Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Borówki amerykańskie: kiedy nawozić i ciąć

Borówki amerykańskie: kiedy nawozić i ciąć

Dzień dobry. Czym i kiedy najlepiej nawozić borówki amerykańskie? Mam odmiany borówki amerykańskiej 'Patriot', 'Blue Gold', 'Spartan', 'Nelson'. Posadziłem je w tym roku. Kiedy będę mógł je przycinać?

Witam
Borówki amerykańskie przede wszystkim potrzebują stale kwaśnej gleby (pH 3,5-4,2), aby dobrze rosły i owocowały. W pierwszych latach borówki amerykańskie porzebują dużo azotu i regularnego nawadniania. Obecnie na rynku jest dużo nawozów mineralnych do nawożenia borówek amerykańskiech, więc można z nich skorzystać. Domowym sposobem nawożenia borówek amerykańskich jest podsypywanie ich kwaskiem cytrynowym, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Nawozem zakwaszającym glebę i dostarczającym roślinie azotu jest też siarczan amonu. Przez pierwsze 1,5-2 lata nie tniemy borówek amerykańskich.

Borówka amerykańska

Borówka amerykańska

Zdjęcia: photos.com

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Storczyki
Storczyki

Ostatnio zakwitł mi storczyk. Pochodzi z "odzysku", czyli został przeze mnie odratowany po...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia