Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Odmiany moreli i gruszy

Jaka jest najlepsza odmiana gruszy i moreli? Serdecznie pozdrawiam! Alicja

Znam dwie polecane obecnie przez szkółkarzy odmiany moreli, ale nie umiem powiedzieć, czy są najlepsze. Są to 'Early Orange' (samopylna, czyli teoretycznie do owocowania nie potrzebuje sąsiedztwa innego osobnika) i 'Harcot' obcopylna, czyli trzeba mieć dwa drzewa. Walory smakowe owoców gruszy są różne i to, która jest najlepsza każdy musi ocenić sam. Szkółkarze polecają kilka odmian: 'Faworytka' (synonim 'Klapsa'), 'Red Faworytka', 'Bonkreta Williamsa', 'Red Bonkreta Williamsa', 'General Leclerc', 'Lucasówka', 'Komisówka', 'Konferencja'. O ich cechy najlepiej pytać w szkółkach lub punktach sprzedaży, bo warto dostosować odmianę także do lokalnych warunków klimatycznych i glebowych.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Brak wyobrażni
Brak wyobrażni

i jaki tego skutek.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia