Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Czarne plamy na głogowniku

Czarne plamy na głogowniku

Na liściach głogownika pojawiły się czarne plamy. Ma piękne, czerwone, młode liście, a na starszych już zielonych pojawiają się te plamy. Obrywałam je sądząc, że to wystarczy, aby zaraza się nie roznosiła, ale niestety. Bardzo proszę o pomoc, bo tak pięknie się zapowiadał, a teraz boję się, że uschnie.

Głogownik może być porażony przez brunatną plamistość, która występuje także na liściach gruszy i pigwy. Grzyb powodujący chorobę zimuje w zimozielonych lub opadłych liściach i wiosną wytwarza zarodniki infekujące młode liście. Skrupulatne usuwanie opadłych i porażonych liści powinno zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
kocham deszcz, wreszcie pada

Doczekaliśmy się opadów deszczu i w końcu mamy wodę do podlewania. Trudno cokolwiek zrobić...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia