Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Mały skalniak na tarasie

Mały skalniak na tarasie

Chciałabym zrobić na tarasie mały skalniak. Proszę o pomysł, jak zrobić taki miniskalniak.

Miniskalniak to dobry pomysł na ozdobę tarasu. Wystarczy stworzyć kompozycję ze skały i kilku roślin. Po wypełnieniu zagłębień urodzajną ziemią kamień zamieni się w donicę, w której sadzimy wytrzymałe na suszę rojniki (na zdjęciu) lub rozchodniki. Nie wymagają one szczególnej pielęgnacji, ponieważ są bardzo odporne na niesprzyjające warunki wzrostu. Wystarczy, że co jakiś czas je podlejemy. Do takiej kompozycji najlepsze są miękkie, łatwo chłonące wilgoć skały, takie jak wapień, dolomit, tuf wulkaniczny i miękki piaskowiec. (eb-g)

Miniskalniak może być znakomitą ozdobą tarasu

Miniskalniak może być znakomitą ozdobą tarasu

Zdjęcia: Andrzej Szandomirski

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Afrykarium w Zoo wrocławskim
Afrykarium w Zoo wrocławskim

Kolejne zdjęcie z Afrykarium w zoo wrocławskim. W Afrykarium są tzw "zielone ściany" niestety mało...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2016 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia