Ogród wiejski

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogród wiejski
Ziołowy ogródek: jakie zioła i rośliny przyprawowe można uprawiać w ogrodzie

W ogrodzie warto wydzielić miejsce na ogródek ziołowy i posadzić w nim zioła i rośliny przyprawowe, takie jak mięta, estragon, ...

Kompost: znakomity nawóz naturalny

Kompost jest najlepszym i - jeśli zrobi się go samodzielnie - najtańszym nawozem organicznym. Nie tylko nawozi glebę, ale poprawia ...

Jak ogrodzić ogród: z czego zrobić ogrodzenie ogrodu

Ogrodzenie ogrodu wyznacza granice prywatnego terenu. Czasami jest symboliczne, ale częściej ma chronić nas przed intruzami, osłaniać przed wścibskimi spojrzeniami, ...

Ogród na wsi

  • Własna pasieka w ogrodzie i na działce. Jak założyć pasiekę

    Własna pasieka w ogrodzie i na działce. Jak założyć pasiekę

    Własna pasieka w ogrodzie to hobby, które nie tylko daje satysfakcję, ale również przynosi wiele korzyści. Dowiedz się dlaczego warto założyć pasiekę w ogrodzie i jak to zrobić: jak przygotować miejsce na ule i jakie pszczoły wybrać. Zakładanie pasieki w ogrodzie i na działce - poradnik.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Gardenia – roślina doniczkowa o pachnących kwiatach. Pielęgnacja gardenii

Gardenia to roślina doniczkowa chętnie kupowana ze względu na piękny zapach śnieżnobiałych kwiatów. Podpowiadamy jak pielęgnować doniczkową gardenię w domu. GARDENIA pielęgnacja.

Uprawa storczyków w domu: okres spoczynku, podlewanie, nawożenie

Storczyki z powodzeniem można uprawiać w domu. W pielęgnacji storczyków istotne jest podlewanie i nawożenie, ale także zapewnienie roślinom okresu spoczynku. Uprawa storczyków w domu: podlewanie i nawożenie oraz okres spoczynku - poradnik.

Tawuła japońska: krzew ozdobny z liści i kwiatów

Późną wiosną i latem tawuła japońska cieszy oczy obfitością kwiatów, przez cały sezon wegetacyjny zaś – ładnymi liśćmi. Nie ma wielkich wymagań i niemal wszędzie dobrze rośnie.

Róże ogrodowe – charakterystyka i zastosowanie grup róż

Róże to jedne z najpopularniejszych krzewów ozdobnych sadzonych w ogrodach, parkach i na miejskich rabatach. Do wyboru mamy ogromną liczbę odmian róż, różniących się pokrojem, siłą wzrostu i zastosowaniem. Poznaj grupy róż: róże wielkokwiatowe, parkowe, wielokwiatowe, okrywowe, pnące.

  • Pęd kwiatowy wyrasta ze środka storczyka

    Witam, niedawno kupiłam storczyka Phalaenopsis. Problem polega na tym, że pęd kwiatowy wyrasta w miejscu, gdzie powinien puszczać liście. Z tego, co się dowiadywałam, kwiatek pójdzie na straty, ponieważ nie wypuści już ...

Kompozycje z kwiatów sztucznych
Kompozycje z kwiatów sztucznych

Wraz ze zbliżającymi się zaduszkami, mam okazję robić kolejne dekoracje, tym razem z kwiatów...

Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Pomysł na wiejski ogród. Ogrody warzywne. Różne gatunki roślin i warzyw, Zobacz jak uprawiać warzywa w ogrodzie. Dowiedz się jakie są sposoby ochrony roślin przed szkodnikami, zabezpieczenie roślin przed zimą, mrozem. Ogród wiejski a elementy małej architektury i wyposażenia, altany, rabaty, murek w ogrodzie. Rośliny do ogrodu, pożyteczne owady w ogrodzie, pielęgnacja roślin w ogrodzie na wsi, sposoby na piękny ogród, warzywa ekologiczne, zioła w ogrodzie. Mówimy jak założyć ogród ekologiczny. Podpowiadamy jak pielęgnować ogród wiejski, jakich środków chemicznych używać, nawozy sztuczne, nawozy naturalne, kompost. Nawożenie, podlewanie, przesadzanie roślin, owocowanie, przycinanie pędów. Ogród wiejski i ekologiczne warzywa i owoce.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia