Ogród wiejski

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogród wiejski
Malwy w ogrodzie. Najpopularniejsze odmiany malwy

Malwy to malownicze kwiaty, które kiedyś były obowiązkową pozycją w każdym wiejskim ogrodzie. Dziś malwy są coraz częściej sadzone w ...

Woda w ogrodzie - ozdobne urządzenia: fontanna, kaskada, strumień, wodospad

Oczka wodne, fontanny, kaskady, strumyki, źródełka i wodopoje ożywiają przestrzeń ogrodu, wprowadzając do niej element ruchu. Poznaj ozdobne urządzenia wodne, ...

Ogród warzywny: pożyteczny i efektowny

Warto założyć w pobliżu kuchni niewielki ogród warzywny. Nie ma to jak samodzielnie uprawiane, świeże warzywa.

Ogród na wsi

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Mączniak jabłoni - groźna choroba drzew owocowych

    Mączniak jabłoni - groźna choroba drzew owocowych

    Mączniak jabłoni to jedna z chorób grzybowych, która występuje na drzewach jabłoni. Objawem porazęnia prze mączniaki jabłoni jest białoszary nalot na liściach. Poznaj objawy i szkodliwość mączniaka jabłoni. Jak zwalczać mączniaka jabłoni - sposoby zwalczania mączniaka jabłoni.

Cyneraria - wiosenny kwiat doniczkowy

Cyneraria to roślina doniczkowa o ozdobnych kwiatach. Najczęściej oferowana jest do sprzedaży wiosną - od marca - dlatego chętnie wykorzytuje się ją do wielkanocnej dekoracji wnętrz. Podpowiadamy, jak pielegnować cynerarię w domu i co zrobić, by kwitła jak najdłużej. Pielegnacja cynerarii w domu. Poradnik

Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki Dendrobium

Storczyki z rodzaju Dendrobium mają szczególne wymagania uprawowe. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyki Dendrobium uprawiane w domu i jak uratować zasuszone Dendrobium. Uprawa storczyków Dendrobium w domu.

Jak skomponować rabatę z różnych roślin

Jeśli chcemy mieć w ogrodzie efektowną rabatę, skomponujmy ją z różnych roślin: krzewów, bylin i roślin jednorocznych.

Rozwar wielkokwiatowy – ciekawa bylina do ogrodu. Uprawa i zastosowanie rozwaru w ogrodzie

Rozwar wielkokwiatowy to bylina o dużych walorach dekoracyjnych. W pełni rozkwitłe kwiaty rozwaru mają dzwonkowaty kształt, a pąki kwiatowe są baloniaste i co ciekawe – otwierają się z cichych trzaskiem. Jak uprawiać rozwar w ogrodzie. Uprawa rozwaru wielkokwiatowego.

Czarno-biały ślub
Czarno-biały ślub

Oto wiązanka na wesele w klimacie black and white. Dodaliśmy do niej czarne piórka, oraz cienka,...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Pomysł na wiejski ogród. Ogrody warzywne. Różne gatunki roślin i warzyw, Zobacz jak uprawiać warzywa w ogrodzie. Dowiedz się jakie są sposoby ochrony roślin przed szkodnikami, zabezpieczenie roślin przed zimą, mrozem. Ogród wiejski a elementy małej architektury i wyposażenia, altany, rabaty, murek w ogrodzie. Rośliny do ogrodu, pożyteczne owady w ogrodzie, pielęgnacja roślin w ogrodzie na wsi, sposoby na piękny ogród, warzywa ekologiczne, zioła w ogrodzie. Mówimy jak założyć ogród ekologiczny. Podpowiadamy jak pielęgnować ogród wiejski, jakich środków chemicznych używać, nawozy sztuczne, nawozy naturalne, kompost. Nawożenie, podlewanie, przesadzanie roślin, owocowanie, przycinanie pędów. Ogród wiejski i ekologiczne warzywa i owoce.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia