Kwiaty i rośliny na rabaty

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty
Golteria rozesłana: roślina na wrzosowiska i do doniczek. Uprawa golterii

Golteria to roślina zimozielona – zdobi nasz ogród zimą przebarwionymi liśćmi i dekoracyjnymi owocami. Podpowiadamy jak uprawiać golterię w ogrodzie. ...

Aranżacja ogrodu: wąski ogród. Jak urządzić wąskie fragmenty ogrodu

Pomysł na wąski ogród. Dobra aranżacja ogrodu i zagospodarowanie działki, pozwala wykorzystać nawet jej małe i wąskie, pozornie bezużyteczne fragmenty. ...

Pnącza przy ścianie. Pomysł na kącik wypoczynkowy

Oto pomysł na niewielki kącik wypoczynkowy przy ścianie domu. Posadzono tutaj pnącza oraz bukszpan, lawendę i orliki. Zobacz, jaki uroczy!

Roślinne kompozycje

  • Pnącza, które nie potrzebują cięcia: akebia, kokornak, cytryniec  [WIDEO]

    Pnącza, które nie potrzebują cięcia: akebia, kokornak, cytryniec [WIDEO]

    Pnącza, które nie potrzebują cięcia to doskonała propozycja dla tych, którzy na pielęgnację ogrodu nie mogę poświęcić dużo czasu. Oryginalne i dekoracyjne pnącza niewymagające cięcia: akebia, kokornak i cytryniec. Zobacz film z radami dotyczącymi pielęgnacji pnączy, które nie potrzebują przycinania.

Szkodniki roślin i choroby roślin

Zanokcica (asplenium) – domowa paproć doniczkowa do miejsc półcienistych

Zanokcica (łac. Asplenium) to jedna z chętniej uprawianych paproci domowych. Podpowiadamy jak pielęgnować tę paprotkę. Uprawa asplenium w doniczce.

Storczyki - najlepsze kwiaty doniczkowe na Walentynki

Wśród wielu roślin doniczkowych kwitnących zimą, na walentynkowy prezent znakomicie nadają się storczyki. Zobacz ZDJĘCIA STORCZYKÓW. Kwiaty na Walentynki: storczyki.

Przedogródek: między ulicą a domem

Przedogródkiem nazywamy część działki położoną w części frontowej. Warto dbać o jej wygląd, bo jest wizytówką posesji.

Wąski ogródek: jak zagospodarować wąski pas wzdłuż elewacji budynku

Zagospodarowanie stosunkowo wąskiego pasa terenu wzdłuż elewacji domu nie jest proste, szczególnie wtedy, gdy ziemia w tym miejscu jest sucha i piaszczysta. Jeżeli nie mamy w planie inwestowania w wymianę podłoża, trzeba do nasadzeń wybrać rośliny mało wymagające i odporne na okresową suszę.

  • Cytrusy - brązowieją liście

    Dzień dobry. Kupiłem w maju 5 drzewek cytrusowych: 4 cytryny i jedną mandarynkę. Wszystko do niedawna było w porządku. Wyhodowałem ładne owoce, ale w ostatnich 2 miesiącach coś złego zaczęło się dziać ...

Choinka
Choinka

Choinki, choineczki - ten rozmiar i rodzaj sprzedaje się u nas na święta jak świeże bułeczki. :)...

Ogrodniku przeczytaj
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu
KATALOGI ROŚLIN – pomocne publikacje przy wyborze roślin do ogrodu

W doborze roślin do ogrodu bardzo pomocne są katalogi roślin. Zawierają one najważniejsze informacje na temat cech roślin, wymagań, pielęgnacji, możliwości zastosowania. Opisy roślin w katalogach są ilustrowane pięknymi zdjęciami.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Kwiaty i rośliny na rabaty. Piękne kwiaty ogrodowe, rośliny i kwiaty rabatowe, aranżacje ogrodów tarasów i balkonów. Niezwykłe kompozycje roślinne, kompozycje z kwiatów. Modne rabaty, rośliny ozdobne na rabatach. Podpowiadamy jak założyć rabatę, jakie wybrać rośliny i kwiaty na rabaty. Rabaty cieniste, rabaty podwyższone, rabaty bylinowe. Porady, podpowiedzi, wskazówki jak założyć rabatę. Zobacz jak zaprojektować rabatę. Różne gatunki roślin na rabaty. Dowiedz się jak zrobić rabatę z traw, jakie gatunki wybrać. Pielęgnowanie rabat. Kamienne kompozycje, skalniaki, ogrody żwirowe, murki, obramowanie rabat. Najlepsze kwiaty i rośliny rabatowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia