Roślinne kompozycje

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty > Roślinne kompozycje
 • Hortensja ogrodowa: hortensja uprawa, cięcie, pielęgnacja hortensji w ogrodzie

  Hortensja ogrodowa: hortensja uprawa, cięcie, pielęgnacja hortensji w ogrodzie

  Hortensja ogrodowa: uprawa. Wszystko o hortensji ogrodowej: cięcie i pielęgnacja. Dlaczego hortensja nie kwitnie, gdzie posadzić hortensje w ogrodzie. Skala barw kwiatów hortensji jest bogata: od białej przez odcienie różu, czerwieni aż do niebieskiej i fioletowej.

 • Winobluszcz pięciolistkowy i winobluszcz trójklapowy – popularne pnącza do ogrodu, na balkon i taras

  Winobluszcz pięciolistkowy i winobluszcz trójklapowy – popularne pnącza do ogrodu, na balkon i taras

  Winobluszcz pięciolistkowy i winobluszcz trójklapowy to atrakcyjne pnącza o dekoracyjnych liściach, które jesienią pięknie przebarwiają się na czerwono. Oba winobluszcze znakomicie nadają się do obsadzania ścian, pergoli i ogrodzeń, a także do uprawy w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Dowiedz się więcej o popularnych winobluszczach: pięciolistkowym i trójklapowym. Sadzenie, uprawa, cięcie i zastosowanie winobluszczy.

 • Azalie i różaneczniki: piękne krzewy do ogrodu

  Azalie i różaneczniki: piękne krzewy do ogrodu

  Azalie i różaneczniki (rododendrony) to jedne z najpiękniejszych krzewów - warto posadzić je w ogrodzie. Dobrze wkomponowane azalie i rododendrony będą największą ozdobą ogrodu.

 • Rośliny o pierzastych kwiatach doskonałe na rabaty ogrodowe

  Rośliny o pierzastych kwiatach doskonałe na rabaty ogrodowe

  Rośliny o pierzastych kwiatach i owocostanach możemy wykorzystać w ogrodzie na różne sposoby, ale najlepiej wyglądają na rabatach ogrodowych. Poznaj najpopualrniejsze gatunki roślin o ozdobnych pierzastych kwiatostanach i owocostanach.

 • Sosny - uprawa, pielęgnacja, zastosowanie

  Sosny - uprawa, pielęgnacja, zastosowanie

  Sosny swoją popularność zawdzięczają bogactwu odmianowemu, niewielkim wymaganiom i łatwej pielęgnacji oraz licznymi możliwościami zastosowania w ogrodzie. Sosny w ogrodzie - uprawa, pielęgnacja, zastosowanie.

 • Sosna w ogrodzie - najpopularniejsze gatunki i odmiany sosen do sadzenia w ogrodzie

  Sosna w ogrodzie - najpopularniejsze gatunki i odmiany sosen do sadzenia w ogrodzie

  Sosny to jedne z najpopularniejszych drzew iglastych. Najbardziej znane - sosna pospolita, sosna czarna i sosna górska - mają wiele ciekawych odmian różniących sie między innymi wzrostem i zabariwniem igieł. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany sosen, które z powodzeniem można sadzić w ogrodach, także małych.

 • Hortensja pnąca – uprawa, pielęgnacja, zastosowanie w ogrodzie, ciekawe odmiany

  Hortensja pnąca – uprawa, pielęgnacja, zastosowanie w ogrodzie, ciekawe odmiany

  Hortensja pnąca to pnącze, którego ozdobą są liczne, błyszczące, intensywnie zielone liście oraz niezwykle dekoracyjne kwiatostany. Hortensja pnąca doskonale nadaje się do obsadzania ścian budynków i ogrodzeń. Dowiedz się, jakie warunki uprawy zapewnić hortensji pnącej i jak ją pielęgnować. Poznaj zastosowanie hortensji pnącej w ogrodzie i ciekawej odmiany tego pnącza.

 • Laurowiśnia wschodnia – wymagania, uprawa, pielęgnacja i zastosowanie w ogrodzie, odmiany laurowiśni

  Laurowiśnia wschodnia – wymagania, uprawa, pielęgnacja i zastosowanie w ogrodzie, odmiany laurowiśni

  Laurowiśnia wschodnia to krzew ozdobny o gęstym pokroju, ciekawych liściach i dekoracyjnych kwiatostanach. W ogrodzie można ją sadzić pojedynczo, w jednogatunkowych grupach lub w kompozycjach z innymi krzewami ozdobnymi. Poznaj odmiany, wymagania uprawowe i zastosowanie laurowiśni w ogrodzie. Pielęgnacja laurowiśni wschodniej.

 • Kroplik ogrodowy – doskonała roślina na rabaty i obwódki. Uprawa i odmiany kroplika

  Kroplik ogrodowy – doskonała roślina na rabaty i obwódki. Uprawa i odmiany kroplika

  Kroplik ogrodowy to wdzięczna roślina o charakterystycznych kwiatach. Uprawiając kroplik w ogrodzie należy pamietać, że nie toleruje on suszy. Dowiedz się, jakie są wymagania uprawowe kroplika i jak go pielęgnować. Poznaj ciekawe odmiany kroplika ogrodowego i jego zastosowanie w ogrodzie.

 • Wrzośce – rośliny podobne do wrzosów, ale kwitnące wiosną

  Wrzośce – rośliny podobne do wrzosów, ale kwitnące wiosną

  Wrzośce to rośliny podobne do wrzosów, ale kwitnące wiosną. Co odróżnia wrzosy od wrzośców? Poznaj gatunki i odmiany wrzośców polecane do ogrodu. Dowiedz się, jak pielęgnować wrzośce w ogrodzie. Wymagania wrzośców i ich zastosowanie w ogrodzie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia