Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Storczyk: więdną kwiaty, liście żółkną

Storczyk: więdną kwiaty, liście żółkną

Storczyk pięknie zakwitł. Ale ostatnio kwiatystorczyka zaczęły więdnąć, liście zżółkły, zmiękły. Myślałam, że to przelanie, dlaczego nie był podlewany od 2 tygodni. Co mam robić? Bardzo proszę o radę.

Witam. Storczyk jest ewidentnie odwodniony. Przesychanie, nawet po zalaniu, przez 2 tygodnie, gdy w mieszkaniach jest bardzo sucho z powodu grzejących kaloryferów, to na pewno za długo. Ja bym przede wszystkim sprawdziła stan korzeni. Mimo kwitnienia trzeba wyjąć roślinę z doniczki i zobaczyć, co się dzieje z korzeniami. Może są zupełnie zasuszone, albo zalane i roślina nie ma czym pobierać wody. Jeżeli sa jakieś żywe korzenie, to - po usunięciu zżółkłych liści i ewentualnie martwych korzeni - proszę ją posadzić do przewiewnego podłoża. Zewnętrzne korzenie powietrza wyglądają na zdrowe, więc roślina powinna wrócić "do formy". Proszę jej zapewnić ciepłe, jasne stanowisko i podwyższyć wilgotność wokół, aby liście mogły pobierać wilgoć także z otoczenia.

Storczyk

Storczyk

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Bukiet wiosenno-letni
Bukiet wiosenno-letni

Wiosenno-letni bukiet :) Ze znalezionych skarbów. Już niedługo zaczyna się sezon na...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia