Ogród wiejski

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogród wiejski
Kompost: znakomity nawóz naturalny

Kompost jest najlepszym i - jeśli zrobi się go samodzielnie - najtańszym nawozem organicznym. Nie tylko nawozi glebę, ale poprawia ...

Jakie rośliny nadają się na roślinne parawany

Rośliny są nie tylko ozdobą ogrodu - mogą też skutecznie zasłonić posesję. Do roślinnych parawanów możemy wybrać drzewa, krzewy, pnącza, ...

Pielęgnacja ogrodu wiejskiego: ochrona roślin, nawożenie, wzajemny wpływ roślin

W wiejskich ogrodach przywiązywano wagę do rozmieszczenia roślin, intuicyjnie czując, że ich towarzystwo może mieć na siebie dobry lub zły ...

Ogród na wsi

  • Lilie w ogrodzie: jak sadzić i pielęgnować lilie

    Lilie w ogrodzie: jak sadzić i pielęgnować lilie

    Lilie do niedawna zapomniane, powracają triumfalnie do naszych ogrodów. Wszystkie lilie są tak piękne, że trudno wybrać tę jedną jedyną – warto więc tworzyć z nich kolekcje i komponować je z innymi roślinami na rabatach. Podpowiadamy jak sadzić i pielęgnowac lilie. Uprawa lilii w ogrodzie: poradnik.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Kwiaty na Dzień Kobiet: ciekawe pomysły na BUKIETY i nie tylko...

Kwiaty to znakomity prezent na Dzień Kobiet. Zobacz jakie niepowtarzalne bukiety można wyczarować z kwiatów. Pomysły bukietów na Dzień Kobiet. ZDJĘCIA

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki. Uprawa Paphiopedilum w domu

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Zimowity na powitanie jesieni

Zimowity kwitną jesienią. Łacińska nazwa zimowita – Colchicum – pochodzi od położonej w Gruzji Niziny Kolchidzkiej, gdzie roślina ta występuje na stanowiskach naturalnych. Gdzie sadzic i jak uprawiać zimowity?

Drzewa i krzewy najczęściej kupowane do ogrodów w 2015 roku

Co roku do naszych ogrodów kupujemy wiele drzew i krzewów. Które z nich najchętniej sadzimy w ogrodach? Poznaj drzewa i krzewy ogrodowe najczęściej kupowane w 2015 roku. Ranking 2015 - drzewa i krzewy do ogrodu.

Czarno-biały ślub
Czarno-biały ślub

Oto wiązanka na wesele w klimacie black and white. Dodaliśmy do niej czarne piórka, oraz cienka,...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Pomysł na wiejski ogród. Ogrody warzywne. Różne gatunki roślin i warzyw, Zobacz jak uprawiać warzywa w ogrodzie. Dowiedz się jakie są sposoby ochrony roślin przed szkodnikami, zabezpieczenie roślin przed zimą, mrozem. Ogród wiejski a elementy małej architektury i wyposażenia, altany, rabaty, murek w ogrodzie. Rośliny do ogrodu, pożyteczne owady w ogrodzie, pielęgnacja roślin w ogrodzie na wsi, sposoby na piękny ogród, warzywa ekologiczne, zioła w ogrodzie. Mówimy jak założyć ogród ekologiczny. Podpowiadamy jak pielęgnować ogród wiejski, jakich środków chemicznych używać, nawozy sztuczne, nawozy naturalne, kompost. Nawożenie, podlewanie, przesadzanie roślin, owocowanie, przycinanie pędów. Ogród wiejski i ekologiczne warzywa i owoce.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia