Kwiaty i rośliny na rabaty

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Kwiaty i rośliny na rabaty
Floksy - kwiaty nie tylko do wiejskiego ogrodu

Płomyki wiechowate, zwane często od łacińskiej nazwy (Phlox paniculata) floksami, to obok piwonii, dalii czy malw, podstawowe rośliny wiejskich ogródków. ...

Kwitnące byliny zdobią ogród latem. Jakie byliny wybrać?

Letni ogród to przestrzeń wypełniona kolorowymi kwiatami. Najlepszym materiałem na takie kompozycje są byliny, które będą zdobiły ogród przez wiele ...

Najpopularniejsze byliny zimozielone do ogrodów

Byliny zimozielone to dobry pomysł na to, by nasz ogród także późną jesienią i zimą był atrakcyjny. Poznaj najpopularniejsze byliny ...

Roślinne kompozycje

Szkodniki roślin i choroby roślin

  • Mszyce w ogrodzie: zwalczanie mszyc. Sprawdzone sposoby na mszyce

    Mszyce w ogrodzie: zwalczanie mszyc. Sprawdzone sposoby na mszyce

    Mszyce w ogrodzie to częste szkodniki rośliny. Zwalczanie mszyc jest dość trudne. Poznaj sposoby na mszyce: jak zapobiegać pojawianiu się mszyc, jakie są domowe sposoby na mszyce oraz tępienie mszyc środkami chemicznymi, skuteczne preparaty na mszyce i ich stosowanie.

Podlewanie roślin doniczkowych

Chętnie ozdabiamy nasze wnętrza roślinami doniczkowymi. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest podlewanie roślin doniczkowych. Podpowiadamy jak prawidłowo podlewać rośliny doniczkowe uprawiane w mieszkaniach.

Paphiopedilum: storczyk o kwiatach jak dzbanki. Uprawa Paphiopedilum w domu

Storczyki z rodzaju Paphiopedilum rosną w naturze w południowo wschodniej Azji, na wysokości 1500–2000 m n.p.m., w lasach równikowych oraz na zboczach gór.

Ogród wiosenny z kwitnącymi roślinami cebulowymi

Oto ogród, w którym tak dobrano rośliny, by wiosną zachwycał wielobarwnymi kwiatami. W tym ogrodzie kwitną rośliny cebulowe. Najpierw rozwijają się rośliny cebulowe: przebiśniegi, cebulice, krokusy, hiacynty, tulipany, narcyzy. Wiosenny ogród.

Sofora chińska – efektowne drzewo o rozłożystej koronie

Sofora chińska to drzewo o szerokiej, rozłożystej koronie. Czy sofora chińska nadaje się do naszych ogrodów? Jak uprawiać soforę w naszym klimacie?

Temat miesiąca
Jesienne rozmnażanie i odmładzanie bylin i warzyw wieloletnich’

Jesienne rozmnażanie i odmładzanie bylin oraz warzyw wieloletnich to zabieg, dzięki któremu rośliny staną się w kolejnym sezonie silniejsze oraz wydadzą większe kwiaty, a liście będą bardziej okazałe. Jakie byliny można rozmnażać i odmładzać jesienią? Poznaj zasady jesiennego rozmnażania bylin i warzyw wieloletnich.

Pastelowe bukiety
Pastelowe bukiety

Kolejny pudrowy słodziak :) Na bazie róż prima balerina, róży gałązkowej bombastic i...

Ogrodniku przeczytaj
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"
"OGRÓD Z CHARAKTEREM. Jak go stworzyć"

"Ogród z charakterem" to książka napisana w sposób zachęcający do natychmiastowego zastosowania w ogrodach zawartych w niej wskazówek. Cennym jej walorem są liczne, piekne zdjęcia. Album o ogrodach.

Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście
Miejskie ogrody: poradnik, jak urządzić ogród w mieście

"Miejskie ogrody” to ilustrowany poradnik dla tych wszystkich, którzy chcą zaniedbany ogródek, podwórko, taras na dachu czy balkon zamienić w urokliwą i łatwą w utrzymaniu oazę zieleni.

Kwiaty i rośliny na rabaty. Piękne kwiaty ogrodowe, rośliny i kwiaty rabatowe, aranżacje ogrodów tarasów i balkonów. Niezwykłe kompozycje roślinne, kompozycje z kwiatów. Modne rabaty, rośliny ozdobne na rabatach. Podpowiadamy jak założyć rabatę, jakie wybrać rośliny i kwiaty na rabaty. Rabaty cieniste, rabaty podwyższone, rabaty bylinowe. Porady, podpowiedzi, wskazówki jak założyć rabatę. Zobacz jak zaprojektować rabatę. Różne gatunki roślin na rabaty. Dowiedz się jak zrobić rabatę z traw, jakie gatunki wybrać. Pielęgnowanie rabat. Kamienne kompozycje, skalniaki, ogrody żwirowe, murki, obramowanie rabat. Najlepsze kwiaty i rośliny rabatowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia