Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Drzewko bonsai nie ma korzeni i usycha

Drzewko bonsai nie ma korzeni i usycha

Witam, od jakiegoś czasu mam drzewko bonsai. Podczas przesadzania większość korzeni pozostało w starej ziemi - przesadziłam bonsai do nowej, specjalnej dla tego drzewka ziemi, ale straciło wszystkie liście i gałązki zaczęły usychać. Widać, że próbuje wypuścić "coś nowego", ale moim zdaniem ma za mało korzeni i nie pobiera tyle wody, co potrzebuje i dlatego usycha. Co zrobić, by roślina wypuściła nowe korzenie? Jak ja uratować? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Jeżeli korzenie drzewka bonsai zgniły (a tak przypuszczam), to roślina najprawdopodobniej była zalewana. Teraz potrzebuje trochę czasu - być może zdoła się zregenerować. Nie należy jej nawozić co najmniej przez trzy tygodnie, a podlewać trzeba oszczędnie, ale tak, by podłoże nie przesychało całkowicie. Pielęgnacja bonsai zależy od tego, z jakim gatunkiem rośliny mamy do czynienia (bonsai to sposób formowania, a nie gatunek). Proszę sprawdzić, jaki to gatunek i odmiana, bo od tego zależy sposób dalszej pielęgnacji.

moje drzewko. Nie wyrzucę go tylko będę ratować

moje drzewko. Nie wyrzucę go tylko będę ratować

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Dla kogo kasza z prosa?

Wszelkie kasze, które wyszukamy w sklepach, dyskontach i hipermarketach są niesamowicie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia