Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Czy hiacynt zakwitnie drugi raz w tym roku?

Czy hiacynt zakwitnie drugi raz w tym roku?

Witam, dostałam w prezencie miesiąc temu kwitnące hiacynty w doniczce. Mieszkam w mieszkaniu, w ktorym jest dość ciepło, więc kwiaty szybko przekwitły. Czy roślina zakwitnie w tym roku jeszcze raz? Jak mam pielęgnować cebulki?

Hiacynt kwitnie raz w roku, więc jesienią już nie zakwitnie. Roślinę kupioną w doniczce po przekwitnięciu należy ustawić w miejscu jasnym, np. na parapecie i nadal  podlewać – podłoże powinno być lekko wilgotne, a woda nie może stać na podstawce czy w osłonce. Przekwitły pęd kwiatowy trzeba wyciąć, ale liście powinny pozostać dopóki są zielone. Gdy zwiędną i zżółkną trzeba zaprzestać podlewania – uschną i wtedy można je łatwo usunąć. Teraz cebula musi przeschnąć. W czerwcu można ją będzie wyjąć z doniczki, przechować w suchym przewiewnym miejscu np. w pudełku, a we wrześniu posadzić w ogrodzie. Tak potraktowany hiacynt powinien zakwitnąć wiosną.

Hiacynt kwitnie raz w roku

Hiacynt kwitnie raz w roku

Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Koszenie i porzeczki czerwone
Koszenie i porzeczki czerwone

W sobotę miało padać. Nie padało. Prognozy pogodowe są do kitu. Kosiłem do czsu kiedy zabrakło mi...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia