Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Instalacje, narzędzia > Narzędzia ogrodnicze > Narzędzia ogrodowe: jak przechowywać narzędzia ogrodnicze
Narzędzia ogrodnicze

Narzędzia ogrodowe: jak przechowywać narzędzia ogrodnicze

Narzędzia możemy przechowywać w garażu

Narzędzia możemy przechowywać w garażu

Do prac w ogrodzie potrzebne są różne narzędzia ogrodnicze i urządzenia. Poz sezonie narzędzia ogrodnicze należy odpowiednio przechowywac. Popowiadamy jak przechować narzędzia ogrodnicze i urządzenia do ogrodu po sezonie.

Efektowne kompozycje ogrodowe znacznie lepiej wyglądają, jeśli nie towarzyszą im porozrzucane grabie, łopaty, sekatory, taczki, kosiarki czy węże ogrodowe. Warto więc po zakończonej pracy narzędzia ogrodnicze chować w wyznaczonym miejscu.
Jesienią, gdy kończy się sezon, trzeba schować nie tylko wszystko, co służy pielęgnacji ogrodu, ale też ogrodowe meble, parasole, zabawki oraz donice i pojemniki. Łatwiej utrzymać porządek, gdy do dyspozycji mamy wygodne pomieszczenie gospodarcze z wejściem od strony ogrodu, ze zlewem i bieżącą wodą. Najlepiej, jeśli będzie przechodnie, dostępne też od strony mieszkania, ale gdy nie ma takiej możliwości, wystarczy schowek dostępny tylko od zewnątrz. Miejsce takie warto wyposażyć w długi, wąski stół, regały na narzędzia, nasiona i doniczki oraz zamykaną na klucz szafkę na środki ochrony roślin i preparaty chwastobójcze.

Jeżeli pomieszczenie to zostanie wyposażone w okno, będzie można przygotowywać w nim rozsadę roślin jednorocznych i przechowywać rośliny niezimujące w gruncie, np. pelargonie, fuksje, plektrantusy czy datury. Jeżeli w projekcie domu nie zostanie uwzględnione takie rozwiązanie, pozostanie postawienie w ogrodzie domku na narzędzia. Najłatwiej kupić gotowy – w sprzedaży są rozmaite modele. Innym sposobem może być połączenie w jednej altanie schowka na narzędzia i śmietnika.

Do pielęgnacji ogrodu warto wybierać narzędzia i sprzęty, które zajmują mało miejsca. W sprzedaży są nie tylko takie, które można powiesić, ale też systemy nasadek roboczych montowanych wymiennie do trzonków. Są meble ogrodowe składane i takie, które można ustawiać jeden na drugim. Każdy przedmiot powinien mieć stałe miejsce, warto więc wyposażyć pomieszczenie czy domek narzędziowy w proste regały o wytrzymałej konstrukcji, systemy wieszaków i haczyków oraz pojemniki i szuflady na drobne przedmioty.

Autor tekstu: Anna Skórkowska, Anna Wojciechowska, Hanna Jankowska
Autor zdjęć: Andrzej Szandomirski, Konrad Kalbarczyk
Źródło: Zbuduj dom
Ogrodniku przeczytaj
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Wielkanoc za pasem
Wielkanoc za pasem

Wielkanoc za pasem, a my mieliśmy okazję organizować kiermasz, na którym sprzedawaliśmy kwiatowe...

Przeczytaj też:
Zadbaj o narzędzia i urządzenia ogrodowe po sezonie
Zadbaj o narzędzia i urządzenia ogrodowe po sezonie

Po ostatnich jesiennych porządkach w ogrodzie nie powinniśmy zapomnieć o zabezpieczeniu narzędzi ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia