Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Co posadzić w zacienionym kącie ogrodu?

Co posadzić w zacienionym kącie ogrodu?

Jakie rośliny można posadzić w zacienionym wąskim przejściu między domem a ogrodzeniem czy między ścianami budynków?

Wąskie przejścia między domem a ogrodzeniem czy ocienione skrawki terenu między ścianami budynków są trudne do zagospodarowania. Nie chce tu rosnąć większość gatunków roślin. W takich zakamarkach sprawdzi się żwirowa nawierzchnia z dekoracyjnymi wstawkami kamiennymi. Najlepiej zastosować materiały w jasnych kolorach – rozświetlą i optycznie powiększą przestrzeń. Nawierzchnię można obsadzić cieniolubnymi bukszpanami, mahonią i bluszczem, co sprawiło, że powstał romantyczny zakątek atrakcyjny przez cały rok, bo rośliny, które tu rosną, są zimozielone.
W cieniu można także posadzić:
rośliny zimozielone – barwinki, cisy, ostokrzewy, pierisy, różaneczniki, runianki, trzmieliny Fortune’a;
rośliny o sezonowych liściach – bergenie, brunery, funkie, miodunki, paprocie, parzydła, pluskwice, rodgersje, tiarelle. (eb-g)

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Pastelowe bukiety
Pastelowe bukiety

Kolejny pudrowy słodziak :) Na bazie róż prima balerina, róży gałązkowej bombastic i...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia