Roślinne kompozycje

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty > Roślinne kompozycje
 • Śliwy ozdobne – najpopularniejsze gatunki i odmiany ozdobnych śliw do ogrodu

  Śliwy ozdobne – najpopularniejsze gatunki i odmiany ozdobnych śliw do ogrodu

  Śliwy ozdobne to drzewka, których największymi walorami są pięknie wybarwione liście, ciekawy pokrój oraz liczne, białe lub różowe kwiaty. Śliwy ozdobne w ogrodach mogą mieć różne zastosowanie. Poznaj najpopularniejsze gatunki i odmiany ozdobnych śliw oraz warunki ich uprawy.

 • Miniaturowe krzewy liściaste – doskonałe na skalniaki i do małego ogrodu

  Miniaturowe krzewy liściaste – doskonałe na skalniaki i do małego ogrodu

  Miniaturowe krzewy liściaste znakomicie nadają się do małego ogrodu. Ich niewielki rozmiary sprawiają, że są również doskonałe do sadzenia na skalniakach. Poznaj polecane gatunki i odmiany krzewów o małych rozmiarach, które nie zajmą w ogrodzie zbyt dużo miejsca.

 • Penstemony - ciekawe rośliny o dekoracyjnych dzwonkowatych kwiatach

  Penstemony - ciekawe rośliny o dekoracyjnych dzwonkowatych kwiatach

  Penstemony to byliny lub półkrzewy o dekoracyjnych rurkowato-dzwonkowatych kwiatach o intensywnych kolorach, chętnie odwiedzanych przez owady. Te ciekawe rośliny są coraz częściej sadzone w ogrodach. Penstemony znakomicie nadają się do sadzenia w grupach na rabatach bylinowych. Ich barwne kwiaty mogą zdobić ogród nawet dwa miesiące!

 • Ciemierniki - byliny kwitnące już zimą. Poznaj gatunki ciemierników

  Ciemierniki - byliny kwitnące już zimą. Poznaj gatunki ciemierników

  Ciemierniki to jedne z najwcześniej zakwitających bylin – ich efektowne kwiaty pojawiają się zwykle na przedwiośniu,  a nawet jeszcze zimą. Poznaj gatunki ciemierników. Uprawa i zastosowanie ciemierników w ogrodzie.

 • Zasady urządzania małego ogrodu

  Zasady urządzania małego ogrodu

  Jak urządzić mały ogród? Czy jest możliwe urządzenie ładnego, kameralnego i funkcjonalnego ogrodu na małej powierzchni? Aranżacja małego ogrodu, rośliny do małego ogrodu. Zasady urządzania małego ogrodu - poradnik.

 • Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

  Ostrokrzewy: krzewy o dekoracyjnych liściach i owocach

  Ostrokrzewy to krzewy o ozdobnych liściach oraz owocach. Wśród ponad 300 gatunków ostrokrzewu są rośliny o liściach zimozielonych bądź sezonowych. Poznaj najpopualrniejsze gatunki ostrokrzewu.

 • Trawy ozdobne. Rabata z traw ozdobnych: jakie gatunki wybrać

  Trawy ozdobne. Rabata z traw ozdobnych: jakie gatunki wybrać

  Podobają ci się trawy ozdobne? Podpowiadamy, jakie wybrać trawy ozdobne do ogrodu. A może założyć w ogrodzie rabatę tylko z traw? Jak pielęgnować trawy ozdobne? Trawy ozdobne ODMIANY: przegląd.

 • Modne ozdoby grobów na Wszystkich Świętych: wiązanki i wieńce nagrobne

  Modne ozdoby grobów na Wszystkich Świętych: wiązanki i wieńce nagrobne

  Wiązanki na pomnik: inspiracje jak ozdobić groby, jak wykonać wiązanki na cmentarz. W dzień Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy groby bliskich i ozdabiamy je kwiatami. Co jest modne do przyozdabiania grobów na Wszystkich Świętych? Wiązanki i wieńce nagrobne.

 • Hortensje do ogrodu - najpopularniejsze gatunki hortensji sadzone w ogrodach

  Hortensje do ogrodu - najpopularniejsze gatunki hortensji sadzone w ogrodach

  Obficie kwitnące hortensje to wyjątkowa ozdoba ogrodu. Do najpopularniejszych gatunków hortensji sadzonych w ogrodach należą: hortensja ogrodowa, hortensja bukietowa, hortensja pnąca, hortensja piłkowana, hortensja dębolistna. Dowiedz się czym różnią się te gatunki hortensji i jakie jest zastosowanie hortensji w ogrodach.

 • Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

  Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

  Kapusta ozdobna to jedyny gatunek kapusty uprawianej w celach dekoracyjnych. W ogrodach sadzi się ją na rabatach. Znakomicie nadaje się również do ozdabiania grobów. Jak uprawiać kapustę ozdobną w ogrodzie. Uprawa i zastosowanie kapusty ozdobnej.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia