Kwiaty i rośliny na rabaty

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty
Magnolie w ogrodzie: gatunki i odmiany magnolii polecane do ogrodu

Zanim posadzimy magnolie w ogrodzie, warto poznać jej gatunki i odmiany, które różnią się m.in. rozmiarami. Poznaj gatunki i odmiany ...

Zatrwiany – gatunki zatrwianów do ogrodu. Uprawa i zastosowanie zatrwianów

Zatrwiany to kwiaty wykorzystywane głównie jako kwiaty cięte i na suszone bukiety. Ale zatrwiany mogą też być ciekawym urozmaiceniem ogrodowych ...

Krzewy liściaste: ostrokrzew. Gatunki ostrokrzewu polecane do sadzenia w ogrodzie

Najlepszym ostrokrzewem do uprawy w naszym klimacie jest zimozielony ostrokrzew Meservy, ale w ogrodzie można sadzić także inne gatunki ostrokrzewu. ...

Roślinne kompozycje

  • Wiciokrzewy: uprawa i pielęgnacja wiciokrzewów w ogrodzie

    Wiciokrzewy: uprawa i pielęgnacja wiciokrzewów w ogrodzie

    Uprawa i pielęgnacja wiciokrzewów w ogrodzie. Wiciokrzewy to przepiękne pnącza obficie wytwarzające rurkowate kwiaty, które można uprawiać niemal w każdym ogrodzie. Nie sprawiają problemów, o ile spełni się ich podstawowe potrzeby. Podpowiadamy jak pielęgnować wiciokrzewy. Uprawa wiciokrzewów w ogrodzie: stanowisko, podłoże, podlewanie, nawożenie i cięcie wiciokrzewów.

     

Szkodniki roślin i choroby roślin

Pantofelnik - roślina doniczkowa o oryginalnych kwiatach. Pielegnacja pantofelnika

Pantofelnik, czyli kalceolaria, to roślina doniczkowa o wyjątkowo ciekawych, ozdobnych kwiatach. Podpowiadamy, jak pielęgnować pantofelnik w domu. Kalceolaria - pielegnacja: podlewanie, nawożenie, stanowisko.

Storczyk Cymbidium - uprawa w domu. Jak pielęgnować Cymbidium

Cymbidium to jeden z popularnych rodzajów storczyków, które można z powodzeniem uprawiać w domu jako roślinę doniczkową. Cymbidium pochodzi z podnóża Himalajów i dlatego lubi chłodne warunki uprawy.

Najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu – zastosowanie i przegląd gatunków

Rośliny okrywowe warto wykorzystać w ogrodzie, można je na przykład zastosować zamiast trawnika tam, gdzie trawa nie chce rosnąć lub koszenie jest trudne. Wśród roslin okrywowych na szczególną uwagę zasługują byliny. Są wśród nich gatunki zimozielone, ozdobne z liści i kwitnące. Poznaj najpopularniejsze byliny okrywowe do ogrodu.

Sadziec purpurowy – mało wymagająca bylina do każdego ogrodu

Sadziec purpurowy to roślina łatwa w uprawie, którą śmiało można polecić osobom początkującym. Ta wysoka bylina tworzy efektowne kwiatostany. Sadziec purpurowy - wymagania i zastosowanie w ogrodzie.

  • Chore sosny

    Dzień dobry, od pewnego czasu na działce usychają mi kolejno sosny - zaczyna się od opadania kory, potem drzewo schnie ku górze. Pod korą widać duże otwory po szkodniku - wielokrotnie większe niż po ...

Temat miesiąca
Skuteczne nawadnianie roślin w ogrodzie, na balkonie i tarasie’

Rośliny do życia potrzebują wody. Co zrobić, aby zapewnić im wystarczającą ilość wody? Jak utrzymać odpowiednia wilgotność podłoża?

Kompozycje na grób
Kompozycje na grób

Zbliżają się zaduszki.. Wrto już teraz pomyśleć o kompozycjach nagrobnych. Ostatnio miałam okazję...

Ogrodniku przeczytaj
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Kwiaty i rośliny na rabaty. Piękne kwiaty ogrodowe, rośliny i kwiaty rabatowe, aranżacje ogrodów tarasów i balkonów. Niezwykłe kompozycje roślinne, kompozycje z kwiatów. Modne rabaty, rośliny ozdobne na rabatach. Podpowiadamy jak założyć rabatę, jakie wybrać rośliny i kwiaty na rabaty. Rabaty cieniste, rabaty podwyższone, rabaty bylinowe. Porady, podpowiedzi, wskazówki jak założyć rabatę. Zobacz jak zaprojektować rabatę. Różne gatunki roślin na rabaty. Dowiedz się jak zrobić rabatę z traw, jakie gatunki wybrać. Pielęgnowanie rabat. Kamienne kompozycje, skalniaki, ogrody żwirowe, murki, obramowanie rabat. Najlepsze kwiaty i rośliny rabatowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia