Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Bezpieczny preparat do zwalczania chwastów

Bezpieczny preparat do zwalczania chwastów

Chciałam pozbyć się perzu i innych chwastów na dużej działc. Słyszałam, że Roundap jest niebezpieczny dla zdrowia. Jaki środek, który nie zagraża zdrowiu dzici, mogę zastosować? Po zastosowaniu środka jaki jest okres karencji, by można było wkopywać drzewka i siać trawę. Dziękuję za odpowiedź

Witam,
Roundup rzeczywiście jest środkiem chwastobójczym bardzo toksycznym i groźnym dla zdrowia i innych roślin. Proponuję skupić się na środkach selektywnych, które zwalczają tylko określoną grupę roślin. Czas karencji najczęściej podany jest na opakowaniu lub w karcie informacyjnej danego środka. Zwykle jest to 14-21 dni. Na rynku dostępnych jest wiele środków do zwalczania chwastów i trudno wskazać jeden. Popularne to np. Avans, Bofix, Starane, Mniszek.
Pozdrawiam

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Bukiet z kwiatów cebulowych
Bukiet z kwiatów cebulowych

Z ostatniego zamówienia mamy trochę spadów :) zostały nam hiacynty w różnych kolorach i frezje....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia