Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Trawa ozdobna: Syngonanthus Mikado

Trawa ozdobna: Syngonanthus Mikado

Witam kupiłam piękną trawę ozdobną Syngonanthus Mikado i nie wiem jak ją pielęgnować. W jednych poradnikach piszą, że lubi wilgoć, ale nadmiar wody może powodować pleśnienie, w innych - że podłoże musi być stale wilgotne z wodą na podstawce. Proszę o radę.

Syngonanthus chrysanthus 'Mikado' pochodzi z Brazylii. Jest to roślina błotna. Lubi miejsca jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne, wilgotne, o pH 4,5-5,0 z warstwą drenażu na dnie doniczki. Ważna jest też wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Roślina dobrze czuje się w ciepłej (około 22°C) i widnej łazience. Można ją też wystawić na zewnątrz, gdy temperatura przekracza 10°C. Nie należy dopuszczać do przesuszenia bryły korzeniowej, ale też nie można jej zalewać (korzenie nie powinny stać w wodzie) - trzeba pilnować, aby podłoże było stale wilgotne.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Afryka dzika
Afryka dzika

Mój pierwszy event! Afrykańskie kwiaty, owoce, liście oraz kokosy. Wszystko nawiązujące do...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia