Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Instalacje, narzędzia > Narzędzia ogrodnicze > Narzędzia ogrodowe: jak przechowywać narzędzia ogrodnicze
Narzędzia ogrodnicze

Narzędzia ogrodowe: jak przechowywać narzędzia ogrodnicze

Narzędzia możemy przechowywać w garażu

Do prac w ogrodzie potrzebne są różne narzędzia ogrodnicze i urządzenia. Poz sezonie narzędzia ogrodnicze należy odpowiednio przechowywac. Popowiadamy jak przechować narzędzia ogrodnicze i urządzenia do ogrodu po sezonie.

Efektowne kompozycje ogrodowe znacznie lepiej wyglądają, jeśli nie towarzyszą im porozrzucane grabie, łopaty, sekatory, taczki, kosiarki czy węże ogrodowe. Warto więc po zakończonym sezonie narzędzia ogrodnicze chować w wyznaczonym miejscu.

Dobre miejsce na przechowywanie narzedzi ogrodniczych

Jesienią, gdy kończy się sezon, trzeba schować nie tylko wszystko, co służy pielęgnacji ogrodu, ale też ogrodowe meble, parasole, zabawki oraz donice i pojemniki. Łatwiej utrzymać porządek, gdy do dyspozycji mamy wygodne pomieszczenie gospodarcze z wejściem od strony ogrodu, ze zlewem i bieżącą wodą. Najlepiej, jeśli będzie przechodnie, dostępne też od strony mieszkania, ale gdy nie ma takiej możliwości, wystarczy schowek dostępny tylko od zewnątrz. Miejsce takie warto wyposażyć w długi, wąski stół, regały na narzędzia, nasiona i doniczki oraz zamykaną na klucz szafkę na środki ochrony roślin i preparaty chwastobójcze.

>>Przeczytaj też: Zadbaj o narzędzia i urządzenia ogrodowe po sezonie

Jeżeli pomieszczenie to zostanie wyposażone w okno, będzie można przygotowywać w nim rozsadę roślin jednorocznych i przechowywać rośliny niezimujące w gruncie, np. pelargonie, fuksje, plektrantusy czy datury. Jeżeli w projekcie domu nie zostanie uwzględnione takie rozwiązanie, pozostanie postawienie w ogrodzie domku na narzędzia. Najłatwiej kupić gotowy – w sprzedaży są rozmaite modele. Innym sposobem może być połączenie w jednej altanie schowka na narzędzia i śmietnika.

Praktyczne przechowywanie narzędzi i mebli ogrodowych

Do pielęgnacji ogrodu warto wybierać narzędzia i sprzęty, które zajmują mało miejsca. W sprzedaży są nie tylko takie, które można powiesić, ale też systemy nasadek roboczych montowanych wymiennie do trzonków. Są meble ogrodowe składane i takie, które można ustawiać jeden na drugim. Każdy przedmiot powinien mieć stałe miejsce, warto więc wyposażyć pomieszczenie czy domek narzędziowy w proste regały o wytrzymałej konstrukcji, systemy wieszaków i haczyków oraz pojemniki i szuflady na drobne przedmioty.

Autor tekstu: Anna Skórkowska, Anna Wojciechowska, Hanna Jankowska
Autor zdjęć: Andrzej Szandomirski, Konrad Kalbarczyk
Źródło: Zbuduj dom
Roślina tygodnia
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Wspomnienie lata
Wspomnienie lata

Za oknami szaruga i niestety pięknie wybarwione drzewa też powoli tracą swój urok. Zima zbliża się...

Przeczytaj też:
Narzędzia ogrodowe: jak przechowywać narzędzia ogrodnicze
Narzędzia ogrodowe: jak przechowywać narzędzia ogrodnicze

Do prac w ogrodzie potrzebne są różne narzędzia ogrodnicze i urządzenia. Poz ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia