Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Kwiaty i rośliny na rabaty

#
Krokusy - wiosenne kwiaty cebulowe. Kiedy i jak sadzić krokusy

Krokusy to jedne z najpopularniejszych roslin cebulowych kwitnących wiosną - ich kwiaty pojawiają się już na przełomie lutego i marca. ...

Modrzew: drzewo iglaste zrzucające igły na zimę

Zmiennością barwy igieł podczas sezonu, modrzew może konkurować z wieloma drzewami liściastymi. Czy warto posadzić modrzew w wogrodzie?

Uprawa mieczyków w ogrodzie. Najpopularniejsze odmiany mieczyka ogrodowego

Mieczyk ogrodowy to ceniona roślina ozdobna o okazałych kwiatach. Podpowiadamy jak uprawiać mieczyki w ogrodzie. Poznaj najpopularniejsze odmiany mieczyka ogrodowego ...

Roślinne kompozycje

#
 • Ciekawe odmiany róż do ogrodu i na balkon

  Ciekawe odmiany róż do ogrodu i na balkon

  Spośród licznych odmian róż wiele znakomicie nadaje się zarówno do sadzenia w ogrodach, jak i do uprawy w pojemnikach na balkonie czy tarasie. Poznaj ciekawe odmiany róż, które można posadzić w gruncie i w pojemnikach.

Szkodniki roślin i choroby roślin

#
 • Opuchlak truskawkowiec: groźny szkodnik truskawek

  Opuchlak truskawkowiec: groźny szkodnik truskawek

  Opuchlak truskawkowiec to groźny szkodnik truskawek, żerujący nocą, uszkadzający truskawki, poziomki, maliny, azalię, brzoskwinie, różaneczniki, winorośl, cisy i inne rośliny. Jakie szkody wyrządza opuchlak truskawkowiec w truskawkach? Jak zwalczać opuchlaka truskawkowca?

Uprawa kawy w domu. Kawa: uprawa doniczkowa

Uprawa kawy w doniczce w domu: poradnik. Kawa, a właściwie kawowiec, to krzew, który z powodzeniem nadaje się do uprawy doniczkowej w domu. Podpowiadamy, jak uprawiać kawę w domu.

Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki Dendrobium

Storczyki z rodzaju Dendrobium mają szczególne wymagania uprawowe. Podpowiadamy jak pielęgnować storczyki Dendrobium uprawiane w domu. Uprawa storczyków Dendrobium w domu.

Azalie w ogrodzie: feria barw. Azalie wymagania, pielęgnacja, uprawa

Azalie w ogrodzie są cenione za niezliczoną ilość kolorów dostępnych w setkach odmian. Jeśli chcesz mieć kolorowy ogród, posadź azalie. Przeczytaj jak pielegnować azalie, by intensywnie kwitły, sprawdź jakie azalia ma wymagania.

Jeżówka – modna bylina do ogrodu. ZDJĘCIA kolorowych odmian jeżówki

Jeżówka z roku na rok staje się coraz modniejsza. Coraz częściej sadzi się jeżówkę na ogrodowych rabatach. Poznaj piękne odmiany jeżówki o kwiatach w różnych kolorach. Odmiany jeżówki ZDJĘCIA.

 • Gdzie przyciąć?

  Witam, chciałam zapytać, przy którym oczku (załączam zdjęcie) proponowałaby Pani obciąć pęd przekwitniętej orchidei, by obficie kwitła? Zwróćmy uwagę na to, iż pierwsze "oczko" znajduje się przy samych korzeniach. Różne strony internetowe ...

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Zima trzyma
Zima trzyma

Choc mróz odpuścił, to zima trzyma. Jak tam wasze ogrody? Nadal zasypane śniegiem? Przynajmniej...

Ogrodniku przeczytaj #
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN
2080 roślin w nowym wydaniu KATALOGU ROŚLIN

Katalog Roślin wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich to baza 2080 sprawdzonych i dostępnych na polskim rynku roślin, opisanych przez ośmiu wybitnych specjalistów i praktyków.

Kwiaty i rośliny na rabaty. Piękne kwiaty ogrodowe, rośliny i kwiaty rabatowe, aranżacje ogrodów tarasów i balkonów. Niezwykłe kompozycje roślinne, kompozycje z kwiatów. Modne rabaty, rośliny ozdobne na rabatach. Podpowiadamy jak założyć rabatę, jakie wybrać rośliny i kwiaty na rabaty. Rabaty cieniste, rabaty podwyższone, rabaty bylinowe. Porady, podpowiedzi, wskazówki jak założyć rabatę. Zobacz jak zaprojektować rabatę. Różne gatunki roślin na rabaty. Dowiedz się jak zrobić rabatę z traw, jakie gatunki wybrać. Pielęgnowanie rabat. Kamienne kompozycje, skalniaki, ogrody żwirowe, murki, obramowanie rabat. Najlepsze kwiaty i rośliny rabatowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia