Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Magnolia i hortensja przed zimą

Magnolia i hortensja przed zimą

Jak zabezpieczyć posadzoną w tym roku magnolię oraz hortensję na okres zimowy?

Do okrywania na zimę części nadziemnej młodych drzew i wrażliwych krzewów najlepiej użyć mat słomianych, włókniny lub juty. Owijamy roślinę i owiązujemy taśmą lub sznurkiem. Jeżeli okrywamy dość szeroki krzew, można zrobić wokół niego rodzaj parawanu: wbić cztery paliki na zewnętrznym obrysie korony krzewu i otoczyć krzew włókniną, tkaniną lub matą słomianą tak, aby napięła się na palikach i przypiąć do palików pineskami. Część podziemną (czyli korzenie) dobrze obsypać kopczykiem ziemi wysokości co najmniej 20 cm. Z okrywaniem najlepiej poczekać do czasu gdy temperatura na dłużej spadnie poniżej 3°C - zbyt wczesne okrywanie nie służy roślinom. Gdyby nadeszły silne i długotrwałe mrozy, warto dodać jeszcze jedną, grubszą warstwę osłony, a gdy miną - zdjąć ją. Jeżeli zima jest bezśnieżna i dość sucha, warto co jakiś czas w cieplejsze dni podlewać młode drzewa i krzewy. Uwaga! Lepiej przy osłanianiu roślin nie eksperymentować z folią (choć czasami bywa zalecana) bo w słoneczne zimowe dni, gdy jest ciepło, zbiera się pod nią woda, która zamarza nocą, gdy przychodzi mróz - takie sytuacje zdarzają się często w lutym.

Zdjęcia: Jupiterimages

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Zima - nie zima.
Zima - nie zima.

Koniec stycznia a tu czort wie co jest - teoretycznie powinna być zima a w praktyce...? Sniegu...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia