Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Gniją korzenie storczyka

Gniją korzenie storczyka

Mojemu storczykowi gniją korzenie, są suche i puste (lecz jeszcze lekko zielone), a wraz z nimi zaczynają także gnić łodygi, natomiast u góry są twarde i zielone. Nie wiem, co się dzieje? Proszę o pomoc!

Witam. Prawdopodobnie storczyk został najpierw zupełnie zasuszony, a następnie zbyt gwałtownie usiłowano go nawodnić. Proszę roślinę wyjąć z doniczki, delikatnie usunąć stare podłoże, usunąć wszystkie zgniłe i suche korzenie, a cięcia posypać sproszkowanym węglem drzewnym lub cynamonem. To co zostanie, o ile będzie jeszcze coś zielonego, ma szansę przeżyć. Jeżeli bryła korzeniowa była mokra, to proszę pozostawić storczyka bez podłoża przez 2-3 dni, aby wszystko obeschło, następnie spryskać Bioseptem i posadzić w nowe podłoże. NIE PODLEWAĆ przynajmniej przez tydzień, a następnie normalnie prowadzić.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Afrykarium w Zoo wrocławskim
Afrykarium w Zoo wrocławskim

Kolejne zdjęcie z Afrykarium w zoo wrocławskim. W Afrykarium są tzw "zielone ściany" niestety mało...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia