Roślinne kompozycje

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty > Roślinne kompozycje
 • Aksamitki – zastosowanie aksamitek w ogrodzie

  Aksamitki – zastosowanie aksamitek w ogrodzie

  Aksamitki to jedne z najpopularniejszych kwitnących roślin jednorocznych w naszych ogrodach. Z aksamitek możemy tworzyć ciekawe rabaty, są także znakomitym uzupełnieniem kompozycji roślinnych. Do czego jeszcze można wykorzystać aksamitki? Poznaj zastosowanie aksamitek w ogrodzie.

 • Wysokie rośliny cebulowe: korona cesarska, lilie, acidantera, czosnek ozdobny

  Wysokie rośliny cebulowe: korona cesarska, lilie, acidantera, czosnek ozdobny

  Wysokie rośliny cebulowe, takie jak korona cesarska, lilie, niektóre gatunki czosnków ozdobnych czy acidantera, stanowią ciekawe uzupełnienie rabat kwiatowych. Ich znaczne rozmiary pozwalają na efektowne ich wyeksponowanie. Poznaj wysokie rośliny cebulowe.

 • Rabaty kwiatowe w ogrodzie – ciekawe pomysły kwietnych wzorów z roślin sezonowych

  Rabaty kwiatowe w ogrodzie – ciekawe pomysły kwietnych wzorów z roślin sezonowych

  Rabaty kwiatowe w ogrodzie to znakomity sposób na jego uatrakcyjnienie. Jeśli chcemy mieć ciekawy element kolorystyczny w ogrodzie, załóżmy kwietną rabatę! Z jakich roślin sezonowych stworzyć ciekawe kwietne wzory na rabacie? Pomysły na wzory z kwiatów.

 • Serduszka – popularne gatunki, uprawa i zastosowanie

  Serduszka – popularne gatunki, uprawa i zastosowanie

  Serduszka to byliny znane z obfitego kwitnienia, atrakcyjnych pierzastodzielnych liści i charakterystycznego kształtu kwiatów. Serduszka były obowiązkową „pozycją” w ogrodach naszych babć. Teraz moda na nie powraca. Poznaj gatunki serduszek do uprawy w ogrodach i dowiedz się, jakie warunki należy im zapewnić.

 • Tojeść – gatunki tojeści do uprawy w ogrodzie i ich zastosowanie

  Tojeść – gatunki tojeści do uprawy w ogrodzie i ich zastosowanie

  Tojeść (Lysimachia) to roślina chętnie sadzona na rabatach i w pobliżu oczek wodnych. W ogrodach można sadzić różne gatunki tojeści, które charakteryzują się niewielkimi wymaganiami i obfitym kwitnieniem. Poznaj gatunki tojeści do uprawy w ogrodzie i ich zastosowanie.

 • Dzwonki – gatunki dzwonków, uprawa i zastosowanie dzwonków w ogrodzie

  Dzwonki – gatunki dzwonków, uprawa i zastosowanie dzwonków w ogrodzie

  Dzwonki to doskonałe kwiaty do ogrodu. Wśród wielu gatunków dzwonków znajdziemy zarówno te niskie, stosowane jako rośliny okrywowe i nadające się na skalniaki, jak i wysokie - znakomite na rabaty i kwiat cięty. Poznaj najpopularniejsze gatunki dzwonków do ogrodu, ich wymagania i zastosowanie. Dzwonki do ogrodu - gatunki dzwonków.

 • Nasturcja większa – zastosowanie i uprawa nasturcji

  Nasturcja większa – zastosowanie i uprawa nasturcji

  Nasturcja większa to jedna z najpopularniejszych roślin jednorocznych, znana niemal każdemu miłośnikowi ogrodów. Jej zaletą jest nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także małe wymagania uprawowe i uniwersalne zastosowanie. Co warto wiedzieć o tym gatunku?

 • Bergenia w ogrodzie – gatunki i zastosowanie bergenii

  Bergenia w ogrodzie – gatunki i zastosowanie bergenii

  Bergenia to długowieczna bylina, chętnie sadzona w ogrodach ze względu na małe wymagania. Dowiedz się, gdzie sadzić bergenie w ogrodzie i jakie jest zastosowanie bergenii. Poznaj cztery najpopularniejsze gatunki bergenii. Bergenia - bylina do ogrodu.

 • Najpopularniejsze iglaki o ozdobnych szyszkach

  Najpopularniejsze iglaki o ozdobnych szyszkach

  Iglaki o ozdobnych szyszkach to ciekawy pomysł na aranżację ogrodu. Rośliny uprawia się głównie dla ozdobnych liści oraz kwiatów. Zdarza się jednak, że atrakcyjną dekoracją są także inne fragmenty, chociażby szyszki. Poznaj iglaki ozdobne właśnie z takich, długo utrzymujących się owoców.

 • Żarnowiec, szczodrzeniec, janowiec – czym różnią się te gatunki?

  Żarnowiec, szczodrzeniec, janowiec – czym różnią się te gatunki?

  Janowiec, żarnowiec, szczodrzeniec to rośliny, które ze względu na podobne kwiaty są często mylone. Każda z nich to jednak oddzielny gatunek, nieco różniący się wyglądem od pozostałych. Czym różnią się janowiec, żarnowiec i szczodrzeniec i czy nadają się do uprawy w ogrodzie?

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia