Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Tarczniki na storczykach

Tarczniki na storczykach

Witam! Mam kilka storczyków, a miałam kilkanaście niestety zaatakowały mi je tarczniki, takie brązowe tarczki na liściach, łodygach, a nawet kwiatach, towarzyszą im tak jakby wodne krople, ale są one klejące. Dostałam teraz nowego storczyka i nie chciałabym, aby "spotkał się" z tymi szkodnikami. Proszę o pomoc, jak pozbyć się tych szkodników raz na zawsze.

Witam. Nigdy nie ma pewności, że jakiegoś szkodnika pozbędziemy się raz na zawsze. Jeżeli nie jest to masowa inwazja tarczników, to można je usuwać wacikiem namoczonym w denaturacie (każdą tarczkę osobnym wacikiem). Można też wykonać oprysk jednym z wielu preparatów na czerwce, np. Provado Plus, Actelic, Confidor. Oprysk należy powtórzyć po 7-10 dniach. Potem trzeba roślinę obserwować. Klejące się krople na liściach mogą być wynikiem żerowania szkodników, ale może to też być naturalne zjawisko, tzw. gutacja. Te krople są słodkie i mogą wabić szkodniki, więc powinno się je zmywać ciepłą wodą.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Kolejny sezon 2016

Jesteśmy do przodu, drzewka pięknie wybielone przez mojego męża. Dokupiliśmy też kilka nowych...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia