Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Saletra a saletrzak dolomitowy

Saletra a saletrzak dolomitowy

Mam w domu saletrzak dolomitowy i Polifoskę 6. Mieszam je w proporcjach 1:3 na każdy ar. Trawa pięknie rośnie, zielenieje, zagęszcza się. Nie mam z nią problemów. Mam wysianą trawę o nazwie Mundialka. Chciałbym zapytać, czy saletrzak dolomitowy a saletra to to samo? Czy mogę zastąpić saletrzak saletrą? Jaki nawóz zastosować jesienią, aby wzmocnić trawę przed zimą? Na jaką wysokość skosić trawę, aby jej nie przymroziło?

Witam. Saletra amonowa, jak i saletra wapniowa są zupełnie innym nawozem. Stosuje się je na łąki i pastwiska w celu szybszego efektu wydajności masy zielonej. Na trawniku, gdzie rosną gatunki gazonowe, może dojść do wybujenia i zniszczenia trawy, gdyż takiej dawki azotu trawy nisko koszone nie zniosą. Proponuję stosować dotychczasową, sprawdzoną mieszankę. Na zimę proponuję Polifoskę 6, gdyż zawiera tylko 6% azotu. Ten pierwiastek nie jest potrzebny podczas okresu spoczynku, natomiast potas i fosfor wzmacniają trawę. Wysokość koszenia zależy od stałej wysokości, na jaką był koszony trawnik. Na zimę proszę skosić o 2 cm wyżej. Pozdrawiam Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
kocham deszcz, wreszcie pada

Doczekaliśmy się opadów deszczu i w końcu mamy wodę do podlewania. Trudno cokolwiek zrobić...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia