Roślinne kompozycje

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty > Roślinne kompozycje
 • Geomata - dobry sposób stabilizacji podłoża przy urządzaniu ogrodu

  Geomata - dobry sposób stabilizacji podłoża przy urządzaniu ogrodu

  MATERIAŁ PŁATNY

  Geomata to produkt przydatny przy zakładaniu ogrodu - wykorzystywana jest do stabilizacji podłoża, umożliwiając ochronę gruntu przed destrukcyjnym działaniem wody oraz wiatru i tym samym zapewniając odpowiednie warunki wegetacji roślin. Jak przygotować podłoże pod geomatę i jak układać geomatę w ogrodzie.

 • Jak stosować Agrowłókninę - poradnik ściółkowania agrowłókniną

  Jak stosować Agrowłókninę - poradnik ściółkowania agrowłókniną

  MATERIAŁ PŁATNY

  Pośród właścicieli posesji, którym zależy na zadbanym, zachwycającym roślinnością przydomowym ogrodzie, coraz większym uznaniem cieszy się Agrowłóknina Agrimpex. Przede wszystkim cenione są jej właściwości. Materiał skutecznie chroni rośliny przed szkodnikami oraz zachwaszczeniem. Zapobiega również wyparowywaniu wody z ziemi. Podpowiadamy, jak i kiedy stosować materiał, aby przyniósł jak najwięcej korzyści.

 • Głóg – gatunki głogu do sadzenia w ogrodach, wymagania, uprawa i pielęgnacja

  Głóg – gatunki głogu do sadzenia w ogrodach, wymagania, uprawa i pielęgnacja

  Wśród gatunków głogu uprawianych w naszych ogrodach najpopularniejsze są: głóg jednoszyjkowy, głóg dwuszyjkowy i głóg pośredni. Dowiedz się czym różnią się gatunki głogu i jakie wymagania uprawowe mają głogi, poznaj zastosowanie głogów w ogrodzie.

 • Najpopularniejsze rośliny dwuletnie do ogrodu. Zasady uprawy kwiatów dwuletnich

  Najpopularniejsze rośliny dwuletnie do ogrodu. Zasady uprawy kwiatów dwuletnich

  Do najpopularniejszych kwitnących roślin dwuletnich uprawianych w ogrodach należą malwy, bratki, niezapominajki, dzwonki ogrodowe i goździki brodate. Warto siać i sadzić na ogrodowych rabatach, bo dzięki nim możemy często zmieniać aranżację naszego ogrodu. Zasady uprawy kwiatów dwuletnich.

 • Rozwar wielkokwiatowy – ciekawa bylina do ogrodu. Uprawa i zastosowanie rozwaru w ogrodzie

  Rozwar wielkokwiatowy – ciekawa bylina do ogrodu. Uprawa i zastosowanie rozwaru w ogrodzie

  Rozwar wielkokwiatowy to bylina o dużych walorach dekoracyjnych. W pełni rozkwitłe kwiaty rozwaru mają dzwonkowaty kształt, a pąki kwiatowe są baloniaste i co ciekawe – otwierają się z cichych trzaskiem. Jak uprawiać rozwar w ogrodzie. Uprawa rozwaru wielkokwiatowego.

 • Funkie (hosty) - rośliny ozdobne z liści

  Funkie (hosty) - rośliny ozdobne z liści

  Funkia (hosta) to roślina, która bardzo dobrze czuje się w naszym klimacie. Jest odporna na mróz i lubi cień, dlatego powszechnie występuje w naszych ogrodach.

 • Floksy wiechowate- kwiaty nie tylko do wiejskiego ogrodu

  Floksy wiechowate- kwiaty nie tylko do wiejskiego ogrodu

  Płomyki wiechowate, zwane często od łacińskiej nazwy (Phlox paniculata) floksami, to obok piwonii, dalii czy malw, podstawowe rośliny wiejskich ogródków. Warto posadzić floksy w ogrodzie - ich kwiaty będą jego piekną ozdobą.

 • Relacja ze święta tulipanów. IX Międzynarodowe Targi Tulipanów

  Relacja ze święta tulipanów. IX Międzynarodowe Targi Tulipanów

  IX Międzynarodowe Targi Tulipanów odbyły się w dniach 1-3 maja 2017 w Chrzypsku Wielkim. Uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć pola kwitnących tulipanów i poznać ich nowe odmiany, a do tego świetnie się bawić i wygywać fantastyczne nagrody!

 • Hortensja ogrodowa: hortensja uprawa, cięcie, pielęgnacja hortensji w ogrodzie

  Hortensja ogrodowa: hortensja uprawa, cięcie, pielęgnacja hortensji w ogrodzie

  Hortensja ogrodowa: uprawa. Wszystko o hortensji ogrodowej: cięcie i pielęgnacja. Dlaczego hortensja nie kwitnie, gdzie posadzić hortensje w ogrodzie. Skala barw kwiatów hortensji jest bogata: od białej przez odcienie różu, czerwieni aż do niebieskiej i fioletowej.

 • Winobluszcz pięciolistkowy i winobluszcz trójklapowy – popularne pnącza do ogrodu, na balkon i taras

  Winobluszcz pięciolistkowy i winobluszcz trójklapowy – popularne pnącza do ogrodu, na balkon i taras

  Winobluszcz pięciolistkowy i winobluszcz trójklapowy to atrakcyjne pnącza o dekoracyjnych liściach, które jesienią pięknie przebarwiają się na czerwono. Oba winobluszcze znakomicie nadają się do obsadzania ścian, pergoli i ogrodzeń, a także do uprawy w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Dowiedz się więcej o popularnych winobluszczach: pięciolistkowym i trójklapowym. Sadzenie, uprawa, cięcie i zastosowanie winobluszczy.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia