Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Roślinne kompozycje

 • Liliowce – odmiany. Poznaj piękne odmiany liliowców

  Liliowce – odmiany. Poznaj piękne odmiany liliowców

  Liliowce to byliny o efektownych kwiatach, które możemy podziwiać przez całe lato. Warto posadzić liliowce w ogrodzie, bo są to rośliny długowieczna, a do tego nie maja zbyt wysokich wymagań. Przedstawiamy ciekawe odmiany liliowców o kwiatach różnego koloru. Wybierz najpiękniejsze odmiany liliowców do swojego ogrodu!

 • Rozwar wielkokwiatowy – ciekawa bylina do ogrodu. Uprawa i zastosowanie rozwaru w ogrodzie

  Rozwar wielkokwiatowy – ciekawa bylina do ogrodu. Uprawa i zastosowanie rozwaru w ogrodzie

  Rozwar wielkokwiatowy to bylina o dużych walorach dekoracyjnych. W pełni rozkwitłe kwiaty rozwaru mają dzwonkowaty kształt, a pąki kwiatowe są baloniaste i co ciekawe – otwierają się z cichych trzaskiem. Jak uprawiać rozwar w ogrodzie. Uprawa rozwaru wielkokwiatowego.

 • Najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu – zastosowanie i przegląd gatunków

  Najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu – zastosowanie i przegląd gatunków

  Rośliny okrywowe warto wykorzystać w ogrodzie, można je na przykład zastosować zamiast trawnika tam, gdzie trawa nie chce rosnąć lub koszenie jest trudne. Wśród roslin okrywowych na szczególną uwagę zasługują byliny. Są wśród nich gatunki zimozielone, ozdobne z liści i kwitnące. Poznaj najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu.

 • Hortensje w ogrodzie i na tarasie. ZDJĘCIA kwitnących hortensji

  Hortensje w ogrodzie i na tarasie. ZDJĘCIA kwitnących hortensji

  Hortensje to jedne z najpiękniej kwitnących krzewów ogrodowych. Bujne kwiatostany hortensji zdobią latem wiele ogrodów. Hortensje można też z powodzeniem uprawiać w pojemnikach ustawianych na tarasach. Zobacz zdjęcia obficie kwitnących hortensji w ogrodach i na tarasach. Hortensje: ZDJĘCIA.

 • Jodła – ciekawe gatunki jodły do ogrodów

  Jodła – ciekawe gatunki jodły do ogrodów

  Jodła to jedno z najpiękniejszych drzew iglastych uprawianych w ogrodzie. Jodłę w ogrodzie sadzi jako soliter bądź w kompozycji z innymi roślinami. Jodła może być dekoracją skalniaków, wrzosowisk, trawników i zbiorników wodnych. Poznaj ciekawe gatunki jodły do sadzenia w ogrodach.

 • Najpopularniejsze drzewa i krzewy o złocistych liściach i igłach

  Najpopularniejsze drzewa i krzewy o złocistych liściach i igłach

  Drzewa i krzewy o złocistych liściach są cenione w ogrodzie, gdyż dają możliwość tworzenia ciekawych, kontrastowych kompozycji roślinnych, nieco rozjaśniając wielogatunkowe aranżacje. Poznaj najpopularniejsze rośliny ogrodowe o złocistych liściach bądź igłach.

 • Zatrwiany – gatunki zatrwianów do ogrodu. Uprawa i zastosowanie zatrwianów

  Zatrwiany – gatunki zatrwianów do ogrodu. Uprawa i zastosowanie zatrwianów

  Zatrwiany to kwiaty wykorzystywane głównie jako kwiaty cięte i na suszone bukiety. Ale zatrwiany mogą też być ciekawym urozmaiceniem ogrodowych rabat. Podpowiadamy, jakie gatunki zatrwianów można uprawiać w ogrodzie. Uprawa zatrwianów i zastosowanie zatrwianów w ogrodzie.

 • 10 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie

  10 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie

  Wśród wielu roślin nadających się do uprawy w ogrodzie są takie, które chce mieć każdy właściciel ogrodu. Bo zachwycają pokrojem, kolorem, fakturą liści, kształtem korony lub kwiatów, architektoniczną formą. Poznaj 10 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie.

 • Najpopularniejsze byliny o pstrych liściach

  Najpopularniejsze byliny o pstrych liściach

  Byliny o pstrych liściach to ciekawa propozycja na ogrodowe rabaty. Rośliny, których liście mają niejednolity kolor, urozmaicą każdą kompozycję w ogrodzie. Poznajcie najpopularniejsze byliny o pstrych, mozaikowych i nakrapianych liściach.

 • Cyklameny: gatunki cyklamenów do uprawy w gruncie w ogrodzie

  Cyklameny: gatunki cyklamenów do uprawy w gruncie w ogrodzie

  Cyklameny, zwane fiołkami alpejskimi, to rośliny znane głównie z domowych parapetów. Istnieje jednak kilka gatunków cyklamenów, które można z powodzeniem uprawiać w ogrodzie. Poznajcie gatunki cyklamenów nadające się do uprawy w ogrodzie.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia