Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Jakie drzewa i krzewy do donic?

Jakie drzewa i krzewy do donic?

Jakie drzewka i krzewy ozdobne radziłby Pan sadzić w donicach?

Witam W donicach można posadzić krzewy, które osiągają pokrój krzaczasty. Taka korona krzewu jest zwykle odzwierciedleniem jej bryły korzeniowej. Do donic pasuje cis pospolity, choć czasem przemarza. Tuje o kulistym pokroju rosną dłużej niż kolumnowe. Dobrą i wytrzymałą rośliną jest kosodrzewina i jej odmiany, nawet na południowe, gorące tarasy. Jałowiec pospolity, chiński i wirginijski też dobrze będą się spisywały w tych warunkach. Polecam do donic karłowe odmiany świerka takie jak 'Conica', 'Nidiformis', 'Echiniformis', ale raczej w miejsca cieniste popołudniami. Powodzenia Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Oj dawno już nic nie pisałam

Oj dawno już nic tutaj nie pisałam, z braku czasu, a na naszej działeczce wielkie zmiany i chodzi...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia