Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Tuje brązowieją

Tuje brązowieją

Posadziłem kilka lat temu kilka tui. Nie wiem dlaczego, ale rośliny zaczynają brązowieć od środka, nie wyglądają na zdrowe. Czy to jest problem gleby? Czy jest jakaś odżywka, która mogłaby im pomóc? Co mam zrobić, aby odżyły?

Witam. Brązowienie żywotników (tui) od środka ma kilka przyczyn. Pierwszą jest po prostu naturalny objaw zrzucania 3-letnich igieł jesienią - brązowieją od środka i wewnątrz krzew robi się ażurowy. Nie można temu zapobiec. Proponuję jedynie zastosować kilka razy w sezonie siarczan magnezu oraz nawozy do iglaków z azotem wiosną. Wzmocnią się wtedy inne pędy i igły na tyle, że zamaskują jesienne ubytki wewnątrz. Inne przyczyny to brak wody w okresie upałów latem, niedostateczna ilość ziemi organicznej w obrębie korzeni roślin oraz wpływ zwierzęcego moczu. Jest na nie sposób, ale często okazuje się, że trzeba nawet wykopać tuje i podsypać kompostu lub torfu pod korzenie roślin. Powodzenia Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Czy fotowoltaika się opłaca?

Witam serdecznie wszystkich blogerów, jest to mój pierwszy wpis na blogu. Właśnie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia