Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Roślinne kompozycje

#
 • Hortensje w ogrodzie i na tarasie. ZDJĘCIA kwitnących hortensji

  Hortensje w ogrodzie i na tarasie. ZDJĘCIA kwitnących hortensji

  Hortensje to jedne z najpiekniej kwitnących krzewów ogrodowych. Bujne kwiatostany hortensji zdobią latem wiele ogrodów. Hortensje można tez z powodzeniem uprawiać w pojemnikach ustawianych na tarasach. Zobacz zdjęcia obficie kwitnących hortensji w ogrodach i na tarasach. Hortensje: ZDJĘCIA.

 • Jodła – ciekawe gatunki jodły do ogrodów

  Jodła – ciekawe gatunki jodły do ogrodów

  Jodła to jedno z najpiękniejszych drzew iglastych uprawianych w ogrodzie. Jodłę w ogrodzie sadzi jako soliter bądź w kompozycji z innymi roślinami. Jodła może być dekoracją skalniaków, wrzosowisk, trawników i zbiorników wodnych. Poznaj ciekawe gatunki jodły do sadzenia w ogrodach.

 • Najpopularniejsze drzewa i krzewy o złocistych liściach i igłach

  Najpopularniejsze drzewa i krzewy o złocistych liściach i igłach

  Drzewa i krzewy o złocistych liściach są cenione w ogrodzie, gdyż dają możliwość tworzenia ciekawych, kontrastowych kompozycji roślinnych, nieco rozjaśniając wielogatunkowe aranżacje. Poznaj najpopularniejsze rośliny ogrodowe o złocistych liściach bądź igłach.

 • Zatrwiany – gatunki zatrwianów do ogrodu. Uprawa i zastosowanie zatrwianów

  Zatrwiany – gatunki zatrwianów do ogrodu. Uprawa i zastosowanie zatrwianów

  Zatrwiany to kwiaty wykorzystywane głównie jako kwiaty cięte i na suszone bukiety. Ale zatrwiany mogą też być ciekawym urozmaiceniem ogrodowych rabat. Podpowiadamy, jakie gatunki zatrwianów można uprawiać w ogrodzie. Uprawa zatrwianów i zastosowanie zatrwianów w ogrodzie.

 • 10 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie

  10 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie

  Wśród wielu roślin nadających się do uprawy w ogrodzie są takie, które chce mieć każdy właściciel ogrodu. Bo zachwycają pokrojem, kolorem, fakturą liści, kształtem korony lub kwiatów, architektoniczną formą. Poznaj 10 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie.

 • Najpopularniejsze byliny o pstrych liściach

  Najpopularniejsze byliny o pstrych liściach

  Byliny o pstrych liściach to ciekawa propozycja na ogrodowe rabaty. Rośliny, których liście mają niejednolity kolor, urozmaicą każdą kompozycję w ogrodzie. Poznajcie najpopularniejsze byliny o pstrych, mozaikowych i nakrapianych liściach.

 • Cyklameny: gatunki cyklamenów do uprawy w gruncie w ogrodzie

  Cyklameny: gatunki cyklamenów do uprawy w gruncie w ogrodzie

  Cyklameny, zwane fiołkami alpejskimi, to rośliny znane głównie z domowych parapetów. Istnieje jednak kilka gatunków cyklamenów, które można z powodzeniem uprawiać w ogrodzie. Poznajcie gatunki cyklamenów nadające się do uprawy w ogrodzie.

 • Bażyna – ciekawa roślina wrzosowata. Uprawa bażyny w ogrodzie

  Bażyna – ciekawa roślina wrzosowata. Uprawa bażyny w ogrodzie

  Bażyna to dość mało znana roślina wrzosowata, która jednak zasługuje na większą uwagę. Bażyna znakomicie nadaje się na wrzosowiska i skalniaki. Dzięki płożącemu pokrojowi, bażyna doskonale nadaje się do tworzenia roślinnych kobierców.

 • Winorośl pachnąca – uprawa, cięcie i zastosowanie winorośli w ogrodzie

  Winorośl pachnąca – uprawa, cięcie i zastosowanie winorośli w ogrodzie

  Winorośl pachnąca to oryginalne pnącze o pachnących kwiatach i ozdobnych liściach, które jesienią przebarwiają się na żółto. Podpowiadamy, jak uprawiać winorośl pachnącą, jak pielęgnować i ciąć to pnącze. Winorośl pachnąca – uprawa i zastosowanie w ogrodzie.

 • Skalniak w donicy - ciekawy pomysł na aranżację balkonu i tarasu

  Skalniak w donicy - ciekawy pomysł na aranżację balkonu i tarasu

  Balkony i tarasy najczęściej ozdabiamy roślinami posadzonymi w donicach i skrzynkach. Można też stworzyć mini skalniak w okrągłej ceramicznej misie. Oto propozycja aranżacji balkonu dla miłośników skalnych ogrodów. Skalniak w donicy.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia