Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Zgniłe liście storczyka Phalaenopsis

Zgniłe liście storczyka Phalaenopsis

Mam storczyki Phalaenopsis. Jednemu z nich, po wyciągnięciu z ciemnego miejsca i podlaniu, zżółkły liście dolne, a te na górze wręcz zostały mi w rękach jak dotknęłam - cały środek był zgniły. Korzenie na wierzchu mają brązowe plamy, ale są grube, na dole są zielone. Storczyk nie stoi na słońcu, mam pokój od północy. Ma pęd na którym są dwa małe listki. Podłoże ma typowe dla storczyków. Co mu jest? Proszę o pomoc.

Roślina prawdopodobnie została zalana od góry, a brak światła (one jednak lubią jasne stanowiska) dopełnił reszty. Te dwa listki na pędzie kwiatowym to pewnie rosnące keiki, ale skoro nie ma głównej rozety, to nie widzę szans na wypuszczenie korzeni przez maleństwo, a bez korzeni same listki nie przeżyją. Jeżeli zostało coś zielonego na głównym pędzie to można spróbować roślinę reanimować (ale to długotrwały proces i nie zawsze skuteczny). Proszę przeczytać i zastosować się do wskazówek jak reanimować Phalaenopsis tu: http://www.orchidarium.pl/forum/read_thr.php?f=0&r=5989

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Tajlandzkie kwiaty
Tajlandzkie kwiaty

Tajlandia to kraj storczyków i kolorowych kwiatów. Wizyta w Tajlandii pozwoliła na dokładną relację...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia