Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Czy magnolię można przycinać?

Mam pytanie dotyczące magnolii galaxy: czy magnolię można przycinać w celu zatrzymania jej wzrostu?

Magnolie nie lubią cięcia. Ale jeśli to konieczne, najlepiej przeprowadzić zabieg w pochmurny, ale suchy dzień. Rany po cięciu trzeba natychmiast posmarować maścią ogrodniczą lub preparatem Lack balsam, bo każda rana to otwarta droga do infekcji, a magnolie są na nie podatne. Trzeba dbać o zachowanie charakterystycznego pokroju drzewa i usuwać konary tak, aby nie zachwiać równowagi. Magnolia korzeni się płytko i duże drzewo nadmiernie przycięte z jednej strony może się wywrócić.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Sezon ślubny
Sezon ślubny

Sezon ślubny ruszył pełną parą! :) I ja również ostatnio robiłam ślubne zamówienie,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia