Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Hibiskus w ogrodzie: zamierają pąki kwiatowe

Hibiskus w ogrodzie: zamierają pąki kwiatowe

Na mojej działce posadziłam 3 krzewy hibiskusa. W sezonie wegetacyjnym rośliny rozwijają się prawidłowo, niestety gdy pojawiają się pąki kwiatowe większość z nich szybko zamiera i stopniowo opada. Krzewy rosną na stanowisku osłoniętym od wiatru, są regularnie nawadniane i nawożone. Co zrobić aby poprawić kwitnienie rośliny?

Hibiskus jest rośliną o pięknych, choć bardzo nietrwałych kwiatach, które czasami opadają niemal zaraz po rozkwitnięciu. Najczęstszą przyczyną opadania pąków kwiatowych jest niedostateczne nawożenie, szczególnie potasowe, duże wahania temperatur oraz przesuszenie bryły korzeniowej. Szczególnie ważne jest dodatkowe, bardzo obfite podlewanie roślin w okresie od pojawienia się pierwszych pąków kwiatowych, aż do końca kwitnienia. Nie wiem, jak duże są krzewy, ale dla tych średniej wielkości (około 60-80 cm wysokości) 10-litrowe wiadro wody na roślinę, przynajmniej raz dziennie wieczorem (najlepiej również rano) powinno poprawić trwałość kwiatów i pąków. Ponadto proponuję coroczne silne cięcie odmładzające wiosną, zaraz po rozpoczęciu wegetacji i wypuszczeniu pierwszych pąków. Przycinamy każdy główny pęd w połowie, nad pąkiem. Powinno to spowodować lepsze zagęszczenie krzewu oraz zwiększenie liczby kwiatów.

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
zasadziliśmy róże

Tak, wczoraj byliśmy na naszej działeczce i zasadziliśmy dwie róże. Cóż to nasze...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia