Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Żółknące liście storczyka

Żółknące liście storczyka

Od tygodnia jestem posiadaczką różowego storczyka Phalaenopsis. Podarowano mi go w foliowym zabezpieczeniu. Przed tym, jak do mnie trafił, był przesuszony (bez podlewania od ok. 4 tyg.), a następnie intensywnie przelany. Roślinę otrzymałam z jednym liściem, praktycznie całkowicie zżółkniętym, a pozostałe cztery liście nie miały intensywnie zielonego koloru. Na obecną chwilę kolejny liść jest całkowicie żółty, a na kolejnym pojawiają się jasne plamy. Kwiat stoi na parapecie wschodniego okna. Proszę o pomoc, ponieważ kwiat wypuścił kolejny pączek, a strata liści w tak szybkim tempie może wyniszczyć roślinę.

Witam. Niewykluczone, że liście zaparzyły się będąc w foliowej torbie, przy wysokich temperaturach, a dodatkowo roślina była zbyt długo bez wody. Korzenie mogły wyschnąć zupełnie, a ich intensywne przelanie mogło doprowadzić do gnicia. Po takiej długiej suszy roślinę trzeba nawadniać bardzo delikatnie, zapewniając natomiast wysoką wilgotność powietrza. Radziłabym sprawdzić stan korzeni; trzeba roślinę wyjąć z doniczki, usunąć (zdezynfekowanym narzędziem) wszystkie zgniłe lub zupełnie suche korzenie, cięcia zasypać sproszkowanym węglem drzewnym lub cynamonem i posadzić ponownie. Nowy pączek może być ostatnim...

żółknące liście phalaenopsis

żółknące liście phalaenopsis

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
anemony
anemony

Ostatnie w tym sezonie wiosenne anemony... :) Udało nam się zdobyć białe z ciemnym środkiem. Te są...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia