Roślinne kompozycje

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty > Roślinne kompozycje
 • Hortensja pnąca i przywarka japońska - doskonałe rośliny do miejsc zacienionych! [WIDEO]

  Hortensja pnąca i przywarka japońska - doskonałe rośliny do miejsc zacienionych! [WIDEO]

  Hortensja pnąca i przywarka japońska to pnącza, które z powodzeniem można sadzić w miejscach zacienionych. Poznaj te rośliny i ich ciekawe odmiany. zobacz film o hortensji pnącej i przywarce japońskiej.

 • Platan klonolistny - duże drzewo. Czy platan nadaje się do ogrodu?

  Platan klonolistny - duże drzewo. Czy platan nadaje się do ogrodu?

  Platan klonolistny to okazałe drzewo liściaste o grubym pniu i rozłożystych konarach. Jest sadzony w parkach oraz wzdłuż dróg i alei. Poznaj wymagania platana i jego odmiany. Dowiedz się, czy platany nadają się do sadzenia w ogrodach, gdzie najlepiej sadzić platany i jakie mają wymagania.

 • Rośliny lubiące kwaśną glebę, czyli rośliny kwasolubne

  Rośliny lubiące kwaśną glebę, czyli rośliny kwasolubne

  Rośliny kwasolubne to rośliny, które lubią kwaśną glebę. To znaczy, że dobrze rosną, rozwijają się i kwitną w podłożu, które ma kwaśny odczyn. Przygotowaliśmy krótki  przegląd najważniejszych gatunków roślin kwasolubnych. Poznaj najważniejsze rośliny lubiące kwaśną glebę: drzew, krzewów, bylin i roślin jednorocznych i ich zastosowanie w ogrodzie.

 • Śliwy ozdobne – najpopularniejsze gatunki i odmiany ozdobnych śliw do ogrodu

  Śliwy ozdobne – najpopularniejsze gatunki i odmiany ozdobnych śliw do ogrodu

  Śliwy ozdobne to drzewka, których największymi walorami są pięknie wybarwione liście, ciekawy pokrój oraz liczne, białe lub różowe kwiaty. Śliwy ozdobne w ogrodach mogą mieć różne zastosowanie. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany ozdobnych śliw oraz warunki ich uprawy.

 • Miniaturowe krzewy liściaste – doskonałe na skalniaki i do małego ogrodu

  Miniaturowe krzewy liściaste – doskonałe na skalniaki i do małego ogrodu

  Miniaturowe krzewy liściaste znakomicie nadają się do małego ogrodu. Ich niewielki rozmiary sprawiają, że są również doskonałe do sadzenia na skalniakach. Poznaj polecane gatunki i odmiany krzewów o małych rozmiarach, które nie zajmą w ogrodzie zbyt dużo miejsca.

 • Penstemony - ciekawe rośliny o dekoracyjnych dzwonkowatych kwiatach

  Penstemony - ciekawe rośliny o dekoracyjnych dzwonkowatych kwiatach

  Penstemony to byliny lub półkrzewy o dekoracyjnych rurkowato-dzwonkowatych kwiatach o intensywnych kolorach, chętnie odwiedzanych przez owady. Te ciekawe rośliny są coraz częściej sadzone w ogrodach. Penstemony znakomicie nadają się do sadzenia w grupach na rabatach bylinowych. Ich barwne kwiaty mogą zdobić ogród nawet dwa miesiące!

 • Ciemierniki - byliny kwitnące już zimą. Poznaj gatunki ciemierników

  Ciemierniki - byliny kwitnące już zimą. Poznaj gatunki ciemierników

  Ciemierniki to jedne z najwcześniej zakwitających bylin – ich efektowne kwiaty pojawiają się zwykle na przedwiośniu,  a nawet jeszcze zimą. Poznaj gatunki ciemierników. Uprawa i zastosowanie ciemierników w ogrodzie.

 • Zasady urządzania małego ogrodu

  Zasady urządzania małego ogrodu

  Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu. Zasady urządzania małego ogrodu - poradnik.

 • Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

  Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

  Ostrokrzewy to krzewy o ozdobnych liściach oraz owocach. Wśród ponad 300 gatunków ostrokrzewu są rośliny o liściach zimozielonych bądź sezonowych. Poznaj najpopualrniejsze gatunki ostrokrzewu.

 • Trawy ozdobne. Rabata z traw ozdobnych: jakie gatunki wybrać

  Trawy ozdobne. Rabata z traw ozdobnych: jakie gatunki wybrać

  Podobają ci się trawy ozdobne? Podpowiadamy, jakie wybrać trawy ozdobne do ogrodu. A może założyć w ogrodzie rabatę tylko z traw? Jak pielęgnować trawy ozdobne? Trawy ozdobne ODMIANY: przegląd.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia