Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Małe iglaki do skrzyni na taras: z jakimi roslinami połączyć

Małe iglaki do skrzyni na taras: z jakimi roslinami połączyć

Mam skrzynie pod tarasem, w których chciałabym posadzić małe iglaki (wolnorosnące). Jakie inne rośliny mogę posadzić do tych donic obok iglaków?

Witam,
Większość iglaków przeznaczonych typowo do ogrodu ma sporą wadę: po 2-3 latach trzeba je wsadzić do gruntu lub przesadzić do większej skrzyni. Oczywiście wszystko zależy od wybranej rośliny (jej rozmiarów), wielkości donicy, gęstości nasadzenia etc. Jeśli to byłyby małe iglaki, takie jak: sosna karłowa, jałowce czy małe cyprysiki groszkowe, to powinno być OK. Jako dodatek do igalków dobrze sprawdzą się trzmieliny, irgi, rozchodniki oraz rośliny jednoroczne, których wybór jest ogrodmy, a dzieki nim taras będzie wyglądał inaczej każdego roku.
Pozdrawiam

Południowy zachód,skrzynki mają wielkość 30x30x115 (szer.x gł.x dł.)3szt.i 3szt. są o połowę mniejsze czyli 30x30x30

Południowy zachód,skrzynki mają wielkość 30x30x115 (szer.x gł.x dł.)3szt.i 3szt. są o połowę mniejsze czyli 30x30x30

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Storczyki
Storczyki

Ostatnio zakwitł mi storczyk. Pochodzi z "odzysku", czyli został przeze mnie odratowany po...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia