Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Dalia w doniczce

Dalia w doniczce

Witam. Posadziłam w doniczce razem z lobelią i celozją małą dalię, ma już jeden uschnięty kwiatek. Nie wiem, czy mam go oberwać, czy lepiej zostawić i sam spadnie? Jestem początkującym balkonowym ogrodnikiem. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Kwiaty które przekwitają warto usuwać. Można je wyłamywać lub przycinać, np. nożyczkami. Robi się to nie tylko dlatego, że szpecą, ale głównie aby pobudzić roślinę do tworzenia kolejnych kwiatów (w części wierzchołkowej pędu znajdują się substancje hamujące rozwój kwiatów położonych niżej - usuwając część wierzchołkową zanim całkowicie zaschnie, odblokowujemy te położone poniżej). Poza tym roślina nie inwestuje substancji odżywczych w ewentualne nasiona, a w nowe kwiaty. Więdnący kwiat należy wyciąć w miejscu wyrastania kolejnych liści między którymi widać wyrastające malutkie pędy lub pączki.

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Dla kogo kasza z prosa?

Wszelkie kasze, które wyszukamy w sklepach, dyskontach i hipermarketach są niesamowicie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia