Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Instalacje, narzędzia > Narzędzia ogrodnicze > Jak ułatwić sobie koszenie trawnika: innowacje w kosiarkach spalinowych
Narzędzia ogrodnicze

Jak ułatwić sobie koszenie trawnika: innowacje w kosiarkach spalinowych

Technologia baterii Lithium-Ion zapewnia proste, nieprzerwane i wielokrotne uruchamianie bez potrzeby ciągłego ładowania baterii (fot. Briggs and Statton)

MATERIAŁ PŁATNY
Chcesz ułatwić sobie koszenie trawnika? Wybierz kosiarkę, w której łatwo uruchomić silnik, nie trzeba wymieniać oleju, a do tego zajmuje mało miejsca przy przechowywaniu! Weź udział w konkursie i wygraj traktorek ogrodowy Marcina Gortata z jego autografem!

Pęd życia powoduje, że ludzie chcą wykonywać wszystkie czynności łatwiej i szybciej. Konsumenci są gotowi zrezygnować z każdej rzeczy, która przyprawia ich o ból głowy, zatem są skłonni inwestować w rozwiązania, które ten ból eliminują. Dotyczy to również miłośników pięknych trawników, którzy aby swój trawnik utrzymać w bardzo dobrej kondycji, większość swojego wolnego czasu poświęca na koszenie swojej murawy. Briggs&Stratton, jeden z największych na świecie producent silników spalinowych do kosiarek, stale pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami i najlepszymi udogodnieniami dla swoich użytkowników, tak aby koszenie trawnika stało się dla nich przyjemnością. Bez bólu głowy, szarpania za linkę rozrusznika czy czasochłonnych czynności serwisowych - ma być łatwiej i prościej – tylko tyle czy aż tyle?

Nie lubisz linki rozrusznika w kosiarce? – Briggs&Stratton ma dla Ciebie rozwiązanie: system INSTART

Największym utrapieniem użytkowników kosiarek spalinowych jest linka rozrusznika. Dotyczy to szczególnie kobiet i osób starszych, które niechętnie, jeśli w ogóle, podejmują się szarpania linki. Briggs&Stratton przygotował dla nich innowacyjny system uruchamiania silnika w kosiarce spalinowej.
INSTART® to najnowsza technologia baterii Lithium-Ion zintegrowanej bezpośrednio z samym silnikiem. Dzięki systemowi InStart® użytkownik otrzymuje najwyższy poziom w jakości uruchamiania silnika – bez linki rozrusznika, bez pompowania i ssania, wystarczy nacisnąć przycisk Start lub przekręcić kluczyk i silnik się uruchamia. Zawsze! To najprostsze uruchamianie kosiarki spalinowej w historii i z pewnością ogromne udogodnienie dla tych osób, które miały problem z pociąganiem za linkę rozrusznika. InStart® łączy moc i wydajność silnika spalinowego z  bezproblemowym uruchamianiem elektrycznej kosiarki.
Wypróbowana technologia baterii Lithium-Ion zapewnia proste, nieprzerwane i wielokrotne uruchamianie bez potrzeby ciągłego ładowania baterii. NAŁADUJ, WSUŃ, KOŚ – jeszcze nigdy rozruch kosiarki nie był tak prosty!
System INSTART® dostępny jest w silnikach Briggs&Stratton 675iS, 775iS i 875iS.

Technologia INSTART® – teraz bez linki rozrusznika, po prostu naciśnij przycisk lub przekręć kluczykiem.

 • Bez pompowania paliwa
 • Bez ssania
 • Brak linki rozrusznika
 • Natychmiastowe, łatwe uruchamianie

Ładowanie baterii 60 minut – ponad 50 rozruchów z w pełni naładowanej baterii
Ładowanie baterii 10 minut – ponad 10 rozruchów z szybkiego ładowania

InStart® wykorzystujący system uruchamiania za pomocą przycisku:InStart® wykorzystujący system uruchamiania za pomocą kluczyka:Nie lubisz wymieniać oleju w kosiarce? – Briggs&Stratton ma dla Ciebie rozwiązanie: seria silników EXi

Nowe silniki EXi stanowią kulminację serii udoskonaleń konstrukcyjnych, produkcji oraz technologii olejowej. Seria EXi to nowy standard w branży silników spalinowych, dostępny w modelach 650, 675 oraz 675iS (z systemem InStart).
Dzięki udoskonalonej konstrukcji i zaawansowanej technologii silników EXi coroczne podstawowe czynności konserwacyjne możemy wykonać w zaledwie kilka minut. Przygotowanie kosiarki do sezonu staje się czystą przyjemnością. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi, aby uzyskać dostęp do wlewu oleju i filtra powietrza.
Coroczna konserwacja:

 1. Już nie musisz wymieniać oleju, wystarczy sprawdzić jego poziom i ewentualnie uzupełnić.
 2. Filtr powietrza i świecę zapłonową wystarczy wymienić raz w roku.

Silniki EXi te mają wiele istotnych cech i zalet, z których najważniejsze to:

 • brak konieczności wymieniania oleju, przy prawidłowej eksploatacji wystarczy sprawdzać jego poziom i ewentualnie uzupełnić.
 • System Just Check and Add™ - konstrukcja OHV silników EXi sprawia, że temperatura osiągana przez olej jest niższa o 23ºC niż w tradycyjnych silnikach. Chłodniejszy olej oznacza wolniejszy zanik jego właściwości. Przy właściwej eksploatacji olej nie musi być wymieniany. Wystarczy sprawdzać jego stan i ewentualnie uzupełniać poziom.
 • nowoczesna platforma OHV jest standardowo wyposażona w funkcję ReadyStart, model 675iS dodatkowo w innowacyjny system rozruchu InStart,
 • udoskonalona konstrukcja filtra powietrza z elementem press-fit, podobna do tego stosowanego w filtrach samochodowych, znacznie zapobiega przedostawaniu się brudu do wnętrza silnika,
 • udoskonalony wlew oleju posiada wydłużony kołnierz, który chroni przed gromadzeniem się osadu w obrębie miejsca obsługi
 • nowy wlew paliwa ułatwia napełnianie zbiornika i zapobiega rozlewaniu,
 • to najlżejszy silnik w swojej klasie,
 • niewielkie wibracje wpływają na obniżenie poziomu hałasu,
 • niski poziom emisji spalin,
 • mniejsze zużycie paliwa.

Jak do tego doszliśmy:

Brakuje Ci miejsca w garażu na kosiarkę? – Briggs&Stratton ma rozwiązanie: system MOW N’STOW

Najnowszy opatentowany przez Briggs&Stratton system Mow N’Stow pozwala na unikatowy sposób przechowywania kosiarki z silnikiem spalinowym, czyli w pozycji pionowej. Jest to obecnie jedyny silnik spalinowy na rynku, który na to pozwala bez ryzyka wycieków oleju czy paliwa. Silniki z opcją Mow N’Stow posiadają specjalnie zaprojektowane zbiorniki paliwa oraz zupełnie od podstaw zaprojektowany nowy „niedławiący się” gaźnik. Cały silnik charakteryzuje się również udoskonalonymi uszczelnieniami. Kosiarka z systemem Mow N’Stow zajmuje o 70 proc. mniej miejsca niż do tej pory. Od teraz podstawowe czynności serwisowe i czyszczące, transport oraz przechowywanie kosiarki spalinowej to żaden problem.

Znajdź więcej wolnego miejsca w garażu:

Uwaga! KONKURS Briggs&Stratton YOU.POWERED!

Pokażcie jak pracujecie sprzętem napędzanym przez silniki Briggs&Stratton i wygrajcie traktorek ogrodowy Marcina Gortata z jego autografem!

Zapraszamy do udziału w konkursie. Pokażcie jak pracujecie różnym sprzętem napędzanym silnikami Briggs&Stratton. Możecie wysyłać zarówno zdjęcia jak i filmiki, a zwycięzca najciekawszej i najbardziej kreatywnej pracy zostanie właścicielem stuningowanego traktorka ogrodowego z autografem najlepszego polskiego koszykarza w NBA Marcina Gortata. Na laureatów konkursu czekają również nagrody dodatkowe: miniatury Pontiaca GTO oraz koszulki z autografem Marcina Gortata.

 

Prace konkursowe można przesyłać do 31.08.2017 r., więcej szczegółów na www.jakwybrackosiarke.pl oraz www.facebook.com/ZielonyTrawnikzBriggsandStratton

Zapraszamy również do pobrania bezpłatnej aplikacji: ZIELONY TRAWNIK dostępnej w Google Play i App Store.

Briggs-silniki

(fot. Briggs&Stratton)

Autor zdjęć: materiały prasowe
Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy Briggs&Stratton
Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

anemony
anemony

Ostatnie w tym sezonie wiosenne anemony... :) Udało nam się zdobyć białe z ciemnym środkiem. Te są...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia