Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogród wiejski > Ogród na wsi > Malwy w ogrodzie. Najpopularniejsze odmiany malwy
Ogród na wsi

Malwy w ogrodzie. Najpopularniejsze odmiany malwy

Malwy to malownicze kwiaty, które kiedyś były obowiązkową pozycją w każdym wiejskim ogrodzie. Dziś malwy są coraz częściej sadzone w ogrodach. Poznaj odmiany malwy do ogrodu. Malwy w ogrodzie.

Choć malwy na pewien czas zniknęły niemal zupełnie z ogrodów, to dzisiaj wracają do łask, i to w wielkim stylu. Hodowcy zajęli się bowiem malwami tak skutecznie, że proponowany obecnie przez nich wybór odmian malw jest naprawdę duży. Jakie wybrać malwy do ogrodu? Czym różnią się malwy, jakie mają kwiaty? Malwa: odmiany i pielęgnacja - poradnik.

Malwy: kwiaty i odmiany

Wśród odmian malw dostępnych w sprzedaży są nie tylko odmiany o klasycznych pojedynczych kwiatach różowego bądź bordowego koloru, ale także malwy o kwiatach półpełnych i pełnych w najrozmaitszych barwach (kwiaty białe, żółte, łososiowe, czerwone, bordowe, fioletowe, bordowe czy dwubarwne).

Najczęściej uprawianym gatunkiem, jest malwa różowa oraz wyprowadzone od niej mieszańce ogrodowe. Jeśli kochamy klasykę i marzą nam się rośliny jak w ogrodach naszych babć, wybierzmy wysokie odmiany malwy różowej o pojedynczych kwiatach w pastelowych kolorach: jednymi z ciekawszych w tej grupie są niemal czarna malwa ‘Nigra’ i żółto-czerwona malwa ‘Sunshine’. Jeżeli natomiast wolimy kwiaty pełne bądź półpełne, poszukajmy mieszańców ogrodowych. Wśród nich na uwagę zasługują: malwa morelowa ‘Chater’s Apricot’, malwa czerwona z jaśniejszym brzegiem płatków ‘Fiesta Time’, malwa biała ‘Chater's White’, malwa różowa ‘Chater's Pink’, malwa czerwona ‘Chater’s Red’, malwa purpurowa ‘Double Purple’ , malwa żółta ‘Chater’s Yellow’ czy malwa biało-bordowa ‘Creme de Cassis’.
Przy zakupie nasion lub sadzonek malwy warto zwrócić uwagę, czy jest to odmiana dwuletnia czy roczna (gdyż takie malwy również istnieją) oraz jaka jest jej docelowa wysokość (bywają odmiany malw wysokie i niskie). Malwy stanowią znakomity element dekoracyjny ogrodu w wiejskim stylu, ale mogą też z powodzeniem zaprezentować swoją urodę w każdym typie ogrodu.

Autor tekstu: Katarzyna Józefowicz
Autor zdjęć: Maria Muszalska
Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Teoria krajobrazu. Typy i zróżnicowanie krajobrazu w Polsce.

Krajobraz to niezwykle szerokie pojęcie, charakteryzowane i różnicowane na wiele...

Przeczytaj też:
Jeż w ogrodzie – jak stworzyć mu dobre warunki do życia?
Jeż w ogrodzie – jak stworzyć mu dobre warunki do życia?

Jeż jest jednym z najchętniej widywanych gości w ogrodzie oraz na działce. ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia