Ogród wiejski

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Ogród wiejski
Składowanie drewna w ogrodzie

Ogród to dokonałe miejsce do gromadzenia drewna, którym palimy np. w kominku. W jaki sposób najlepiej składować drewno w ogrodzie?

Ziołowy ogródek: jakie zioła i rośliny przyprawowe można uprawiać w ogrodzie

W ogrodzie warto wydzielić miejsce na ogródek ziołowy i posadzić w nim zioła i rośliny przyprawowe, takie jak mięta, estragon, ...

Zabezpieczanie roślin przed zimą. 4 sposoby na osłonięcie roślin

Jesienią trzeba zabezpieczyć przed mrozem te rośliny, które są wrażliwe na niską temperaturę. Poznaj cztery sposoby na osłonięcie roślin przed ...

Ogród na wsi

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Bielinek kapustnik - groźny szkodnik żerujący na roslinach kapustnych

    Bielinek kapustnik - groźny szkodnik żerujący na roslinach kapustnych

    Bielinek kapustnik to szkodnik roślinny, który atakuje przede wszystkim rośliny kapustne, w tym chętnie uprawiane w przydomowych warzywnikach kapustę białą, kapustę pekińską, kalafior i kalarepę. Poznaj objawy żerowania bielinka kapustnika i sposoby jego zwalczania. Bielinek kapustnik - zwalczanie.

Tulipany na Dzień Kobiet nadal modne! ZDJĘCIA

Tulipany to jedne z najpopularniejszych kwiatów wręczanych z okazji Dnia Kobiet. Z tulipanów można wyczarować przepiękne bukiety i stworzyć także ciekawe kompozycje. Zobacz zdjęcia tulipanów w kompozycjach na Dzień Kobiet!

Storczyk Vanda: orchidea o ozdobnych kwiatach i korzeniach

Storczyk Vanda jest coraz częściej uprawiany w naszych mieszkaniach jako roślina doniczkowa. Storczyk Vanda ma bardzo dekoracyjne kwiaty, ale jej ozdobą są także zwisające korzenie.

Astry chińskie – kwiaty jesieni. Odmiany i pielęgnacja astrów chińskich

Wśród różnych gatunków jesiennych astrów wielką popularnością cieszą się jednoroczne astry chińskie. Poznaj ciekawe odmiany astrów chińskich. Co zrobić, by astry chińskie długo kwitły?

SKALNIAK: 5 najpopularniejszych bylin na skalniaki. ZDJĘCIA

Co posadzić na SKALNIAK? Wśród roślin najczęściej sadzonych na skalniakach wymienia się tzw. bylinową piątkę skalną. Poznaj 5 najpopularniejszych bylin na skalniaki. ZDJĘCIA: BYLINY NA SKALNIAKI.

  • Brązowe plamy na korzeniach storczyka

    Storczyk bardzo ładnie kwitnie, ale korzenie zrobiły mu się białe i pojawiły się brązowe plamy. Wyglądają jakby były wysuszone. Jest podlewany wodą destylowaną (doniczka zanurzana na kilkanaście minut w wodzie a potem ...

Roślina tygodnia
Wianki - alternatywa dla welonu
Wianki - alternatywa dla welonu

Kolejny wianek. Przy cotygodniowej ich produkcji sama z przyjemnością bym zastąpiła mój welon...

Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Pomysł na wiejski ogród. Ogrody warzywne. Różne gatunki roślin i warzyw, Zobacz jak uprawiać warzywa w ogrodzie. Dowiedz się jakie są sposoby ochrony roślin przed szkodnikami, zabezpieczenie roślin przed zimą, mrozem. Ogród wiejski a elementy małej architektury i wyposażenia, altany, rabaty, murek w ogrodzie. Rośliny do ogrodu, pożyteczne owady w ogrodzie, pielęgnacja roślin w ogrodzie na wsi, sposoby na piękny ogród, warzywa ekologiczne, zioła w ogrodzie. Mówimy jak założyć ogród ekologiczny. Podpowiadamy jak pielęgnować ogród wiejski, jakich środków chemicznych używać, nawozy sztuczne, nawozy naturalne, kompost. Nawożenie, podlewanie, przesadzanie roślin, owocowanie, przycinanie pędów. Ogród wiejski i ekologiczne warzywa i owoce.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia