Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Instalacje, narzędzia > Narzędzia ogrodnicze > Narzędzia i urządzenia do pielęgnacji trawnika
Narzędzia ogrodnicze

Narzędzia i urządzenia do pielęgnacji trawnika

W pielęgnację - zwykłej wydawałoby się trawy - trzeba włożyć dużo pracy

Zadbany trawnik jest chlubą właściciela i obiektem zazdrości sąsiadów. Do pielęgnacji trawnika potrzebne są odpowiednie narzędzia i urządzenia, między innymi kosiarka.

Trawnik to element prawie każdego ogrodu. Raz jest mniejszy, raz większy – zależnie od powierzchni, jaką na niego przeznaczymy. Najważniejsze jest regularne koszenie trawnika – warunek pięknej murawy.
Na rynku jest wiele urządzeń ułatwiających pielęgnację trawników. Każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i możliwości. Najpopularniejsze są oczywiście tradycyjne kosiarki. Mogą być ręczne, elektryczne, spalinowe, akumulatorowe lub zasilane bateriami słonecznymi. Wygodniejsze są kosiarki z koszem niż bez niego. Pojemności koszy na trawę są różne. Średnio mają około 60 litrów. Rozwiązaniem dla bardziej wymagających jest kosiarka automatyczna. Kosiarka może być uruchamiana ręcznie lub elektrycznie.

Do pielęgnacji dużych powierzchni można używać kosiarek dla profesjonalistów albo – dla tych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym – riderów.
Nie wszędzie jednak można użyć tradycyjnej kosiarki. Są w ogrodzie miejsca trudno dostępne, gdzie doskonale spiszą się wykaszarki. Te – podobnie jak kosiarki – mogą być elektryczne lub spalinowe. Wygodniejsze są wersje plecakowe – część zasilająca umieszczona jest na plecach co odciąża osobę koszącą. Wykaszarki są lżejsze od kosiarek (zwłaszcza tych dużych) – można spotkać takie, których masa nie przekracza 5 kg.

Piękny trawnik to nie tylko koszenie. To także nawożenie, spulchnianie, a nawet napowietrzanie – choć rzadko stosowane na przydomowych trawnikach. do tych prac także potrzebne są odpowiednie narzędzia.

Autor zdjęć: Andrzej Szandomirski
Opracowanie: redakcja Wymarzonyogrod.pl
Ogrodniku przeczytaj
Tulipany - katalog odmian
Tulipany - katalog odmian

Tulipany nieodparcie kojarzą się z Holandią. Jednak znacznie wcześniej, zanim pojawiły się w Europie, uprawiano je w tureckich ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

trend na ombre :)
trend na ombre :)

Kto uwielbia kwiaty w odcieniu ombre? My kochamy! Na giełdzie ostatnio znaleźliśmy takie oto...

Przeczytaj też:
Grabie – narzędzie ogrodnicze potrzebne w każdym ogrodzie. Rodzaje grabi do prac ogrodowych
Grabie – narzędzie ogrodnicze potrzebne w każdym ogrodzie. Rodzaje grabi do prac ogrodowych

Grabie to jedno z ogrodowych narzędzi, które jest niezbędne do wielu prac ...

zobacz więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia