Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Jak samemu zrobić rozsadę roślin?

Jak samemu zrobić rozsadę roślin?

Chciałabym samodzielnie przygotować w ogrodzie rozsadę warzyw i kwiatów. Jak to zrobić?

Rozsadę można przygotować na rozsadniku, czyli niewielkim zagonie umieszczonym w zacisznym i słonecznym miejscu ogrodu. Ziemię przekopujemy na głębokość szpadla i dodajemy do niej dojrzałego kompostu – rozkładamy go warstwą 4-5 cm i mieszamy z podłożem. Nasiona wysiewamy w rzędach co 10-15 cm. Kiełkowanie i wzrost roślin będzie szybszy, jeżeli posiejemy je w inspekcie, czyli skrzyni wypełnionej żyzną oraz przepuszczalną ziemią i przykrytej wiekiem z szybą, albo w małej ogrodowej szklarni. W ten sposób przygotowuje się rozsadę kapusty, kalafiorów, sałaty, a także wielu jednorocznych roślin ozdobnych – aksamitek, astrów, cynii, gazanii, goździków, kocanek, lewkonii, lwich paszczy, szarłatów. (eb-g)

Inspekt

Inspekt

Zdjęcia: Piotr Gorączko

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Dla kogo kasza z prosa?

Wszelkie kasze, które wyszukamy w sklepach, dyskontach i hipermarketach są niesamowicie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia