Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Wierzba smocza

Wierzba smocza

Pragnę posadzić smoczą wierzbę obok małego stawu. Słyszałam, że można posadzić ją w stawie. Czy to jest duże drzewo? Jak pielęgnować, ciąć? Gdzie najładniej będzie wyglądać? Pozdrawiam serdecznie! Alicja

Wierzba sachalińska 'Sekka' (wierzba smocza) posadzona w ziemi w stawie o podłożu żwirowym będzie niedużym krzewem do 1,5-2 m wysokości. Posadzona w żyznej ziemi osiągnie nawet kilka metrów średnicy pnia. Aby nie była zbyt ekspansywna proponuję w dół pod roślinę wyłożyć kawałek folii (np. 1 x 1 m), aby ograniczyć wzrost pionowych korzeni, będących zazwyczaj odzwierciedleniem kształtu korony wierzby. Sadzenie bezpośrednio do wody - tak, ale ciężko będzie się do niej dostać, aby obciąć bądź uformować.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Wiosna !
Wiosna !

No, już prawie ;) W moich bukietach już gości wiosna, bo tak bardzo nie mogę się jej doczekać... A...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia