Ogród wiejski

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogród wiejski
3 kroki do dobrego przygotowania ziemi w ogrodzie

Tajemnica pięknego ogrodu leży w jakości gleby. Jeszcze przed posadzeniem roślin zatroszczmy się o dobre przygotowanie podłoża. Jak dobrze przygotować ...

Zdrowy i piekny trawnik w ogrodzie: jak założyć i pielęgnować trawnik

Aby cieszyć się pięknym, zdrowym, soczyście zielonym trawnikiem w ogrodzie, trzeba po pierwsze prawidłowo go założyć, a po drugie dobrze ...

Najlepsze rośliny na żywopłot formowany i nieformowany

Nasz ogród możemy ogrodzić żywopłotem - wystarczy tylko dobrać odpowiednie gatunki roślin. Możemy wybierać spośród gatunków krzewów i drzew iglastych ...

Ogród na wsi

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Szrotówek kasztanowcowiaczek - groźny szkodnik kasztanowców

    Szrotówek kasztanowcowiaczek - groźny szkodnik kasztanowców

    Szrotówek kasztanowcowiaczek, motyl z rodziny kibitnikowatych, jest groźnym szkodnikiem kasztanowców. Wskutek jego żerowania na liściach kasztanowców powstają się tzw. miny o kolorze kremowym i brązowym. Do Polski szkodnik ten dotarł pod koniec lat 90. i opanowuje nowe tereny.

Goździki znowu modne! Cięte goździki w bukietach i kompozycjach. ZDJĘCIA

Goździk przeżywa swój renesans. Niegdyś jeden z najpopularniejszych kwiatów ciętych, potem nieco zapomniany, dziś goździk powraca do łask. Nic dziwnego, bo goździk to kwiat trwały, a do tego mozna z niego wyczarować piękne bukiety i nieszablonowe kompozycje kwiatowe. Kompozycje z goździkiem w roli głównej. ZDJĘCIA

Oncidium – storczyk o kwiatach jak skrzydła motyli

Storczyk Oncidium, ze względu na kształt kwiatów, nazywany jest motylnikiem. Oncidium jako roślinę doniczkową można uprawiać w domu, choć trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyk Oncidium.

Pomysł na skalno-żwirowy ogródek z krzewów i drzew o różnokolorowych liściach

Oto pomysł na niebanalny skalno-żwirowy ogródek, który wypełniają niemal wyłącznie krzewy, różniące się wielkością, pokrojem i barwą ulistnienia. Pomysł na ogród: ogród skalno-żiwrowy.

Róże rabatowe – gdzie je sadzić w ogrodzie i jak pielęgnować, ciekawe odmiany

Róże rabatowe są niskie, mają zwarty pokrój i obficie kwitną. Róże rabatowe znakomicie nadają się na ogrodowe rabaty, ale również do uprawy w pojemnikach. Przeczytaj, czym się wyróżniają róże rabatowe, gdzie je sadzić w ogrodzie i jak pielęgnować. Poznaj ciekawe odmiany róż rabatowych.

Temat miesiąca
Jak urządzić ogród: projekt i zakładanie ogrodu’

Założony dziś ogród będzie się rozwijał i dojrzewał przez lata, bo posadzone rośliny żyją, rosną i ciągle się zmieniają. Dlatego przy projektowaniu ogrodu trzeba wybiegać

Jeżówka purpurowa
Jeżówka purpurowa

Kwiaty jeżówki jak nazwa wskazuje w tytule są barwy purpurowej. Jej wysokość przekracza...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Pomysł na wiejski ogród. Ogrody warzywne. Różne gatunki roślin i warzyw, Zobacz jak uprawiać warzywa w ogrodzie. Dowiedz się jakie są sposoby ochrony roślin przed szkodnikami, zabezpieczenie roślin przed zimą, mrozem. Ogród wiejski a elementy małej architektury i wyposażenia, altany, rabaty, murek w ogrodzie. Rośliny do ogrodu, pożyteczne owady w ogrodzie, pielęgnacja roślin w ogrodzie na wsi, sposoby na piękny ogród, warzywa ekologiczne, zioła w ogrodzie. Mówimy jak założyć ogród ekologiczny. Podpowiadamy jak pielęgnować ogród wiejski, jakich środków chemicznych używać, nawozy sztuczne, nawozy naturalne, kompost. Nawożenie, podlewanie, przesadzanie roślin, owocowanie, przycinanie pędów. Ogród wiejski i ekologiczne warzywa i owoce.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia