Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Brązowe plamy na liściach anturium

Brązowe plamy na liściach anturium

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Na liściach anturium pokazały się brązowe, duże plamy, w dotyku są jak papier. Co to może być? Pozdrawiam

Najprawdopodobniej są to poparzenia słoneczne. Anthurium wymaga bardzo dużej ilości światła, ale musi być to światło rozproszone (np. przy południowym oknie, ale przesłoniętym firanką). Konieczna jest także duża wilgotność powietrza. Można rośliny regularnie spryskiwać wodą i/lub postawić doniczkę na podstawce wypełnionej kamykami i wodą, ale tak, aby dno doniczki nie dotykało lustra wody.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Zaczynamy nowy sezon

Zasiałam w doniczkach i skrzynkach różne warzywa i kwiaty na rozsady. Seler, Por, Majeranek,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia