Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Wiąz holenderski

Wiąz holenderski

Uprzejmie proszę o podanie jak i kiedy (ile razy) należy ciąć wiąz holenderski, aby korona miała kształt tulipana. Trochę go przycięłam, ale czy nie potrzeba więcej?

Wiąz holenderski „z natury” ma tulipanowaty pokrój i zachowanie tego kształtu nie wymaga formowania. Nie zaleca się cięcia tego gatunku wiązu, gdyż później słabo odrasta. Poza tym rany po cięciu są miejscem wdawania infekcji, zwiększy to ryzyko zachorowania wiązu, który jest dość podatny na choroby.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Zima - nie zima.
Zima - nie zima.

Koniec stycznia a tu czort wie co jest - teoretycznie powinna być zima a w praktyce...? Sniegu...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia