Roślinne kompozycje

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty > Roślinne kompozycje
 • Ciemierniki - byliny kwitnące już zimą. Poznaj gatunki ciemierników

  Ciemierniki - byliny kwitnące już zimą. Poznaj gatunki ciemierników

  Ciemierniki to jedne z najwcześniej zakwitających bylin – ich efektowne kwiaty pojawiają się zwykle na przedwiośniu,  a nawet jeszcze zimą. Poznaj gatunki ciemierników. Uprawa i zastosowanie ciemierników w ogrodzie.

 • Zasady urządzania małego ogrodu

  Zasady urządzania małego ogrodu

  Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu. Zasady urządzania małego ogrodu - poradnik.

 • Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

  Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

  Ostrokrzewy to krzewy o ozdobnych liściach oraz owocach. Wśród ponad 300 gatunków ostrokrzewu są rośliny o liściach zimozielonych bądź sezonowych. Poznaj najpopualrniejsze gatunki ostrokrzewu.

 • Trawy ozdobne. Rabata z traw ozdobnych: jakie gatunki wybrać

  Trawy ozdobne. Rabata z traw ozdobnych: jakie gatunki wybrać

  Podobają ci się trawy ozdobne? Podpowiadamy, jakie wybrać trawy ozdobne do ogrodu. A może założyć w ogrodzie rabatę tylko z traw? Jak pielęgnować trawy ozdobne? Trawy ozdobne ODMIANY: przegląd.

 • Modne ozdoby grobów na Wszystkich Świętych: wiązanki i wieńce nagrobne

  Modne ozdoby grobów na Wszystkich Świętych: wiązanki i wieńce nagrobne

  Wiązanki na pomnik: inspiracje jak ozdobić groby, jak wykonać wiązanki na cmentarz. W dzień Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy groby bliskich i ozdabiamy je kwiatami. Co jest modne do przyozdabiania grobów na Wszystkich Świętych? Wiązanki i wieńce nagrobne.

 • Hortensje do ogrodu - najpopularniejsze gatunki hortensji sadzone w ogrodach

  Hortensje do ogrodu - najpopularniejsze gatunki hortensji sadzone w ogrodach

  Obficie kwitnące hortensje to wyjątkowa ozdoba ogrodu. Do najpopularniejszych gatunków hortensji sadzonych w ogrodach należą: hortensja ogrodowa, hortensja bukietowa, hortensja pnąca, hortensja piłkowana, hortensja dębolistna. Dowiedz się czym różnią się te gatunki hortensji i jakie jest zastosowanie hortensji w ogrodach.

 • Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

  Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

  Kapusta ozdobna to jedyny gatunek kapusty uprawianej w celach dekoracyjnych. W ogrodach sadzi się ją na rabatach. Znakomicie nadaje się również do ozdabiania grobów. Jak uprawiać kapustę ozdobną w ogrodzie. Uprawa i zastosowanie kapusty ozdobnej.

 • Święto Zmarłych: wieńce i wiązanki na cmentarz

  Święto Zmarłych: wieńce i wiązanki na cmentarz

  Jak wykonać wiązanki na cmentarz? Jakie kwiaty są najlepsze na wiązanki na groby? 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, tłumnie odwiedzamy groby naszych bliskich na cmentarzach. Dekorujemy je wieńcami, wiązankami i kwiatami, zapalamy znicze na grobach. W ten sposób dajemy wyraz naszej pamięci o zmarłych.

 • Jałowce o różnym pokroju: płożące, kolumnowe, zwisające

  Jałowce o różnym pokroju: płożące, kolumnowe, zwisające

  Jałowce to popularne iglaki chętnie sadzone w ogrodach. Gatunki i odmiany jałowców różnią się między innymi pokrojem. Do ogrodu możemy wybierać spośród jałowców płożących, kolumnowych, zwisających lub horyzontalnych. Jałowce do ogrodu.

 • Krokusy - wiosenne kwiaty cebulowe. Kiedy i jak sadzić krokusy

  Krokusy - wiosenne kwiaty cebulowe. Kiedy i jak sadzić krokusy

  Krokusy to jedne z najpopularniejszych roslin cebulowych kwitnących wiosną - ich kwiaty pojawiają się już na przełomie lutego i marca. Kiedy i jak sadzić krokusy? Jak pielęgnować krokusy?

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia