Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Odmiana wiśni - jaką wybrać?

Odmiana wiśni - jaką wybrać?

Mam działkę i ostatnio nie mogłem dać sobie rady z 8-letnią wiśnią - wciąż chorowała. Oczywiście stosowałem środki ochrony roślin. Jaką spośród nowych odmian wiśni wybrać, aby była najbardziej odporna na choroby, a jednocześnie dobrze owocowała?

Odmiana wiśni powinna być przede wszystkim samopylna, szczególnie jeśli chce Pan posadzić tylko 1 drzewo. Sporo jest odmian, które są wystarczająco wytrzymałe na mróz i odporne na choroby. Myślę, że sprawdzi się Debreceni z Botermo (możliwych kilka rodzajów pisowni tej nazwy) - węgierska odmiana, która zawojowała tamtejsze sady. Doskonała zarówno na przetwory, jak i do bezpośredniego spożycia. Rodzi duże (22-24 mm), sercowate owoce o czerwonej skórce i barwnym soku. Smaczniejsza i daleko bardziej odporna od popularnej Łutówki. Dojrzewa w pierwszej dekadzie lipca. Powinna być dostępna w każdej większej szkółce oferującej drzewka wiśni. Można się pokusić też o znalezienie odmiany Wczesna Ludwika - o podobnych wymaganiach, ale dojrzewającej wcześniej (około połowy czerwca). Różni się od poprzedniej wyglądem owoców, które mają pomarańczowo-żółty miąższ i bezbarwny sok. Ciekawą odmianą o podobnych owocach jest również Hortensja, ale raczej trudno znaleźć jej drzewka w handlu.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Czy fotowoltaika się opłaca?

Witam serdecznie wszystkich blogerów, jest to mój pierwszy wpis na blogu. Właśnie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia