę w każdym typie ogrodu.

Autor tekstu: Katarzyna Józefowicz
Autor zdjęć: Maria Muszalska
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Wielkanoc za pasem
Wielkanoc za pasem

Wielkanoc za pasem, a my mieliśmy okazję organizować kiermasz, na którym sprzedawaliśmy kwiatowe...

Przeczytaj też:
Nawierzchnie w ogrodzie: pomysły na nawierzchnie we wzory
Nawierzchnie w ogrodzie: pomysły na nawierzchnie we wzory

Dobrym sposobem na ciekawą nawierzchnię w ogrodzie jest przełamanie monotonii nawierzchni i ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia