Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Opadające pąki kwiatowe storczyka

Opadające pąki kwiatowe storczyka

Po obcięciu pędów przekwitniętego storczyka po jakimś czasie wyrosły mu nowe, wypuściły pąki i na tym koniec - pąki nie rozkwitają, tylko opadają. Co mogę zrobić, by uratować resztę pąków?

Prawdopodobną przyczyną opadania pąków jest zbyt niska wilgotność otoczenia i może za mała ilość światła. Także dojrzewające w pobliżu owoce (np. jabłka), wydzielające etylen mogą być przyczyną opadania pąków. O opadaniu pąków u Phalaenopsis można poczytać także tutaj: http://www.storczyki.org.pl/uprawa/FAQ/article_2.php

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Oj dawno już nic nie pisałam

Oj dawno już nic tutaj nie pisałam, z braku czasu, a na naszej działeczce wielkie zmiany i chodzi...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia