Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Pomarszczone liście storczyka

Pomarszczone liście storczyka

Kupiłam w kwiaciarni storczyka Phalaenopsis. Na początku było wszystko dobrze. Po krótkim czasie zaczęły marszczyć się liście, a korzenie zupełnie (ale nie wszystkie) wysuszyły się. Dziwne jest to, że mały liść zaczyna rosnąć od góry, a roślina nadal ma kwiaty (kwiaty nie opadają). Miejsca nie zmieniałam. Jak ją podlewać (dotychczas podlewałam tylko trochę raz w tygodniu)? Czy pomarszczone liście będą takie jak dawniej? Dlaczego tak się dzieje?

Witam. Z opisu wygląda, że storczyk jest zbytnio wysuszony, bo i liście tracą turgor i korzenie są suche. Phalaenopsis należy podlewać obficie, ale rzadko. W praktyce robi się to przez zanurzenie całej doniczki w większym pojemniku z wodą (po brzegi), na 40-60 minut, aby podłoże dobrze nasiąkło. Po tym czasie należy wodę z doniczki odsączyć i czekać do zupełnego wyschnięcia podłoża. Czy są to 3, 6, czy 10 dni zależy od temperatury i wilgotności otoczenia. Proszę także przeczytać Przewodnik dla Początkujących: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html oraz podstawowe zasady uprawy storczyków: http://www.orchidarium.pl/uprawa/uprawa.htm Jeżeli zastosuje się Pani do wymienionych zaleceń, liście powinny odzyskać turgor.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Czy fotowoltaika się opłaca?

Witam serdecznie wszystkich blogerów, jest to mój pierwszy wpis na blogu. Właśnie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia